Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 12d. 18:22

Dėl triukšmo į festivalį Trakuose pareigūnai vyko iki 10 kartų: už bemieges naktis – 20 eurų bauda

„Cape Kablys“ festivalis Trakuose, pareigūnai
Organizatorių ir Kauno apskrities VPK nuotr. / „Cape Kablys“ festivalis Trakuose, pareigūnai

Šį savaitgalį Trakų istoriniame nacionaliniame parke vykęs klubo „Kablys“ organizuotas muzikos festivalis „Cape Kablys“ atnešė ne tik teigiamų emocijų, bet ir daugybę gyventojų skundų dėl triukšmo viršijimo. Anot vieno į redakciją besikreipusio kaimyno, net namuose kalbantis teko pakelti toną, kad būtų įmanoma susišnekėti, o apie nakties miegą esą teko pamiršti visiems apylinkių gyventojams. Tiesa, festivalio organizatoriai tikina, kad garsą matavo patys, ir šis neva nebuvo viršytas. Į konfliktą įsiterpė ir policija.

Rugpjūčio 9–11 dienomis Skaisčio ežero pakrantėje esančiame pusiasalyje pirmą kartą vyko elektroninės muzikos festivalis „Cape Kablys“, pritraukęs daugybę melomanų iš visos Lietuvos.

Vis dėlto pirmasis organizatorių blynas iškepė sūresnis, nei planuota – organizatoriai sulaukė ne tik liaupsių dėl sėkmingo starto, bet ir atkreipė policijos bei vietos gyventojų dėmesį dėl esą gerokai viršyto triukšmo.

Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose
Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose

Tranki muzika skambėjo dvi paras

„Muzika grojo taip garsiai, kad mūsų namuose, esančiuose kitoje Skaisčio ežero pusėje, drebėjo sienos, „kilnojosi stogas“. Nė kiek nepagražinu – atrodė, kad koncertas vyksta mūsų kieme, net kalbantis reikėjo kelti balsą, kad vienas kitą girdėtume“, – pasakojo į 15min kreipęsis vietos gyventojas (vardas redakcijai žinomas) bei pridūrė, kad tai nekelia nuostabos – juk garso bangos virš vandens sklinda itin lengvai ir toli.

Anot jo, festivalio muzika daugiausia buvo tranki – techno, elektro, disko, dramenbeisas, kaip ir buvo nurodyta festivalio programoje. Ji, anot kaimyno, vieną naktį sklido iki 8 val., kitą – iki 10 val. ryto., taip pat visą dieną.

„Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad nei aš, nei kiti šeimos nariai, įskaitant sergančią mamą, gyvenančią gretimame name, tą naktį nemiegojome nė minutės“, – tikino vietos gyventojas.

Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose
Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose

Tiesa, kaip teigė vyras, policija buvo kviesta ne kartą, o rezultato neva nebuvo jokio. „Policijos paklausus, kodėl muzika grojo visą naktį, į pranešimus nebuvo reaguota, ir šimtai ar net tūkstančiai aplinkinių gyventojų naktį negalėjo ilsėtis, pareigūnas atsakyti negalėjo, pasakė, jog jis vakar nedirbo... Pasakė, kad, jei muzika gros po 23 val. vakaro, vėl skambinčiau, ir jie nusiųs ekipažą“, – kalbėjo vyras.

Kaimyno teigimu, labiausiai jį nustebino tai, ką jam pasakė policijos pareigūnas, dar kartą su juo susisiekus. „Jis pridūrė, kad jeigu renginys uždaras ir policijos neįsileis, jie nieko negalės padaryti, tik pirmadienį išsikvies organizatorių ir surašys protokolą. Likau apstulbęs. Informavau, kad neseniai mačiau kolonas automobilių, vykstančių į renginį, ir, jei visi festivalio lankytojai gali patekti į jį, tai turėtų sugebėti ir policija“, – svarstė vyras.

Apylinkės gyventojus papiktino ir savivaldybės sprendimas suteikti renginiui leidimą – tiesa, galiojantį tik iki 23 val. „Mes su kaimynais dar pasitarsime ir apsispręsime, ar visiems organizuotis ir duoti į teismą savivaldybę, organizatorius dėl padarytos žalos, ieškoti atsakingų policijoje“, – žadėjo kaimynas ir pridūrė, kad bet kokiu atveju dabar žala vietos gyventojams kompensuota nebus, nes ramybės laikas jau buvo sudrumstas.

Bauda už triukšmą – vos 20 eurų

15min susisiekus su Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūnu Matoniu, šis teigė, kad apie atvejį tikrai teko girdėti.

„Skundų policija sulaukė jau prieš renginį, kad ten galimai gali būti problemų, bet, nepaisant to, leidimas buvo išduotas. Dėl triukšmo – tiksliai nesuskaičiavom, bet policijos pareigūnai ten vyko turbūt iki 10 kartų tiek vieną dieną, tiek kitą“, – tikino R.Matonis.

Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose
Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose

Anot jo, penktadienį, tik policijai išvykus, garsas vėl buvo grąžinamas į viršijantį normas, todėl šeštadienį organizatoriai gavo policijos įspėjimą, kad jeigu toliau pažeidinės viešąją tvarką, bus nubausti.

„Šeštadienį vėl buvo gauti iškvietimai, taigi policija nubaudė organizatorę už viešosios rimties trikdymą. Informacija yra perduota savivaldybei ir tikimės, kad kitais metais toje vietoje renginio tikrai nebus“, – kalbėjo policijos atstovas.

R.Matonis sureagavo ir į kaimynų pastabas dėl policijos veiksmų, kad šie neva užsiminė nesiveržiantys į privačią teritoriją.

„Jeigu privačioje erdvėje nėra daromas koks nors nusikaltimas, tai nėra jokio pagrindo į ją eiti. Kadangi iš pradžių buvo sureaguojama į pareigūnų pastabas, buvo pritildoma muzika, tai nebuvo reikalo eiti į privačią erdvę“, – pasakojo pareigūnas.

Kaip jis pats teigė, kiekvienu atveju yra bandoma išspręsti situaciją be protokolo, taikiai. Taigi, jeigu žmonės reaguoja geranoriškai, jie protokolo negauna, ir yra apsiribojama tik įspėjimu.

Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose
Organizatorių nuotr./Debiutinis festivalis „Cape Kablys“ Trakuose

„Kadangi šiuo atveju pažeidimai tęsėsi ir jie net įspėti toliau tai darė, dėl to ir buvo surašytas protokolas ir organizatorius buvo nubaustas“, – pasakojo R.Matonis ir pridūrė, kad bauda turėtų būti nuo 20 iki 80 eurų, tačiau, kadangi organizatoriai pirmą kartą padaro tokį nusižengimą, tikėtina, kad ji sudarys 20 eurų.

Organizatorė: „Triukšmo normų neviršijome“

15min pavyko susisiekti ir su festivalio organizatore. Ji teigė, kad festivalį organizavo pirmą kartą ir jis neva neišsiskyrė iš visų kitų Lietuvoje organizuojamų festivalių, net ir triukšmo lygiu.

„Mes, siekdami nepažeisti įstatymo ir stengdamiesi kuo labiau išvengti kaimynų nepasitenkinimo, atlikome triukšmo matavimo testus, pagal kuriuos susireguliavome aparatūrą ir pagal kuriuos neviršijome leistinų triukšmo normų“, – 15min teigė festivalio rengėja.

Anot jos, policija reagavo į gyventojų skundus, tačiau, pagal pačių organizatorių padarytus matavimus, garsas nebuvo viršytas ir juolab kaskart pagarsinamas. Tiesa, moteris ginčyti sprendimo neketina.

„Ir taip padarėme didelį darbą, pavargome, todėl bylinėtis, manau, nėra verta. Gavome įspėjimą iš policijos dėl triukšmo, tikrai pamažinome garsą, policijai paprašius“, – savo versiją pateikė organizatorė.

Taip pat moteris susirūpinusiems gyventojams dar kartą priminė, kad savivaldybės leidimas tokiems renginiams organizuoti nėra būtinas, nes „Cape Kablys“ vyko privačioje teritorijoje.

Festivalio akimirkos – galerijoje:

Komentarai: 1
Temos: 2 Policija Triukšmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką