TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dianos Zviedrienės tapybos darbų parodos atidarymas sudomino žinomus kauniečius

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Mindaugas Mickevičius-Mino
Loretos Kondratės nuotr. / Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Mindaugas Mickevičius-Mino
Šaltinis: 15min
0
A A

47 tapybos darbai – tiek dailininkės Dianos Zviedrienės per pastaruosius trejus metus gimusių kūrinių keliems mėnesiams „nutūpė“ ant vieno Kauno viešbučio sienų. Į darbų pristatymą atvyko ir žinomi kauniečiai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Vienas darbas, kurio pati ilgą laiką neprisijaukinau, šioje erdvėje įgavo tarsi naują prasmę, „suskambėjo“ kitaip ir netgi tapo man pačiai labai gražiu“, – su šypsena parodos atidaryme susirinkusiems atviravo autorė.

Apžiūrėti trijuose viešbučio aukštuose eksponuojamų D.Zviedrienės darbų trečiadienio vakarą atėjo ne vienas žinomas kaunietis – aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, dainininkas Andrius Grybauskas, mimai Rita ir Marius Sekmokai, dainininkas Mindaugas Mickevičius-Mino, plaukų stilistas Karolis Murauskas, krepšininkė Rasa Žemantauskaitė – Matlašaitienė, vestuvių planuotoja Agnė Martinkėnė, advokatė Raimonda Lazauskienė, modelis Gabrielė Gutt ir kiti.

„Visada norėjau išmokti piešti, bet... tam neturiu talento. Įdomius grafikos darbus yra kūręs mano vyras, bet dauguma jų yra likę Kauno kolegijoje, kur jis mokėsi dailės“, – sakė S.Daukšaitė-Petrulėnė.

Loretos Kondratės nuotr./Sandra Daukšaitė-Petrulėnė
Loretos Kondratės nuotr./Sandra Daukšaitė-Petrulėnė

Ji sakė, jog namuose neturi nė vieno mylimojo piešto darbo, todėl Petrulių būsto sienos yra skirtos kitų autorių šedevrams.

„Savo kūryboje paliečiu labai daug temų. Šįkart pristatau darbus, kuriuose daugiausiai dėmesio skiriu laivams ir florai“, – sakė D.Zviedrienė, pridurdama gyvenanti nuolatinėje įkvėpimo būsenoje, todėl tokių dienų, kai nėra nuotaikos kūrybai, jai nepasitaiko.

Bet, anot autorės, tai nereiškia, kad ji mėnesių mėnesiais tapo ir niekam daugiau neskiria laiko.

„Netapau, kai yra kitų svarbių neatidėliotinų darbų. Ir dėl to nesikankinu. Kaip ir neišgyvenu dvejonių tapydama“, – paaiškino kūrėja.

Loretos Kondratės nuotr./Tapybos parodos atidarymo akimirka
Loretos Kondratės nuotr./Tapybos parodos atidarymo akimirka

Ji paatviravo nuo pat vaikystės jaučianti aistrą... traktoriams. „Kodėl? Nežinau. Man labai gražu, kai traktoriai dirba laukuose. Jie man – tarsi laivai, skrodžiantys savitas jūras ir vandenynus“, – sakė D.Zviedrienė, juokais save vadinanti traktorių medžiotoja.

„Gyvenime du kartus įsimylėjau. Pirmoji meilė dailei, antroji – filosofijai. Taigi, dabar mes trys: aš, dailė ir filosofija“, – pasakoja išskirtinių paveikslų kūrėja.

Anot jos, gamtos objektus vaizduojančiuose paveiksluose atspindėti patirti įspūdžiai, mintys ir jausmai, o abstrakcijose apmąstomas žmogaus ir jį supančio pasaulio santykis. D.Zviedrienės paveikslų yra įsigiję meno gerbėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Tailando, Maroko, JAV, Japonijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos.

Paveikslų autorė nuolat rengia personalines parodas Lietuvoje, dalyvauja jungtinėse keleto autorių parodose ir pleneruose Lietuvoje bei užsienyje, kuruoja plenerus. Šį kartą paveikslus galima išvysti viešbutyje „HOF“ Kaune.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką