TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Didieji grožio pokyčiai“: kokią pamoką treniruočių salėje išmoko projekto dalyvės Evelina ir Rima?

Rima Vaniarchina su trenere
„Didžiųjų grožio pokyčių“ nuotr. / Rima Vaniarchina su trenere Migle Samoškiene
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek žmonių, tiek nuomonių, kur smagiau mankštintis – milžiniškame ar nedideliame sporto komplekse. Visgi vietą, kur jauku, kur nepasimeti lankytojų sraute, kur sulauki išskirtinio dėmesio ir turi galimybę pasikonsultuoti su sveiko gyvenimo būdo, svorio metimo specialistais, pasirinktų daugelis. Jei esate tarp jų, apsilankykite Grožio terapijos ir chirurgijos centre „Sugihara“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Profesionalo pamokas ir patarimus pradėjus sportuoti sunku pervertinti. Juolab jei žmogus taip pat kaip projekto dalyvė Evelina turi stuburo problemų. Apie tai kalbėjomės su Grožio terapijos ir chirurgijos centro „Sugihara“ asmeniniu sporto komplekso treneriu Donatu Klimašausku.

Ar galime teigti, kad Evelinos fizinė būklė nesiskiria nuo daugumos šiandien ateinančių į sporto sales?

Taip ir yra. Prieš dešimt metų į sporto sales ateidavo sveikesni, mažiau „raudonų vėliavėlių“ turintys žmonės. Kalbu apie nutukimą, raumenų disbalansą, stuburo, laikysenos problemas. Kai žmogus kasdien daug sėdi ir mažai juda, formuojasi visokie negeri dalykai, pavyzdžiui, sulinksta nugara, galva pasiduoda į priekį, o tai sukuria sprando, apskritai viso kūno įtampą. Galva paprastai sudaro penkis–septinis procentus kūno svorio. Tačiau ir vieno centimetro pakrypimas į priekį padidina jos svorį, kuris pirmiausia veikia kaklo slankstelius. O jeigu pakrypimas – keturi ar šeši centimetrai? Anksčiau ar vėliau ims skaudėti pečių juostą. Specialia diagnostine įranga galime pamatuoti ir įvertinti naujai atėjusio žmogaus fizinius parametrus ir  kas keturias šešias savaites patikrinti, kokie pokyčiai įvyko.

Jei sveikatos problemų turintis žmogus ima aktyviai sportuoti, pavyzdžiui, bėgioti, su niekuo nepasitaręs, kuo tai gali baigtis?

Jis – kaip ratas su išklerusiais stipinais: kuo šis greičiau sukasi, tuo sparčiau daugėja mechaninių pažeidimų.

Atliekate ypatingus laikysenos įvertinimo testus. Kokia šios metodikos esmė?

Visame pasaulyje garsus treneris Paulas Chekas susistemino įvairius testavimo būdus ir parengė metodiką, kuri išties veikia nepriekaištingai. Ji leidžia tiksliai nustatyti, ką moters ar vyro kūne reikia sutvarkyti prieš tai, kai ji ar jis ims aktyviai sportuoti. Pirmiausiai įvertinami laikysena ir raumenys. Pastarųjų disbalansas, netaisyklinga laikysena trukdys atlikti judesius taisyklingai. Be to, žmonės paprašomi atsakyti į klausimus apie miego ir poilsio režimą, mitybos įpročius, išgeriamo vandens kiekį... Mes nesame vien raumenys ir kaulai, kasdien išgyvename įvairias emocijas, kurios taip pat labai veikia kūną. Vegetatyvinė nervų sistema ir jos reikšmė siekiant rezultatų – labai svarbus treniruočių komponentas. Galima sakyti, kad fizinio kūno būklė nusako tai, kuo ir kaip žmogus gyvena.

Su klientais susitinku du–keturis kartus, pamokau, ką jie turi daryti keturias–aštuonias savaites. Jie patys pasirenka, kaip mankštintis – savarankiškai, su manimi individualiai ar mažose grupėse, kuriose būna du–keturi žmonės. Aš labai rekomenduoju pasinaudoti galimybe kartu su asmeniniu treneriu parengti kūno pokyčių planą. Kaina, kurią reikės sumokėti gavus traumą dėl nežinojimo, jog vieno ar kito dalyko sportuodamas negali daryti jokiu būdu, nes tavo kūnui tai pavojinga, tikrai bus didesnė nei investicija į penkias asmeninio trenerio pamokas.

Taigi labai neapdairu pradėti sportuoti, kol specialistas neįvertino fizinės būklės – laikysenos, raumenų pusiausvyros ir t. t., nesudarė individualios treniruočių programos...

Būtent! Didelė dalis sportuojančiųjų ne tik nežino, kokia jų fizinė būklė, bet ir neturi aiškaus tikslo ir daro vis tą patį, per ilgai nekeičia pratimų, svarmenų svorio, poilsio intervalų. Tokiu būdu kūnas prisitaiko prie krūvio ir šis nebeveikia kaip gerų pokyčių stimuliatorius. Noriu pabrėžti: sportavimas turi būti atsakingas ir nuoseklus procesas, kuris negali apsiriboti abonemento galiojimo trukme ar metų laiku, kuris turi būti suskirstytas atitinkamais etapais su specifiniais tikslais ir užduotimis. Reguliarumas labai svarbus.

„Pirmą kartą susidūriau su tokio tipo treneriu kaip Donatas. Jis pasiūlė man ne treniruoklius, ne svarmenis, bet trumpų pratimų programą. Juos darydama nesupratau, kurioms kūno dalims jie skirti, po treniruotės nežliaugė prakaitas, bet kaskart visi raumenys lengvai virpėdavo ir aplankydavo pojūtis, jog visas mano kūnas  išmankštintas ir pastangrėjęs“, – pasakojo Evelina Milerytė.

Privatumas ir išskirtinis dėmesys

Pasak projekto dalyvę Rimą globojusios trenerės Miglės Samoškienės, dirbančios Grožio terapijos ir chirurgijos centro „Sugihara“ sporto komplekse jau dešimt metų, jis turi daug fanų – įvairaus amžiaus moterų ir vyrų. „Ne kartą girdėjau žmones sakant, kad jiems patinka mūsų komplekso privatumas, sportiška, draugiška ir kūrybiška atmosfera, gerai sukomplektuota įranga – nuo įvairaus svorio laisvųjų svarmenų, stabilumo ir medicininių kamuolių iki skirtingų kardio ir jėgos treniruoklių. Ir dideli, ir maži, žinoma, mielai plaukioja baseine su povandeninėmis masažo srovėmis, vandens kaskadomis, kaitinasi pirtyse (yra trys – garinė, sauna ir infraraudonųjų spindulių), pasilepina sūkurinėje vonioje“.

Miglė užsiminė ir apie naujieną – galimybę išsitirti raumenų ir poodinių riebalų kiekį specialiu prietaisu kaliperiu. „Juo galima stebėti, koks treniruočių efektyvumas, ir iškart keisti fizinį krūvį bei mitybą. Šitai leidžia greičiau pasiekti pageidaujamą rezultatą. Noriu pabrėžti: jei žmogus nutaria sportuoti savarankiškai pagal jam sudarytą programą, salėje esantis treneris jį stebi ir pataria, ką ir kaip daryti geriau ir tiksliau. Manau, tai didelis mūsų mažo komplekso privalumas.“

„Mano figūra – kriaušės formos ir atsikratyti riebalų, besikaupiančių sėdmenų, šlaunų srityse, visada buvo sudėtinga. Projekto metu išmėginau „Eurowave“ aparatą, kuris, kaip man buvo paaiškinta, atlieka raumenų elektrostimuliaciją ir gerina rezultatus, pasiekiamus įvairiais fiziniais pratimais. Pavadinčiau šias procedūras „tinginių mankšta“: žmogus pastangų neįdeda, bet probleminės vietos gražėja. Puikumėlis!“ – juokėsi Rima Vaniarchina.

Informaciją publikavimui paruošė Grožio terapijos ir chirurgijos centras „Sugihara“.

Didžiųjų grožio pokyčių nuotr./Evelina Milerytė su trenere
„Didžiųjų grožio pokyčių“ nuotr./Evelina Milerytė su trenere
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pamoka Grožis

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką