Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 14d. 19:30

„Lietuvos balso“ finale triumfavo ir 15 tūkst. eurų laimėjo Monika Marija Paulauskaitė

Gabija Lokytė ir Monika Marija Paulauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gabija Lokytė ir Monika Marija Paulauskaitė

Po pusę metų trukusios kovos, sunkių repeticijų, tiesioginės transliacijos jaudulio pagaliau atėjo taip ilgai laukta akimirka. Sekmadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje paaiškėjo LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja – ja tapo 19 metų prancūzų filologijos studentė Monika Marija Paulauskaitė. Antrą vietą užėmė Gabija Lokytė, trečioji atiteko Gražvydui Sidiniauskui.

Nugalėtojos laukė įspūdingas prizas. Donato Montvydo mokinei Monikai Marijai Paulauskaitei atiteko ne tik balsingiausiosios titulas, koncertinis turas per Lietuvą su „Vilniaus Bigbendu“, bet ir 15 tūkstančių eurų.

Didžiajame finale atlikėjai atliko po tris kūrinius, iš kurių vienas – kartu su savo mokytojais. Tad scenoje buvo galima išvysti Donatą Montvydą, Ingą Jankauskaitę ir Džordaną Butkutę. Pats pirmas iš superfinalo turėjo pasitraukti Leono Somovo globotas merginų duetas Paulina ir KAIA.

Pusfinalyje absoliučia žiūrovų balsų lydere tapusi Monika Marija Paulauskaitė žino, kad dėl pergalės teks paaukoti daug jėgų, tačiau žada surengti įspūdingą šou. Donato Montvydo mokinė atskleidžia, kad dainuos net trimis kalbomis.

„Finale parodysiu viską, ką įmanoma, trys dainos bus visos skirtingos, dainuosiu trimis skirtingomis kalbomis, skirtingo žanro kūrinius, kurie bus labai skirtingi tiek vokaline, tiek paties apipavidalinimo prasme“, – prieš finalą intrigavo Monika.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka

Finalininkės KAIA ir Paulina pergalės taip pat sieks visomis išgalėmis. Jos – unikalus „Lietuvos balso“ duetas, o idėją merginas sukurti į vieną projektą gimė jų mokytojui Leonui Somovui. Ir nors KAIA su Paulina ateityje bendrų kūrinių neplanuoja, finale ruošiasi kovoti iš paskutiniųjų.

„Turime ne vieną kozirį. Kūriniai tikrai išvers iš koto, aš dar net pati netikiu, jog turėsim galimybę juos atlikti. Abi su Paulina dar apskritai negalime patikėti, jog esame finale, bet kad jau liko vienas filmavimas, tai trauksim iš cilindro visus zuikius, nieko netaupysim!“, – šypsodamasi sako Kaia.

„Lietuvos balso“ lydere tituluojama Gabija Lokytė – tikras energijos užtaisas. Kiekvieną sekmadienį žiūrovus žavėdama savo balsu, pasiduoti nežada ir šį kartą. Džordanos Butkutės mokinė finale darys viską, kad tik jos svajonės išsipildytų. O paklausta, ką darytų su pergale, tikina, kad tikslo sieks bet kokiu atveju.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Jankauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Jankauskaitė

„Nesvarbu kaip pasibaigtų projektas – nemesiu savo išsikeltų tikslų, daug dirbsiu, kad pasiekčiau ir realizuočiau juos, nesvarbu, kiek laiko tai užtruks. Atlikėjai, kurie renka arenas, labai daug metų tikslingai dirba ties tuo, o aš tiksliai žinau, ko noriu, ir po projekto pasileisiu į ieškojimus – savos muzikos, savo stiliaus, savo klausytojo“, – apie planus pasakoja Gabija.

Finalo vertus pasirodymus žada ir Gražvydas Sidiniauskas. Nors jam įspūdingas Klaipėdoje vykęs „Lietuvos balso“ pusfinalis paliko ne pačius gražiausius prisiminimus – vaikinas su draugėmis pateko į avariją. Visgi vos nelaime nesibaigęs įvykis nesutrukdė Ingos Jankauskaitės mokiniui patekti į finalą, kur jis taip pat kovos nagais ir dantimis.

Pirmosios į sceną lipo Kaia ir Paulina. Po dramatiško pusfinalio, kai duetas balansavo ant iškritimo ribos, merginos atėjo užvaldyti pasaulį – atliko griausmingą Beyonce dainą „Run the world“.

„Taip ir yra pasaulyje, viską valdo merginos. Sakykite, ką norite. Donatai, ir tavo, ir mano pasaulį valdo moterys, pripažink“, – po pasirodymo pokštavo vedėjas Rolandas Mackevičius. Donatas tegalėjo palinksėti galva, pabrėžęs, kad tokį duetą, į kurį gerą žiūrėti ir klausyti, reikia pasveikinti.

„Jūs užkėlėte labai aukštą standartą“, – komentavo D.Montvydas. Merginas sveikino ir Džordana Butkutė, ir Inga Jankauskaitė.

„Leonai, žinau, kad tavo sprendimas buvo nulemtas širdies, o vėliau buvo įvairiausių svarstymų. Taip būna, kai sprendimus priimi vadovaudamasis širdimi. Tad jūs tikrai pagalvokite, ar nenorite šito tęsti“, – kalbėjo I.Jankauskaitė. Ir nors merginos dar tiksliai nežino, kas jų dueto laukia ateityje, mokytojas Leonas Somovas patikino, kad jų tikrai lengvai nepaleis.

Antroji į sceną žengė Donato Montvydo mokinė Monika Marija, šį kartą apnuoginusi savo širdį. Atlikusi jautriai „Aktorių trio“ dainą „Paukščiai“, ji privertė pakilti šimtus tiesiogiai finalą stebinčių svečių nuo kėdžių.

„Monika turi visiškai unikalią spalvą. Aš jau tau sakiau šį sakinį, mažyte, tu esi menininkė. Ir taškas“, – komentavo I.Jankauskaitė. Girdėjęs gražius žodžius, salo ir Monikos mokytojas Donatas Montvydas. Jis pripažino, kad juos su dalyve sieja nuostabus ryšys.

„Monika yra ne tik menininkė ar muzikantė, bet ir asmenybė. Jei ji sugeba mane į vietą pastatyti, tai ji turi charakterį. Kartais gal net per dažnai. Jeigu po generalinės repeticijos važiuoju jai aukštakulnius paimti iš namų, tai žinote“, – pokštavo D.Montvydas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija

Trečioji – galingai į sceną įsiveržusi Džordanos Butkutės mokinė Gabija Lokytė.

Atlikusi Jennifer Lopez dainą „Let's get loud“, ji sužavėjo teisėjus.

„Taip judėti, šokti yra labai sudėtinga“, – pastebėjo D.Montvydas.

„Duodat paskutinei kalbėti, tai ką aš jau čia pakalbėsiu. Viską čia jau prikalbėjote. Tu esi nuostabi, myliu tave“, – nedaugžodžiavo mokytoja Džordana Butkutė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabija Lokytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabija Lokytė

Atėjo eilė pasirodyti ir vieninteliam „Lietuvos balso“ vyriškosios lyties atstovui – Gražvydui Sidiniauskui. Pirmajai finalo dainai jis pasirinko legendinę grupės „Queen“ dainą „The Show Must Go", tačiau, reikia manyti, daina pasirinkta neatsitiktinai.

Prieš pat finalą dalyvis nusprendė atskleisti savo orientaciją. Kaip sakė pats Gražvydas, prieš finalą jis norėjo „atsiskleisti“ ir su savo gerbėjais pasidalyti didžiausia gyvenimo paslaptimi, tačiau tikisi, kad žiūrovai jį pamils dar labiau ir jo šou tęsis.

Scenoje Gražvydas dar kartą pakartojo, kad nori būti atviras sau, ir po galingo pasirodymo atskleidė: „Aš esu biseksualus“. Į tokį atvirumą Leonas Somovas sureagavo teigdamas, kad palaiko sprendimą, tačiau muzikinio projekto finale reikėtų kreipti dėmesį muziką.

Inga Jankauskaitė džiaugėsi tokiu savo mokiniu sprendimu. Anot jos, dabar Gražvydas – laisvas. „Aš nesu linkusi komentuoti niekieno gyvenimo, tačiau noriu, kad visi žmonės laisvoje šalyje gyventų laisvai. Dabar jis yra laisvas“, – sakė I.Jankauskaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas

Pasirodžius visiems finalininkams, į sceną žengė „Lietuvos balso“ staigmena. Dar prieš finalą skelbta, kad šio svečio pasirodymas „Siemens“ arenoje taps apkalbų objektu.

Paaiškėjo, kad kartu su Vaidu Baumila pasirodymą parengė „X Faktoriaus“ nugalėtoja Monika Pundziūtė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila ir Monika Pundziūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila ir Monika Pundziūtė

Deja, bet po pirmųjų keturių pasirodymų superfinalą turėjo palikti vienas iš dalyvių. Įtampa sausakimšoje „Siemens“ arenoje smarkiai kilo, o neapsakomą jaudulį jautė ir kiekvienas iš finalininkų.

Paskelbta, kad saugiausiai gali jaustis Monika Marija, kuri nuo scenos ruošti kitam pasirodymui lipo pirma. Saugia paskelbta ir Gabija Lokytė.

Lemtinga akimirka Leonui Somovui ir Ingai Jankauskaitei. Kažkurio mokinys visam laikui paliks sceną ir nebekovos dėl geriausio šalies balso titulo. Labai gaila, bet paaiškėjo, kad pirmosios iš „Lietuvos balso“ keliauja Paulina ir KAIA.

Skaudžią žinią merginos pasitiko tarsi didvyrės. Nors akyse žybčiojo ašaros, tačiau jos, kartu su L.Somovu, žengė į sceną ir atliko naujai skambančią legendinės grupės „Karališka Erdvė“ dainą „Iš lėto leidžiasi saulė“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Lietuvos balso“ finalo akimirka

Nuožmi kova tęsėsi, o po pertraukos likę trys finalininkai pasitelkė dar didesnes pajėgas. Pirmasis su savo mokytoja I.Jankauskaite žengė Gražvydas. Duetas atliko Alvydo Lukoševičiaus muzikinį kūrinį „Pavakarys“ .

„Labai jaukiai apsidekoravome“, – apžvelgęs scenos dekoracijas pokštavo R.Mackevičius.

Paklaustas, ar tikisi laimėti, finalininkas kalbėjo: „Aš niekada apie tai negalvoju, nes jei pradedu, dažniausiai nepasiseka. Merfio dėsnis. Faktas, kad noriu laimėti, noriu sužavėti ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį, tačiau taip toli į priekį nežiūriu“

„Kad ir klupdamas per savo asmeninius išbandymus, jis ieško savęs. Jis yra didžiulio, neįtikėtino kelio pradžioje“, – sakė I.Jankauskaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas ir Inga Jankauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas ir Inga Jankauskaitė

Pasiruošę šiai nakčiai ir finalinei kovai, į sceną žengė Monika Marija su Donatu Montvydu, audringai atlikę mokytojo dainą „Waiting for this night“. Į orą šovę auksiniai fejerverkai sukūrė, kaip sako R.Mackevičius, fantastišką šou.

„Monika man sako, kodėl aš jai komplimentų nesakau. Aš viso projekto metu buvau griežtas. Nenoriu, kad užriestum nosį. Tu turi stengtis dėl savo gerbėjų“, – po bendro pasirodymo kalbėjo D.Montvydas, patikinęs, kad myli savo talentingą mokinę. Donatas taip pat patikino, jog Monika keliaus į finalą. Žinoma, šios detalės pro ausis nepraleido vedėjas.

„Donatas primena mano žmoną Ievutę. Kai jau stovime finale, ji man sakytų: „Va, aš tau sakiau, kad mes čia ir būsim“. Ane? Šito kažkaip neužfiksavau“, – juokėsi R.Mackevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija ir Donatas Montvydas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija ir Donatas Montvydas

Kaip visada jausmingai pasirodė ir Gabija Lokytė. Ji atliko Kąstyčio Kerbedžio kūrinį „Nakty“ finalininkė, kuris sutiktas ovacijomis.

Iki akimirkos, kai vienas iš trijų likusių finalininkų bus paskelbtas geriausiu šalies balsu, liko visai nedaug. Vos kelios dainos.

Paskutinę dainą finale atlikusi Monika Marija susigraudino. Antrą kartą „Lietuvos balse“ atlikusi „Je Suis Malade“, ji pelnė komplimentus už savo jautrumą.

„Man labai gražu, kad tu tokia verksnė. Turinys visada gražiau už formą“, – komentavo I.Jankauskaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Monika Marija

Paskutinę dainą atlikęs Gražvydas atviravo, kad kelias projekte tikrai buvo sunkus.

„Buvo ir taip, kad sėdi viešajame transporte ir apsiverki. Nesupranti, kodėl. Buvo momentu, kai norėjosi mesti, nebedalyvauti“, – prisiminė dalyvis.
Visgi sulaukęs palaikymo už savo unikalumų, atkreiptas dėmesys ir į unikalų įvaizdį. R.Mackevičiui paprašius sceninį apdarą parodyti iš visų pusių, jis rėžė: „Gi žinote, iš galo pamilsi, iš priekio įprasi“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gražvydas Sidiniauskas

Superfinalo „vyšnia“ tapo Džordanos Butkutės ir jos mokinės Gabijos pasirodymas.

Kartu šėlusios scenoje pagal legendinę dainą Dž.Butkutės dainą „Man patinka“, jos sugebėjo įtikinti žiūrovus. Toks energijos užtaisas sutiktas šūksniais. Scenos karalienė ir Gabija užbaigė šių metų finalininkų pasirodymus.

Paskelbę, kad projektas „Lietuvos balsas“ kitą sezoną grįš į LNK ekranus, sceną užleido penktą sezoną iš eilės projekto vokalo trenere dirbusiai balso virtuozei ir scenos divai Rositai Čivilytei.

Didžiojo finalo muzikinę dalį vainikavo „Siemens“ arenoje savo hitą „Nieko verta“ atlikęs Donatas Montvydas.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Lietuvos balso“ nugalėtoja Monika Marija: „Dirbant su Donatu, neįmanoma turėti vaikiną“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką