Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 13d. 16:09

„Dinamikos“ lyderis jaučiasi apvogtas „Laisvės TV“: „Meilės lietus“ virto „Vakcinų lietumi“ be leidimo?

Gintautas Brokas, Andrius Tapinas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt ir Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintautas Brokas, Andrius Tapinas

Grupės „Dinamika“ įkūrėjas, autorius Gintautas Brokas sako, kad jau tris dienas neatsigauna nuo naujienos, jog „Laisvės TV“ jo dainos „Meilės lietus“ melodiją esą be autoriaus leidimo panaudojo savo kūrybiniams užmojams – pramoginio pobūdžio vaizdo klipui „Šokis po vakcinų lietumi“. Dėl susidariusios situacijos grupės lyderis šiuo metu bendrauja su „Laisvės TV“ advokatais ir tikisi atrasti abipusį kompromisą.

Pirmieji apie „Laisvės TV“ galimai nelegaliai panaudotą G.Broko dainą pranešė delfi.lt. 15min susisiekus su atlikėju, šis faktą patvirtino ir pasakojo, kad „Youtube“ platformoje atsiradusį vaizdo klipą pastebėjo ne pats – informacija jį pasiekė per kitus žmones. Galiausiai vyras susisiekė su asociacija LATGA ir ši sutiko problemos sprendimo beieškant dalyvauti kaip tarpininkė.

„Pasakysiu atvirai ir galbūt žargoniškai: buvau apžvairėjęs. Negalėjau patikėti, kad televizija, kuri kovoja už teisybę, už aukštesnius moralinius principus ir kt., taip galėtų pasielgti. Jeigu jie man būtų nors paskambinę, paklausę mano nuomonės, galbūt net būčiau pasirašęs“, – sakė grupės lyderis.

G.Brokas iškart pridūrė nesantis priešas skiepų, kuriuos „Laisvės TV“ kanale apdainavo atlikėja Donata Virbilaitė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Gintautas Brokas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Gintautas Brokas

„Nesu antivakseris, nesu prieš vakcinavimą ar skiepus, tikrai eisiu skiepytis, kai ateis mano eilė. Taigi nesu priešas, į Kiguolio ar Kepenio kompaniją tikrai neįsirašau. Bet jeigu kažką darai, tai pasiklausk autoriaus, ar jis norės tai girdėti.

O jie dabar paėmė dainą, iškraipė tekstą, uždėjo kitą. Palaukite, tai kaip čia viskas atrodo? Ir dar „Laisvės TV“! Tą informaciją žinau tik kokį trejetą dienų, bet tai yra tiesiog neteisinga“, – 15min komentavo atlikėjas.

Plačiau komentuoti vaizdo įraše matyto turinio G.Brokas nesiryžo, nes prisipažino jo iki galo net nepasižiūrėjęs – „neišlaikė nervai“.

Dėl to, jog daina buvo panaudota galimai be autoriaus leidimo, atlikėjas bandė susisiekti su „Laisvės TV“ įkūrėju Andriumi Tapinu. „Nesu tikras, galbūt Tapinas apskritai šiuo klausimu nieko nežino ir nieko negali pasakyti. Jis su manimi susisiekė ne asmeniškai, o per advokatę, kuri atstovauja „Laisvės TV“ interesams“, – pasakojo G.Brokas.

Originali G.Broko ir I.Jurgelevičiūtės daina:

VIDEO: Irma Jurgelevičiūtė Meilės lietus

„Laisvės TV“ „Šokis po vakcinų lietumi“:

VIDEO: Šokis po vakcinų lietumi || Laikykitės ten

Kol kas tikslių savo lūkesčių dėl derybų su kanalo advokatais grupės lyderis atskleisti negali, nes ir pats dar nėra tikras. Kaip jis teigė 15min, rimta diskusija dar neįvyko.

„Aš neklausiau, ką jie man gali pasiūlyti, jokio savo noro neišreiškiau. Kol kas man reikia susidėti visus taškus ant i, pasikalbėti su šije srityje dirbančiais žmonėmis. Per porą dienų su ta advokate susisieksime ir pasikalbėsime apie viską, kas mus domina, kas tai galėtų būti – ar taikos sutartis išimant tą dainą iš eterio, ar kompensacija pinigine prasme, ar kiti būdai“, – tikino pašnekovas.

15min susisiekė ir su „Laisvės TV“, tačiau į klausimus apie tai, ar prieš naudodami kūrinį jie susisiekė su jo autoriais, ir kaip vertina dabartinį jų pasipiktinimą, buvo gautas gan kuklus atsakymas:

„Dėl situacijos su kūrinio parodija mūsų atstovai susisiekė su Gintautu Broku. Toliau bendravimas vyksta privačiai.“

Pauliaus Lileikio ir TV žaidimo „Auksinis protas“ nuotr./Andrius Tapinas
Pauliaus Lileikio ir TV žaidimo „Auksinis protas“ nuotr./Andrius Tapinas

15min pakomentuoti paprašė ir asociacijos LATGA direktorės Lauros Baškevičienės. Moteris teigė, kad diskusijoje tarp A.Tapino ir G.Broko asociacija atlieka tarpininko vaidmenį.

Ji patvirtino, kad į asociaciją kreipėsi dainos autoriai G.Brokas ir atlikėja Irma Jurgelevičiūtė, o jų kreipimosi pagrindu asociacija susisiekė su „Laisvės TV“ dėl galimai pažeistų autorių teisių.

„Tai buvo kūrinio pakeitimas ir įtraukimas į kitą kūrinį. Kadangi šios teisės nėra kolektyviai administruojamos, autoriai su naudotoju turi susitarti individualiai. LATGA vaidmuo šiuo atveju buvo kaip tarpininko.

Su „Laisvės TV“ susisiekėme dėl galimai pažeistų teisių. Sakau „galimai“, nes negalime teigti, jog teisės buvo pažeistos – galbūt „Laisvės TV“ buvo susitarę su autoriais. Mano žiniomis, „Laisvės TV“ kreipėsi į autorius ir tikisi susitarimo“, – komentavo L.Baškevičienė.

Anot asociacijos direktorės, tolimesnis bendravimas tarp „Laisvės TV“ ir dainos kūrėjų gali susiklostyti įvairiai – pavyzdžiui, autoriai gali sutikti su iškeltomis „Laisvės TV“ sąlygomis, kelti savas, tartis taikiu būdu. O jeigu susitarimas nebūtų pasiektas, galbūt kreiptis į teismą, kad būtų nutraukti galimai neteisėti veiksmai, reikalauti kompensacijos, nors toks variantas pasitaiko rečiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką