Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 21:53

Dizainerė Diana Vapsvė skatina moteris tikrintis dėl vėžio: „Ir aš buvau padidintos rizikos sąraše“

Diana Vapsvė
Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr. / Diana Vapsvė

Bene kasdien stojame į akistatą su įvairiausiais gyvenimo iššūkiais ir problemomis, puolame dėl to kaltinti aplinką, tačiau dauguma bėdų yra tik smulkmenos palyginus su užklupusia liga. Žinoma dizainerė Diana Vapsvė neslepia – artimoje aplinkoje jai yra tekę susidurti su krūties vėžio diagnoze, o neseniai klastinga liga buvo įtarta ir jai.

Dabar moteris jau sveiksta po operacijos, bet kol kas nuo platesnių komentarų norėtų susilaikyti – jai dar pernelyg sunku apie tai kalbėti. Tačiau jautriu laišku ji išdrįso pasidalinti socialiniame tinkle „Facebook“, pridėjo ir prieš porą savaičių darytą nuotrauką.

Diana atskleidė, kad su krūties vėžio diagnoze artimoje aplinkoje jai yra tekę susidurti jau anksčiau, mat būtent nuo šios klastingos ligos būdama dar visai jauna mirė jos mama. Todėl Diana savo laišku siekia paskatinti moteris mylėti save ir kuo reguliariau tikrintis – tik taip galima būti visiškai ramiai, o vėliau juk jau gali būti per vėlu.

15min pateikia D.Vapsvės laišką ir taip pat kviečia moteris kaip įmanoma labiau rūpintis savimi.

„Reikėjo susikaupti, nusiraminti, susidėlioti mintis tam, kad galėčiau parašyti šį laišką. Labai norėjau jį parašyti ne tam, kad manęs gailėtumėte, ne tam, kad pasiguosčiau, o tam, kad pajudinčiau Jus mylėti save. Kiekvienas meilę sau suprantame skirtingai. Man mylėti save – tai rūpintis savo sveikata.

Šiandien man jau viskas gerai, sveikstu po operacijos, bet tik dėka to, kad aš eilę metų iš eilės tikrinu savo krūtis, nes turiu skaudžią patirtį. Prieš 20 metų mano mama, būdama 38-erių graži jauna moteris, mirė nuo krūties vėžio. Kitaip aš ir negalėčiau gyventi... Ši skaudi netektis mane privertė tikrinti savo krūtinę reguliariai. Ir gerai, kad tai dariau, nes buvau padidintos rizikos sąraše. Tik pagalvojus... Ar tikrai reikia skaudžių patirčių tam, kad profilaktiškai nueitum pasitikrinti krūtis?“, – savo laiške klausia ir rūpintis sveikata kviečia D.Vapsvė.

Diana kreipiasi ir į vyrus, ragindama juos nelikti abejingiems: „Labai prašau, paklauskite savo mylimų moterų, kada paskutinį kartą ji buvo pas mamologą?“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką