Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 6d. 17:17

Donalda Meiželytė-Svilienė: turiu slaptą gerbėją! (papildyta gruodžio 10 d.)

Donalda Meiželytė-Svilienė
Gedimino Žilinsko nuotrauka / Donalda Meiželytė-Svilienė

Pasak Donaldos, psichologai kas penkerius metus pataria keisti būstą, darbą arba draugą. „Taip jau nutiko, kad per kelerius metus pakeičiau darbo vietą, persikrausčiau į naujus namus, išsiskyriau su mylimuoju“, – šypsosi Donalda, kurios širdyje vietos atsirado naujam draugui.

Vardas, pavardė: Donalda Meiželytė-Svilienė.
Gimimo data, vieta: 1975 08 07, Šilutė.
Šeima, kurioje gimė: tėtis Tadas – žurnalistas, mama Albina – pedagogė, turi dvi seseris – Neilą ir Vasarę.
Šeiminė padėtis: išsiskyrusi; augina dukrą Jutą (12).
Išsilavinimas: mokyklą baigė aukso medaliu, Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos bakalauro laipsnį.
Veikla: Seimo narė.

Užduosiu tą patį, turbūt, jau atsibodusį klausimą: kodėl gi reikėjo eiti į Seimą?

Galiu pajuokauti: esu vieniša moteris, atėjau į Seimą antrosios pusės ieškoti. O jei kalbėtume rimtai, esu idealistė iki kaulų čiulpų. Dėl to save netgi galėčiau pavadinti paskutine kvaile, nes aš tikiu gėriu. Nenoriu per anksti nuteisti nė vieno žmogaus, nes visuose ieškau dieviškojo prado, to gėrio krislo. Net ir tuomet, kai dainuodavau, vesdavau renginius, nebuvau ta žvaigždė, kuri atvažiuoja su apsaugininkais, atidirba ir išvažiuoja, atvirkščiai – aš visada mėgau bendrauti su savo gerbėjais, išklausydavau begalę istorijų. Žmonės skųsdavosi valdžia, biurokratizmu, korupcija.

Nusprendėte išgelbėti pasaulį?

Šeimoje visą laiką turėjau puikų pavyzdį: mano tėtis užėmė aukštas pareigas, jam nuolat siūlė kyšius, tačiau per visą gyvenimą jis nė karto nesusigundė. Didžiuojuosi savo tėvu, nes jis visą laiką ieškojo tiesos. Tas geras pavyzdys manyje išugdė sąžiningą pilietę. Juk žygiais, o ne žodžiais mes tėvynę mylime! Ilgai galvojau, eiti ar neiti į Seimą. Juk galėjau sau plasnoti kaip drugelis, koncertuoti, bet nusprendžiau, kad laikas rimtai padirbėti.

Prieš penkerius metus viename interviu sakėte: „Kai sulauksiu 40–ies, eisiu į politiką ir pradėsiu daryti tvarką mūsų šalyje.“ Nebeištvėrėte?


Rimtai? Taip sakiau? Geras! Matyt, pasąmonėje glūdėjo tas noras daryti tvarką, o 40–ies nebelaukiau, nes nebegalėjau tylėti.

Bet nesmagu, kai dabar visai Lietuvai tenka deklaruoti, kiek uždirbate, kiek išleidžiate...


Ligitas Kernagis (įsiterpia į pokalbį):
Visi įsivaizduoja, kad Seimo narys uždirba 10 000 litų. Taip nėra. Kodėl niekas nekreipia dėmesio, kad mes beveik perpus susimažinome atlyginimus?! Norvegijoje šiukšlių surinkėjas gauna 11 000 litų. Vadinasi, Lietuvos seimūnas uždirba dvigubai mažiau nei Norvegijos šiukšlininkas.

Donalda: Reikia įvertinti ir tai, kad darbas Seime – laikinas. Paskui mes vos ne į gatvę būsime išmesti. Blogiausia, jog negalime imtis jokių papildomų darbų. Galėčiau tapyti aliejiniais dažais arba dainas kurti ir taip vieną kitą litą prisidurti. Bet ką pasakys Algimantas Salamakinas?! Taigi duos su kibiru per galvą!

Ar dukra Juta jautė didesnį pasididžiavimą tardama „mano mama – dainininkė“, ar dabar, kai gali sakyti „mano mama – Seimo narė“?

Jos klasės draugai tik neseniai sužinojo, kad aš esu jos mama. Juta niekada gyvenime nesijautė kažkokia išskirtinė. Aš irgi niekada neakcentavau savo išskirtinumo. Ji visada puikiai žinojo, kad mano darbas – sunkus, alinantis. Net būdama trejų metukų, ryte atsikėlusi, Juta tyliai žaisdavo, nes žinodavo, jog mama iki vėlumos dirbo, nori išsimiegoti. Dukra puikiai suvokdavo, kad pinigai nėra lengvai uždirbami.

Ir dabar ne lengviau!

Taip. Daugelis galvoja, kad Seime nieko neveikiame. Mes neiname ir neviešiname, kiek raštų išsiuntinėjome į ministerijas, kad, kaip įmanoma greičiau, palengvintume žmonėms gyvenimą. Pinigų stygius manęs nebaugina. Kai išsiskyriau su vyru, į gatvę išėjau su trejų metų vaiku. Pradėjau gyvenimą iš pradžių. Griebdavausi kelių darbų. Darbo niekada nebijojau. Taigi puikiai žinau, ką reiškia turint 10 litų kišenėje sukti galvą, kaip dvi dienas už tokią sumą išmaitinti šeimą. Prisipažinsiu: aš iš principo perku tik nukainotus produktus!

Kadangi buvo tokių užmojų Seime ieškoti vyro, klausiu tiesiai šviesiai – kokie tie vyrai politikai?


Faini tie vyrai. Normalūs, galantiški, kultūringi... Jei Lietuvos vyrai yra patys geriausi vyrai, tai Seimo vyrai – vieni iš blogesnių, nes jie dažniausiai jau turi antrąsias puses. O man principai neleidžia kovoti dėl užimto vyro. Jei vyras turi draugę ar žmoną, aš į jį nebežiūriu kaip į laimikį.

Nekyla visiškai jokių minčių?


Kaip man jos gali kilti, juk aš turiu slaptą gerbėją! Tik niekam nieko smulkiau nepasakosiu. Kaip sakoma, kad visko nesugadinčiau. Kai gyvenau su buvusiu draugu Andriumi, pastebėjau tokį dalyką: iš karto po duoto interviu baisiai susiriedavome. Kai su žurnalistais kalbi apie antrąją pusę, ją gerokai paliaupsini, santykius nuspalvini rožinėmis spalvomis, netgi truputį pameluoji. Juk visi mes norime pasirodyti geresni, nei esame. O kai grįžusi namo pamatai, kad gyveni su paprastu žmogumi, ne su ta dievybe, kurią apibūdinai žurnalistams, kyla pyktis. Tai va, nėra ko per daug atvirai šnekėti. Be to, esu jauna, graži, laisva, tad šiandien gali būti vienas, o rytoj – kitas. Dabar mano gyvenime prasideda naujų išbandymų metas!

„Save galiu pavadinti paskutine kvaile, nes aš tikiu gėriu, kiekviename žmoguje ieškau dieviškojo prado.“

Senus gerus laikus prisiminus...

Per interviu Donalda prisiminė tuos laikus, kai ji dainuodavo dažnutes humoro laidoje „Dviračio žinios“. „Tuomet aš apie politiką nieko nenutuokiau. Visas naujienas sužinodavau iš žiūrovų atsiųstų ketureilių. Negražių tekstų žmonės atsiųsdavo. Nenorėčiau, kad apie mane tokius posmus dėliotų, – neslepia Donalda ir neprašyta uždainuoja: – plakatus ir žodžius vėjai sklaido, kandidatai su grimu dailiu. Tik nutrynus tą grimą nuo veido, lieka šunsnukiais daugelis jų.“
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką