TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donatas Bakėjus: „Vaikus kviečiame ne į baleto būrelį – norime, kad ateityje jie rinktųsi šokėjo karjerą“

Donatas Bakėjus
Asmeninio archyvo nuotr. / Donatas Bakėjus
Šaltinis: 15min
0
A A

Aktorius ir šokėjas Donatas Bakėjus (32) – žmogus, kuriam rūpi baleto populiarinimas ir jaunosios kartos ateitis. Šių metų pradžioje žinomas vyras ėmėsi titano verto darbo – mažuose miestuose gyvenančius vaikus supažindinti su šiuo šokio menu bei paskatinti juos, o ypač berniukus, nebijoti šokti baletą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Bendradarbiaujame su Nacionaline Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje esančia Vilniaus baleto mokykla ir modernaus šokio šokėja Lina Puodžiukaite. Kartu važinėjame po Lietuvos miestus ir rodome vaikams savo programą. Lina – šiuolaikinio šokio, o aš – baleto. Be to, su mumis važiuoja ir  keli mokiniai, atliekantys solines šokio partijas. Pristatę programą, šnekamės su tėveliais ir mokytojais ne tik apie baletą, bet ir apie patį projektą. Mes kviečiame vaikus ne į baleto būrelį. Norime, kad ateityje jie rinktųsi šokėjo karjerą“, – kalbėjo pašnekovas. Jis tikino, kad gimtuose miestuose būrelius lankę vaikai studijų metais šokį pamiršta, o vadovai nesidomi jų ateitimi.

Portalui Žmonės.lt aktorius ir profesionalus šokėjas prisipažino, kad mintis imtis edukacinio pobūdžio projekto už sostinės ribų jam kilo tuomet, kai viename Vilniaus darželyje jis paklausė vaikų, kas yra baletas. Tikslaus atsakymo nė vienas vaikas nežinojo.

„Lankiausi darželyje ir vaikų paklausiau, ar jie žino, kas yra baletas. Visi žinojo, kad tai yra šokis, bet niekas negalėjo paaiškinti tiksliau. Šiais laikais vaikai žino, kad televizijoje vyksta šokių projektai, tačiau apie baletą – beveik nieko. Tad parašiau Kultūros ministerijai edukacinį projektą, norėjau gauti paramą, kad galėčiau važinėti po Lietuvos miestus bei miestelius ir populiarinti šį šokio meną. Surenkame vaikų grupę ir vedame jiems seminarą su parodomąja programa“, – apie savo sumanymą pasakojo Donatas.

Šokiuose vyrai yra deficitas, tad be edukacinio tikslo turime ir kitą – važinėti po kaimus ir kitus mažesnius Lietuvos miestus bei ieškoti gabių vaikų.

Šokėjas paaiškino, kad Vilniuje ir taip gausu informacijos bei garsių baletmeisterių baleto mokyklų, todėl ir pasirinko kitus mažesnius miestus. „Mūsų tikslas – skleisti žinią apie baletą. Įsivaizduokite, į mažesnį miestą atvažiuoja žmogus, galintis ne tik papasakoti, bet ir parodyti, kas yra baletas. Vaikams tai – kažkas nepaprasto, o ypač jei baletą šoka vyras. Tuomet šokiu susidomi daugiau berniukų, kurių itin trūksta balete. Šokiuose vyrai yra deficitas, tad be edukacinio tikslo turime ir kitą – važinėti po kaimus ir kitus mažesnius Lietuvos miestus bei ieškoti gabių vaikų“, – su užsidegimu kalbėjo šokėjas.

Nuo šių metų kovo mėnesio ėmęs vystyti savo projektą vyras prisipažino, kad nors anksčiau baleto mokytojai norinčių ir galinčių šokti vaikų ieškodavo patys, po ilgos pertraukos ši idėja tarsi atgijo naujam gyvenimui. Donatas patikino, kad jo rengiamas projektas orientuotas į tikslinę auditoriją – šiek tiek pažengusius ir jau šokančius vaikus.

„Bendradarbiaudami su Nacionaline Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje esančia Vilniaus baleto mokykla ir modernaus šokio šokėja Lina Puodžiukaite vaikams mes parodome programą. Lina rodo šiuolaikinio šokio programą, o aš – baletą. Be to, mes pasiimame ir kelis mokinius, kurie atlieka solines partijas. Sudarome tarsi mažą pristatomąją programą, po kurios šnekamės su tėveliais ir mokytojais ne tik apie baletą, bet ir apie patį projektą. Mes kviečiame vaikus ne kaip į baleto būrelį, bet siūlome jiems sieti šį šokį su karjera“, – kalbėjo pašnekovas tikindamas, kad dažniausiai savo gimtuose miestuose būrelius lankę vaikai studijų metais juos pamiršta, o ir jų vadovai nėra suinteresuoti jų tolimesne ateitimi.

Šokėjas pasakojo, kad kol kas edukacinę ir parodomąją programą jis pristatė vos keliuose miestuose: Klaipėdoje, Šiauliuose bei Pabradėje, tačiau planuose – nauji darbai ir miestai. „Jau bendradarbiaujame su Alytumi. Artėja ruduo ir jau aiškūs Vilniaus baleto mokyklos stojamųjų rezultatai bei įstoję mokiniai, tačiau ar mokytis atvyko mūsų vykdytą programą pamatę ir ja susidomėję vaikai – sužinosime tik rudenį, kuomet jie susirinks į klases ir mes atliksime apklausą“, – pasakojo Donatas.

O ką daryti  kaimuose ir mažuose miesteliuose gyvenantiems vaikams, o tiksliau jų tėveliams, kurie pamatę Donato rengiamą programą užsiplieskia noru mokytis šokio meno, tačiau jų mieste galimybių tam nėra? Donatas atsako paprastai – nebijoti atvykti į Vilnių.

„Susidomėjusiems ir talentingiems vaikams mes siūlome vykti į Vilnių ir apsigyventi M.K.Čiurlionio menų gimnazijos bendrabučiuose. Juk gimnazija savo mokiniams suteikia gyvenamąjį plotą. Ne vienas mano draugas, dabar profesionalus solistas, gyveno tame bendrabutyje. Sąlygos jame tikrai geros. Kita vertus, atėjo toks laikas, kai dauguma tėvų bijo išleisti savo vaiką į kitą miestą, dvejoja, ar jis išgyvens. Visi išgyvena, juk ir į pasaulį taip pat vieną paleidžiame“, – lyriškai atsakė baletą tarp vaikų populiarinantis šokėjas ir pažadėjo, kad šis projektas tikrai tęsis ir ateinančiais mokslo metais.

Asmeninio archyvo nuotr./Donatas Bakėjus su savo auklėtiniais
Asmeninio archyvo nuotr./Donatas Bakėjus su savo auklėtiniais

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką