Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 6d. 13:24

Donatas Montvydas: esu kaltas. Tai pripažįstu (papildyta kovo 6 d.)

Donatas Montvydas
Viganto Ovadnevo nuotr. / Donatas Montvydas

Akibrokštas! Skandalas! Nesusipratimas! Įvairiai galima pavadinti situaciją, į kurią papuolė talentingas atlikėjas Donatas Montvydas per šių metų „Eurovizijos“ atranką. Aišku viena – jaunojo dainininko šįmet tikrai nesiųsime į Oslą. Vengęs atvirai kalbėti šia tema Donatas žurnalui „Privatu!“ atskleidė, kaip dabar jaučiasi ir kokios mintys sukasi jo galvoje.

Vardas, pavardė: Donatas Montvydas.
Gimimo data, vieta: 1987 10 22, Vilnius. 22 m.
Šeima, kurioje gimė: mama Regina dirba darželio auklėtoja, tėtis Algirdas yra verslininkas ir vadovauja vienam apsaugos tinklui; turi seserį Ingą, kuri eina svarbias pareigas viename Lietuvos banke.
Šeiminė padėtis: nevedęs.
Pasiekimai: jaunasis dainininkas turi nemažai apdovanojimų, Donatas yra „Dainų dainelės“ laureatas, taip pat laimėjo Lietuvos televizijos projektą „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“ bei „Grand Prix“ prestižiniame konkurse „Slavianskij Bazaar“, Vitebske (Baltarusijoje); Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje baigė 8 klases, mokėsi šokti dviejuose būreliuose ir baigė Vilniaus krepšinio mokyklą.

Donatai, Tu pažeidei bene pagrindinę „Eurovizijos“ dainų taisyklę – Tavo kūrinys „Running Fast“ viešai nuskambėjo anksčiau nei leidžiama. Kaip jautiesi dabar, kai paaiškėjo, jog esi diskvalifikuojamas iš atrankų?

Pats esu kaltas dėl tokios susidariusios situacijos. Praradau galimybę dalyvauti finale ir galbūt patekti į pačią „Euroviziją“. Taip nutiko dėl mano klaidos.

Viganto Ovadnevo nuotr./Donatas Montvydas ir Sasha Song
Viganto Ovadnevo nuotr./Donatas Montvydas ir Sasha Song

Niekam ne paslaptis, kad buvai laikomas vienu iš rimčiausių pretendentų atstovauti Lietuvai. Ar nenori rautis plaukų?

Nieko čia nepadarysi. Nesu toks žmogus, kuris kovotų su vėjo malūnais. Kita vertus, juk pats sulaužiau taisykles. Jei kas kitas būtų jas pažeidęs, manau, privalėtų lygiai taip pat pasielgti. Aš asmeniškai nieko jau neįrodysiu, todėl neliko nieko kita, tik pasitraukti.

Kaip vis dėlto nutiko, kad 2009–ųjų liepos mėnesį su eurovizine daina dalyvavai festivalyje Bosnijoje ir Hercegovinoje, nors tai pagal „Eurovizijos“ taisykles yra neleistina...

Ta daina nebuvo kurta „Eurovizijai“, bet numaniau, kad ji tiks šiam konkursui. Taigi norėjau kuo plačiau ją pristatyti, padainuoti festivaliuose. Manau, tinkamai pasiruošti „Eurovizijai“ reikia ne mėnesio ar kelių. Labai svarbu įsidainuoti į kūrinį, kuo geriau jį išreklamuoti. Gaila, kad be mano žinios minėtas festivalis Bosnijoje ir Hercegovinoje buvo filmuojamas ir transliuojamas per televiziją.

Nebandei susisiekti su žmonėmis, kurie paviešino faktą apie Tavo dalyvavimą minėtame konkurse Bosnijoje ir Hercegovinoje?

Nebandžiau. O kam? Manau, viskas įvyko pačiu laiku. Norėjau pristatyti dainą – tą ir padariau. Tai buvo labai svarbu, nes esu ne tik jos atlikėjas, bet ir autorius. O tai, kad praradau vieną iš daugelio gyvenimo galimybių, yra gaila. Bet ką padarysi... Nieko – ruošiuos kitų metų „Eurovizijai“. Tačiau tuomet dainą reikės kurti likus kelioms dienoms iki atrankų (šypteli).

Ar nenusviro rankos toliau stengtis ir kurti?

Nė kiek! Juk aš tik nepatekau į finalą. Nieko tokio! Tai gyvenimo pamoka, kurią reikia priimti ir įvertinti. Svarbiausia, kad įvyko dainos premjera. Manau, bendras pasirodymas pavyko. Džiaugiuosi, kad buvo gerai įvertintas ir atlikimas, ir choreografija. Tai labai svarbu!

Mariaus Žičiaus nuotr./Donatas Montvydas su seserimi Inga
Mariaus Žičiaus nuotr./Donatas Montvydas su seserimi Inga

Turbūt girdėjai kitų savo kolegų pasisakymų apie susiklosčiusią situaciją. Atsirado tokių, kurie teigė neva norėjai pagudrauti ir tikėjaisi praslysti...

Tai neteisinga! Manau, tai pavydžių žmonių komentarai, o tokių aš nepriimu. Kaltas jaučiuosi tik prieš save, žiūrovų aš neapgaudinėjau. Nė vieno žmogaus! Gyvenime to nedariau, nedarau ir nedarysiu. Mano misija yra parodyti savo meninę pusę žmonėms, galbūt juos pagydyti, suteikti peno. Aš nieko neplagijavau, atlikau savo kurtą dainą. Kad kūrinys buvo anksčiau laiko transliuotas, tai mano klaida. Nukentėjau aš, o ne žiūrovas. Nei kiti muzikantai, nei šiaip klausytojai neturi teisės manęs vadinti norinčiu visus apgudrauti.

Kas, Tavo manymu, galėtų geriausiai atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“?

Manau, realiausi pretendentai yra Sasha Song ir Nora Strolytė. Man jų kūrinys yra pats priimtinausias. Jis stilistiškai ir sceniškai išbaigtas.

Kuo pastaruoju metu dar esi užsiėmęs be „Eurovizijos“ reikalų?

Minčių, tikslų ir idėjų yra labai daug. Jas tikiuosi įgyvendinti per šiuos ar kitus metus. Tačiau kol kas dar per anksti konkrečiai kalbėti, nes visa tai dar tik planai.
Labai tikiuosi išleisti ilgai lauktą solinį albumą ir pristatyti jį savo tautai, o gal ir dar plačiau. Tai būtų tarsi paminklas man (šypteli). Nemanau, kad kompaktinės plokštelės leidyba šiuo sunkmečiu yra blogas sprendimas. Esu iš tų atlikėjų, kuris nori įamžinti savo gyvenimo laikotarpius. Ir visai nesvarbu, ar albumas bus perkamas...

Kaip suprantu, visą savo laiką skiri tik muzikinei veiklai. O kaip asmeninis gyvenimas?

Viskas siejasi. Gyvenime svarbiausia yra harmonija. Stengiuosi nieko neapleisti: nei muzikos, nei šeimos, nei asmeninio gyvenimo.

Bet ar lieka tam laiko ir noro?

Svarbiausia – norėti, nes laiko visuomet galima atrasti. Aš labai to geidžiu, ir, rodos, viskas pavyksta.

Tai kada Lietuva gali laukti D. Montvydo vestuvių?

Į šitą klausimą negaliu atsakyti, nes dar pats to nežinau... Galbūt dar ne laikas.

Ar bent merginą šiuo metu turi?

Kol kas to nekomentuosiu (šypteli).

„Nesu toks žmogus, kuris kovotų su vėjo malūnais. Kita vertus, pats sulaužiau taisykles. Jei kas kitas būtų jas pažeidęs, manau, privalėtų lygiai taip pat pasielgti. Aš asmeniškai nieko jau neįrodysiu, todėl neliko nieko kita, tik pasitraukti.“

Įkliuvę į „Eurovizijos“ pinkles

Viganto Ovadnevo nuotr./Rūta Lukoševičiūtė
Viganto Ovadnevo nuotr./Rūta Lukoševičiūtė

Rūta Lukoševičiūtė (34)
Su manim buvo susidorota

Į nemalonumus „Eurovizijoje“ buvo įkliuvusi ir tekstų autorė Rūta Lukoševičiūtė. Moteris ir dainos bendraautoris buvo apkaltinti esą nuplagijavę kūrinį. „Iki šiol manau, kad mūsų daina nebuvo plagiatas. Su manim tiesiog buvo susidorota“, – sako Rūta.
Paklausus apie D. Montvydo atvejį, Rūta apgailestavo, kad taip nutiko, tačiau neteisino atlikėjo. „Kiekvienam atlikėjui patarčiau išsinagrinėti „Eurovizijos“ taisykles, kurios nėra jau tokios ilgos, nes nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.“

Viganto Ovadnevo nuotr./Deividas Norvilas-Deivis
Viganto Ovadnevo nuotr./Deividas Norvilas-Deivis

Deividas Norvilas (29)
(Ne)nuplagijuota „Lietuva“

 Dainininkas Deividas Norvilas taip pat turėjo problemų dėl savo eurovizinio kūrinio „Lietuva“, kuris buvo pavadintas vienos užsienio dainos plagiatu. Žinoma, pats atlikėjas kategoriškai tai neigė. Specialiai dėl to autorių gynimo asociacija iniciavo tyrimą, kuris viską išaiškintų. Konstatuota, jog keletas natų sutampa su užsieniečių hitu, tačiau plagiavimo atvejis nebuvo įrodytas.
 

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:08
16:36
24:16

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką