TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Egidijaus Dragūno ir Mokesčių inspekcijos istorijoje – netikėta atomazga

Egidijus Dragūnas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Egidijus Dragūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastarosiomis dienomis buvo plačiai aptariama atlikėjo Egidijaus Dragūno įkurto fondo veikla. Valstybinė mokesčių inspekcija išplatino didžiausių skolininkų sąrašą, kuriame atsidūrė ir Selas. Skelbta, jog grupės „Sel“ lyderio fondas laiku nesumokėjo pelno mokesčio už praėjusius metus, todėl valstybei liko skolingas 81 tūkst. litų. Tačiau pirmadienio rytą po dainininko vizito į VMI istorija pasisuko netikėta linkme.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Šiandien susitikau su VMI atstovais ir viską gražiai išsiaiškinome. Kaip jau ne kartą minėjau, mūsų planuose – reabilitacijos klinikos statybos, kurios kainuos ne vieną milijoną. Norime surinkti visą reikiamą sumą ir tik tuomet pradėti darbus, o tai užtruks daugiau nei metus. Šiuo metu fondo sąskaitoje yra du milijonai litų, dar milijoną planuojame surinkti artimiausiu metu. Visi nemalonumai su VMI prasidėjo dėl buhalterio klaidos, tiesiog nenurodėme, kad kaupiame didesnę pinigų sumą ir ją visą panaudosime vėliau“, – sakė E.Dragūnas.

Anot VMI komunikacijos vadovo Dariaus Butos, susitikimo metu E.Dragūnui ir jam atstovavusiam buhalteriui buvo išaiškinta, kaip teisingai pagal galiojančius įstatymus galima deklaruoti fondo sukaupto pelno dalį ir ateityje jį investuoti į gerus darbus.

„Ir komercinis fondo pelnas nėra apmokestinamas, jei jis skiriamas ar jį planuojama skirti labdaringiems tikslams. Mes nežinome, kodėl E.Dragūno labdaros fondo buhalteris deklaracijoje pažymėjo, jog nori pelno mokestį mokėti dabar, tačiau deklaraciją bus galima tikslinti. Mokesčiai drauge su delspinigiais bus nuskaičiuoti tuo atveju, jei fondas geriems darbams jų nepanaudos penkerius metus. Šiuo metu vykdant projektą „Šou be šešėlio“ taip pat yra atliekamas fondo patikrinimas, bet tai įprasta procedūra. Apie tyrimo rezultatus VMI galės informaciją pateikti jam pasibaigus“, – teigė D.Buta.

Visi nemalonumai su VMI prasidėjo dėl buhalterio klaidos, tiesiog nenurodėme, kad kaupiame didesnę pinigų sumą ir ją visą panaudosime vėliau.

VMI atstovas taip pat pabrėžė, kad inspekcija pelno mokesčio dalį iš E.Dragūno labdaros fondo sąskaitos nuskaičiavo penktadienį, tačiau į jokius antstolius nesikreipė, tad neturi nieko bendro su atlikėjo paviešinta informacija apie į jo draugo sodybą, kurios adresu ir yra registruotas fondas, atvykusiais, policija bei antstoliais prisistačiusiais, asmenimis.

„Kiek žinome, Zarasų policija ir antstoliai tokiu adresu nevyko, tad dėl šio įvykio rekomendavome E. Dragūnui kreiptis į pareigūnus“, – sakė D.Buta.

Pats E.Dragūnas pabrėžia, kad labdaros fondas įkurtas geriems tikslams ir tik jo vieno iniciatyva, prie jo neprisideda nei kiti asmenys, nei kompanijos. Šiuo metu planuojamas reabilitacijos centras skirtas vaikams, kuriems reikia poilsio nuo ilgo gydymo bei baltų chalatų, jis būtų daugiau pramoginio pobūdžio.

„Tai galėtų būti ir sodyba prie ežero, šiuo metu svarstome pasiūlymus, kuriuos jau gavome iš kelių miestų valdininkų. Tačiau nenoriu tokio centro lipdyti po plytą, siekiu, kad būtų sukaupta visa reikiama suma ir viskas iškart pastatyta nuo A iki Z. Mano apskaičiavimais, toks projektas kainuotų apie tris milijonus litų, todėl trūksta jau visai nedaug. Noriu pasakyti, kad šis labdaros fondas man yra lyg hobis, nesiekiu kažkaip pasipelnyti, net ir buhalteris mums dirba neatlygintinai. Tad prašau susilaikyti nuo komentarų, kad čia kažkaip plaunami pinigai ar vyksta nešvarūs dalykai. Viskas vyksta oficialiai ir pagal Lietuvos įstatymus. Džiaugiuosi, kad su mokesčių inspekcija netikslumus išsiaiškinome, labdaros fondo pinigai bus grąžinti ir jie tikrai pasieks adresatą. Labai nuoširdžiai noriu atsiprašyti dėl to, kad pasikarščiavau, kartais tikrai per daug isterikuoju ir pasiduodu emocijoms“, – sakė Selas.

Apie tai, kad dainininko vardu pavadintas fondas yra valstybės skolininkų sąraše, Žmonės.lt pranešė penktadienį. Fondo nesumokėta pelno mokesčio suma siekė 81 tūkst. litų. Tądien dainininkas neslėpė nepasitenkinimo ir išplatino pareiškimą – teigė ginsiantis savo garbę. 

Šeštadienį Zarasų rajone esančioje sodyboje, kur registruotas E.Dragūno vardo fondas, anot atlikėjo, lankėsi policijos pareigūnai ir antstoliai, iš fondo sąskaitos buvo išskaičiuota 81 tūkst. litų – tiek, kiek šis buvo skolingas. Tačiau VMI atstovo spaudai Dariaus Butos teigimu, policija ir antstoliai fondo patalpose lankėsi ne VMI įpareigojimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką