Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 27d. 09:08

Drąsa mesti darbą dėl svajonės: rizikingas Teklės Baroti žingsnis, lietuvei atvėręs duris į Holivudą

Teklė Baroti Interviu
Asmeninio albumo nuotr. / Teklė Baroti

Londone gyvenančiai aktorei Teklei Baroti (28) prieš trejus metus nusišypsojo laimė – ji žengė Holivudo link. Tai, kas kažkada buvo tik jaunos merginos svajonė, netikėtai tapo realybe, kurioje sukasi garsiausios pasaulyje žvaigždės. Dėl neįkainojamos patirties Teklė drąsiai užvertė vieną gyvenimo lapą, nepabūgo konkurencijos, o šiandien raškomi sunkaus darbo vaisiai atima žadą.

Tai – tikrai ne pirmasis Teklės Baroti interviu, kuriame ji leido kiek artimiau pažvelgti į savo gyvenimą. Tačiau, viliuosi, pirmasis, kuriame girdėjau tiek nuoširdaus juoko ir niekur neatskleistų detalių.

Šiuo metu Londone gyvenanti aktorė sako norinti grįžti į Lietuvą, o Londono „Pinewood“ studijose įgytas aktorines žinias pritaikyti teatre. Gyvenimas užsienyje Teklę išties išmokė drąsiai priimti sprendimus – be baimės išeiti iš darbo, dėl svajonės įgyvendinimo prašyti pagalbos pažįstamų ir, žinoma, iš paskutiniųjų stengtis, kad vaidmuo atitiktų lūkesčius.

Tai, kokią stiprią asmenybę gyvenimas išaugino, galima išgirsti ir pokalbio metu. Kaip ji tokia tapo? Viskas ir dar daugiau – pokalbyje su 15min.

Su Holivudu supažindino brolis

Vaikystė, matyt, yra tas etapas, kada gimsta svajonės. Taip nutiko ir Teklei, o didžiausio paskatinimo ji sulaukė iš brolio – būtent jis jaunai merginai parodė pirmus Holivudo filmus.

„Kai tik įsigijome pirmąjį kompiuterį, siuntėmės filmus, o peržiūros vykdavo beveik kasdien. Vėliau pradėjome gilintis į aktorius. Tokia ta mano pirmoji pažintis (šypsosi). Susižavėjau kinu. Tai buvo tarsi visiškai kitas pasaulis, užvaldęs mano fantaziją. Galvodavau, va, kaip būtų nuostabu pačiai panerti į tas istorijas, pasakoti žiūrovams unikalią istoriją“, – pažintį su filmais prisimena T.Baroti.

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti

Galiausiai mažo kompiuterio ekrano jaunai merginai nebeužteko. Ji pradėjo vaikščioti ir į kino teatrą. Vis daugiau skirtingų filmų, viena už kitą garsesnės aktorių pavardės Teklę stipriai įtraukė ir paskatino domėtis jai visiškai nauju pasauliu.

„Ilgai ta mintis manęs nepaliko. Aš nežinojau, ką apskritai reiškė būti aktore, kaip atrodo kino pasaulio užkulisiai. Mane užvaldė mintis apie aktoriaus profesiją, tačiau kadangi buvau gana baikšti, neleidau sau tikėti, kad tai galėčiau daryti“, – neslepia ji.

Pajuokavus, ar kino pasaulis galėjo pakoreguoti ir pavardę, Teklė juokiasi išties dažnai sulaukianti klausimo dėl jos unikalumo. Vis dėlto skambią pavardę Teklė gavo iš tėčio, kilusio iš Tadžikijos. Su juo mergina visada kalbasi tik lietuviškai, nors pati vos baigusi mokyklą išvyko mokytis į Angliją. Liverpulyje Teklė mokėsi muzikos ir teatro pramogų vadybos ir užsienyje gyvena jau 10 metų.

Dėl svajonės išėjo iš darbo

Pirmieji Teklės žingsniai link Holivudo buvo žengti 2016-aisiais. Būtent šie metai jos gyvenime tapo lemtingi – dirbdama televizijos postprodukcijos kompanijoje, ji pradėjo abejoti, ar administracinis darbas ją džiugina.

„Šiame darbe buvau atsakinga už klientų rezervacijas, turėjau pasirūpinti, kad jie turėtų savo studijas, galėtų redaguoti medžiagas. Dirbome dažniausiai su kokia televizijos programa. Pavyzdžiui, „Aukščiausia pavara“. Tačiau vėliau supratau, kad noriu pabandyti save išreikšti toje srityje, kuri mane visą laiką traukė.

Pasiryžau lankyti vaidybos pamokas, kol galiausiai tiek įsivažiavau, kad nusprendžiau mesti darbą. Padariau rizikingą žingsnį, bet praėjo vieneri metai, susitaupiau pinigų ir žiūrėjau, kas iš to išeis“, – gyvenimą pakeitusį žingsnį prisimena Teklė.

Norėdama įgyvendinti svajonę, moteris pirmąsias filmavimo atrankas susirasdavo pati. Ir tik vėliau sulaukdavo pasiūlymų iš žmonių, su kuriais ji dirbo arba perdavė kontaktus. Be aplinkinių motyvacijos, kaip šiandien sako Teklė, tikriausiai nieko nebūtų išėję.

„Gyvenime pavyko sutikti tikrai puikių žmonių, kurie man padėjo. Aišku, atrankų metu tikrai atiduodavau visą save, gaudavau vaidmenis net konkuruodama su tais aktoriais, kurie gali pasigirti tikrai unikaliomis istorijomis.

Vėliau atradau ir neformalų teatrą, o po dar šešių mėnesių, kai prasidėjo pats darbymetis, mane susirado agentas, pasiūlė man atstovauti“, – prisimena Teklė.

Pokyčiai gyvenime atnešė išsvajotų vaisių – po kelių mėnesių ji sulaukė pasiūlymo nusifilmuoti Joachimo Rønningo režisuotame filme „Piktadarės istorija 2“ („Maleficent: Mistress of Evil“). Ir tada viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti filmavimo užkulisiuose
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti filmavimo užkulisiuose

Didžiausia motyvacija – tiesiai iš A.Jolie ir M.Pfeiffer

Holivudinio filmo atrankos T.Baroti išmokė, kaip svarbu atitikti komandos viziją, jose aktorė supratusi ir nesanti viena iš tų, kuri svajonės siekia be aktorinio išsilavinimo. Juk Teklė iki šiol neturi akademinio aktorės diplomo, o žinių pasisėmė iš įvairių kursų su tam tikrų pakraipų specialistais.

Vienas iš sėkmės kriterijų – ir požiūris į tau skiriamą laiką. Nors gal ir įsivaizduotume, kad filmavimo aikštelėje aktoriai turi laiko klaidoms ar net pokštams, pastangos rezultatą pasiekti maksimaliai greitai itin vertinamos: „Negali atlaidžiai žiūrėti į tau paskirtas užduotis, į kitų žmonių darbą. Kai dirbi su profesionalais, turi savo vaidmenį įgyvendinti čia ir dabar .“

Tokiomis taisyklėmis vadovavosi ir pati Teklė, kuriai minėtame studijos „Disney“ filme reikėjo atlikti karalienės padėjėjos vaidmenį. Bėgiodama paskui žymiąją Michelle Pfeiffer, ji turėjo progą asmeniškai įvertinti ir tokios žvaigždės kaip Angelina Jolie profesionalumą.

„Vos tik jos ateidavo į filmavimo aikštelę, darbas kaipmat prasidėdavo, be jokių priekaištų, skundų, kad to negaliu, ar noriu gauti tą ar aną. Įsivaizduokite, turėjome labai sudėtingą sceną, kurią filmavome nuo pat ryto iki vakaro, apie 11 valandų, o ir pertraukos buvo trumpos. Tačiau aktorės visą laiką buvo su mumis, neturėjo jokių ypatingų sąlygų, tik atsigerdavo vandens ar kavos ir atgal dirbti. Tai, kaip jos yra atsidavusios savo vaidmenims, tikrai žavėjo“, – 15min pasakojo mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti ir Michelle Pfeiffer „Piktadarės istorijoje 2“
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti ir Michelle Pfeiffer „Piktadarės istorijoje 2“

Darbas su žinomomis moterimis, kaip sako pati T.Baroti, tapo jai pačia geriausia mokykla, kurioje pasisėmė neįkainojamų žinių. Ji žvelgė į aktores ir matė nepaprastą meilę darbui.

„Jos galėdavo vieną akimirką šnekučiuotis, kažką pasakoti, o staiga, pasisukus kamerai, jos persijungia staigiai į vaidmenį, parodo šaltą veidą ir viskas. Žiūri į jas ir galvoji: oho, va čia yra lygis“, – susižavėjimo garsiosiomis aktorėmis neslepia Teklė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Spalvotas Agnės Kalinkinos gyvenimas: laikas sode, juoką keliančios apkalbos ir stipri meilė vyrui

TAIP PAT SKAITYKITE: Po daugiau nei 10 metų – išskirtinis Ledi Ais interviu: ašaros metus kūrybą bei bandymas grįžti į sceną

Holivudą primenančios meilės nepatyrė, tačiau traumų – dar ir kaip

Kaip juokiasi Teklė, filmavimo aikštelėje nebuvo laiko ne tik aplaidumui ar tingumui, bet ir jausmams. Nors atrodytų, kad tiek laiko praleidžiant kartu išties atsiranda itin patogi terpė užgimti naujiems jausmams, Teklė pabrėžia, kad kartu su kino kolegomis juos siejo nepaprastai profesionalus bendravimas.

„Visas veiksmas aikštelėje priminė mokyklą: susirenkame visi, pusryčiaujame, šnekučiuojamės. Pavyzdžiui, princo vaidmenį atlikęs aktorius yra mano bendraamžis, mes tikrai daug laiko bendravome, tačiau be jokių intencijų. Na, bent aš gal ir nepastebėjau“, – juokiasi Teklė.

Vis tik klausimų apie antrą pusę ji sulaukia ne tik interviu metu – juos išgirsta ir iš draugų bei tėvų. Į artimiausių šeimos narių klausimus apie kasdienybę, darbą ar buitį, neretai įterpiamas dar vienas klausimas – kaip tai tam nėra laiko?

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti su tėčiu
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti su tėčiu

„Kai susikoncentruoji į darbą, net nespėji apsižvalgyti (juokiasi). Tenka pripažinti, kad mano aplinkos žmonės irgi šiuo metu išties labai susikoncentravę į karjerą. Gal tiesiog reikia laiko ir ji atsiras...“ – šypteli T.Baroti.

Mergina juokiasi, kad dirbant prie šio filmo ji prisirinko daugiau ne meilės istorijų, o, pasiruoškite juoktis, traumų. Smagiai pasakodama apie nuotykius filmavimo aikštelėje, ji pabrėžia, kad filmas išties pareikalavo nemažai išbandymų.

„Mano sužeidimas nebuvo stiprus, tiesiog filmavimo metu pasitempiau koją ir ji ištino, bet ir kitiems nuotykių netrūko. Vienoje scenoje A.Jolie turėjo į sieną nublokšti karininką, tačiau atsitiko taip, kad jį nubloškė, o paminkštinimas buvo ne toje vietoje padėtas. Todėl karininką vaidinantis aktorius buvo parblokštas tiesiai ant grindų. Ir nors tai buvo tik nedidelis sužalojimas, vis tiek teko sustabdyti filmavimą“, – prisimena mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti „WSeries“ reklaminėje kampanijoje
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti „WSeries“ reklaminėje kampanijoje

Tačiau situacijos neretai primindavo ir komediją. Pavyzdžiui, princo vaidmenį atlikęs aktorius taip dažnai susižalodavo su kardu, kad net su juo dirbantys kolegos pradėjo juokauti, kada gi jis išmoks jį laikyti.

„Tačiau tokių sunkesnių traumų, ačiū Dievui, kaip ir nebuvo, nes mus labai prižiūrėjo. Tai mane išties sužavėjo, net grįžti į realybę buvo sunku: visi aplink tave laksto kas sekundę, kad tik viskas būtų gerai, tvarkingai, jautiesi kaip pats mylimiausias vaikas“, – juokiasi ji.

Žengia ir į Lietuvos kiną

Paragavusi Holivudo ji nusprendė nerti ir į lietuvių kiną bei pasižvalgyti po teatrą. Ir nors teatro pagrindų mokysis Anglijoje, tačiau neatmeta galimybės suvaidinti ir Lietuvos teatruose. Tačiau šiuo metu, kol neaiški situacija dėl konoraviruso sukeltos pandemijos, Teklė mėgaujasi savišvieta.

„Stengiuosi kūrybines idėjas kaupti, o esant tokiai situacijai laiko šiek tiek yra daugiau. Visos atrankos vyksta nuotoliniu būdu, tai sutaupo laiko, nereikia važinėti, keliauti, tad stengiuosi išnaudoti šį laiką būtent tam. Juokauju, kad kai tik vėl viskas grįš į savas vėžes, tai vėl prasidės nuolatiniai lakstymai, tad metas šį laiką išnaudoti tinkamai“, – juokiasi Teklė.

Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti filmavimo metu
Asmeninio albumo nuotr./Teklė Baroti filmavimo metu

Jei dabartinė situacija nepasikeis, lietuviai jau lapkričio pabaigoje T.Baroti išvys romantinėje komedijoje su žinomiausiais Lietuvos aktoriais: „Šiuo darbu irgi labai džiaugiuosi ir nekantrauju. Juk tai mano pirmas lietuviškas filmas. Po truputį tų atrankų atsiranda. Dar ir teatras mane labai domina.“

Daugiau laisvo laiko aktorei leido patyrinėti ir savo darbo specifiką, ką galėtų patobulinti ar netgi išryškinti. Patirtis išmokė, kad filmavimo metu blaškytis tikrai nevalia, prieš kameras turi atiduoti visą save, o Teklės dėmesys neretai nukrypsta kitur.

„Dar pastebėjau tokį savo asmenybės bruožą, kad mėgstu stebėti tai, kas vyksta aplinkoje. Vienu metu norisi visur dalyvauti, todėl su tuo man dar reiktų padirbėti, turiu išmokti taip persijungti, kad niekas daugiau aplinkui mane neegzistuotų, tik tas žmogus, su kuriuo dirbu. Tokios akimirkos, kai aplinkui viskas pranyksta, yra didžiausias kaifas, dėl kurio ir noriu būti šioje profesijoje“, – šypteli Teklė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:32
01:23
18:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką