TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du Čekuoliai, du džentelmenai

Justinas ir Algimantas Čekuoliai
Gedmanto Kropio nuotr. / Justinas ir Algimantas Čekuoliai
Šaltinis: „Laima“
0
A A

Malonių vyrų paunksnėje miela pasėdėti – ką jau bepridursi. Ir žodžių replėmis nereikia traukti: rašytojas ir žurnalistas Algimantas Čekuolis bei jo sūnus, laisvai samdomas reklamos specialistas ir muzikos grupių vadybininkas Justinas Čekuolis nenusileidžia vienas kitam komunikabilumu. Bet ir džentelmeniškai neužgožia vienas kito.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Justinai, kažkodėl maniau, jog kaip atsvaras tėčiui būsite santūrus, bet kol rengiausi prieškambaryje, o jūs emocingai šį bei tą pasakojote, pakeičiau nuomonę.

Abu su seserimi Ieva nesame tyleniai. Jau labai seniai tėvas davė ispanų kalba perskaityti Dale’o Carnegie knygą „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Ji turėjo poveikį – komunikavimo naudą pajutau gana anksti, tai mane atvedė ir prie dabartinio darbo. Juk vadyba ir reklama yra bendravimo verslas.

Potraukis svetimoms kalboms irgi aišku, iš ko paveldėtas.

Algimantas: Jei kas paklausytų, kaip mes dviese kartais šnekamės, pamanytų: oho, kokie pižonai! Nes vis įterpiame vieną kitą ispanišką, portugališką ar anglišką žodį – ne todėl, kad negerbtume lietuvių kalbos, bet todėl, kad kai kurie žodžiai ar posakiai kita kalba kartais tiesiog ryškiau skamba. O dėl polinkio ar potraukio – tai visi vaikystėje esame imlūs kalboms. Vaikai juk nevertina svetimos kalbos kaip stebuklo ar baubo, kurio neįmanoma nugalėti.

Justinas: Kai mažas su tėvais gyvenau Portugalijoje ar Ispanijoje, man neegzistavo joks psichologinis kalbos barjeras. Gal tik vokiškai, kai mokiausi Vasario 16-osios gimnazijoje, išmokau ne taip greitai, nes galėjau išsiversti su kitomis kalbomis.
Algimantas: Permečiau jį į Vokietiją iš Amerikos, kur puikūs universitetai, bet gana prastos vidurinės mokyklos.

Plačiau naujausiame žurnale „Laima“

„Laima“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką