Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 22d. 09:00

Dukart su vėžiu kovojusi aktorė V.Mainelytė: „Dievas man davė daug išbandymų“

Onkologinė liga vieną geriausių lietuvių aktorių Vaivą Mainelytę pirmą kartą užklupo prieš 14 metų, o vėliau smogė dar kartą. Po antros operacijos moteris buvo gydoma hormonais, ilgus metus neturėjo jėgų ir, kaip pati sako, tik prieš porą metų sugrįžo į gyvenimą. Nors laikotarpis buvo sunkus, šiandien kino legenda jaučiasi puikiai ir atvirai prabyla apie gyvenimo siųstus išbandymus. „Aš labai sirgau“, – 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ sako aktorė.

Laidos vedėjas pripažįsta ilgą laiką bandęs pasikviesti V.Mainelytę pokalbiui, tačiau moteris vis atsisakydavo, o tam turėjo svarbią priežastį – ją du kartus užklupo onkologinė liga, su kuria teko sunkiai kovoti.

„Aš labai sirgau. Buvau be plaukų, užtrukau, kol atsiauginau po truputį. Tik prieš dvejus metus vėl pradėjau gyventi. Pajutau, kad sugrįžo jėgos“, – atvirai sako aktorė.

V.Mainelytė neslepia, kad į gyvenimą sugrįžti jai padėjo maldos.

„Aš religinga, bet nesu davatka. Nenoriu įžeisti tų moterų, kur kasdien eina melstis, žiūri, kas kaip apsirengęs, kur atėjo, – pasakoja aktorė. – Dievulis mane myli, nors davė labai daug išbandymų.“

Kino legendai per gyvenimą teko praeiti daugybę sunkių išgyvenimų – moteris patyrė gaisrą, skendo, buvo atsidūrusi gatvėje, tačiau visus kartus jai pagalbos ranką ištiesė Dievas.

„Man atrodo, esu tikrai laimingas žmogus. Manęs kartais klausia, ar norėčiau visa tai pakartoti. Norėčiau, nes tai man suteikė stiprybės keltis, eiti tolyn“, – tikina aktorė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaiva Mainelytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaiva Mainelytė

Net pačiomis sudėtingiausiomis akimirkomis V.Mainelytei nekilo noras atsitraukti – ji visada žinojo, kad anksčiau ar vėliau sugrįš į savo kelią.

„Teko dirbti įvairiausius darbus, nors maniau, kad nesugebėsiu, – pripažįsta jokios gėdos dėl to nejautusi aktorė. – Galvojau, tegul būna gėda tiems, kurie mane pastatė į tokią padėtį. Koks darbas gali būti gėdingas, jei tą darai nuoširdžiai?“

V.Mainelytė sutinka, kad šiandieninė kino legendų realybė yra gana skaudi – dauguma turi nedidelius butus ir tikrai nėra susikrovę turtų. Vis dėlto moteris iki šiol su meile akyse kalba apie teatrą ir tai, kaip iš pirmo žvilgsnio pamilo aktorystę.

„Gyvenau anksčiau ir geresnėmis sąlygomis, – pripažįsta aktorė. – Tačiau aš visą gyvenimą žaidžiau teatrą.“

Nors kai kurie aktoriai bijo dienos, kai nebesulauks skambučių su kvietimais vaidinti ir turės užleisti vietą jaunesniems, V.Mainelytė į tai žiūri ramiai bei pabrėžia, jog reikia jaukintis vienatvę.

„Kartu verta pasilikti nors mažą nišelę, bent retkarčiais nuvažiuoti į susitikimą su žmonėmis, – sako aktorė. – Reikia turėti savo programą, nuolat ruoštis, o tam, kad nesustabarėtų atmintis, visada kartoti žinias.“

Galvojau, tegul būna gėda tiems, kurie mane pastatė į tokią padėtį.

Pasitikėjimo savimi nestokojanti V.Mainelytė nemato priežasties, kodėl turėtų norėti sustabdyti laiką ar atsukti jį atgal. Moteris visai nesibaimina bėgančių metų ir teigia niekada nebandžiusi su jais kovoti.

„Aš racionali, turiu gerą intuiciją. Kas iš to, kad bijosi, bėgsi? Sustabdysi laiką? Vieną kartą man pasiūlė padaryti veido šlifavimą. Nuėjau pasikonsultuoti pas pažįstamą chirurgą, jis sakė net nebandyti to daryti.

Turiu gerą humoro jausmą ir draugę, su kuria draugiškai išsityčiojame viena iš kitos. Tai suteikia viltį. Pagalvokite, mums jau gerokai virš 70 metų, o mes dar vaidiname, mus pakviečia“, – džiaugiasi aktorė.

Visą pokalbį su V.Mainelyte žiūrėkite įraše:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

15:11
00:12
18:38

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką