Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 28d. 20:06

Dukters vežimėlyje įtartiną rankinę radusi Vasha kreipėsi į policiją: joje – raštelis su skaičiais

Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, daugiabučio laiptinė
15min nuotr. / Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, daugiabučio laiptinė

Trečiadienio naktį Gabrielę Rutkauskienę-Vashą nemenkai išgąsdino jos laiptinėje rasta neaiški, kaip spėja atlikėja, jai pagrasinti norėjusio žmogaus užuomina. Sunerimusi ne tik dėl savo, bet ir dukros saugumo, ji nieko nelaukė – iš karto kreipėsi į policiją. Atvykę pareigūnai nusprendė pasilikti prie Vashos namų per visą naktį.

Prie savo namų laiptinės durų moteris, kaip ir kiti kaimynai, visada palieka mažametės dukros vežimėlį. Vakarais šalia jo atlikėja padeda šaltkrepšį. Jį kiekvieną rytą paima subalansuotą maistą į namus jai pristatanti įmonė.

Gerokai po vidurnakčio Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, kaip įprastai, virtuvėje paėmė maistui skirtą šaltkrepšį, jį ruošėsi palikti už durų. Tačiau jas atrakinusi pamatė paliktą neįprastą daiktą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Daugiabučio laiptinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Daugiabučio laiptinė

„Radau vežimėlyje svetimą, juodą, senovinę rankinę, o joje radau paliktą raštelį. Jame buvo neaiškiai užrašyti skaičiai, kodai. Nesupratau, kas tai yra, man pasidarė labai nejauku“, – pasakojo Vasha.

Vos tik pamačiusi juodą rankinę, ji pagalvojo, kad kažkas nori pajuokauti. Vėliau suprato, jei taip bandoma pagrasinti ar įbauginti, pokštas gali būti visai nejuokingas. Ir, kas žino, kaip galėjo pasibaigti, jei ne laiku iškviesta policija.

„Žinant mūsų pasaulį, juk visokių įdomių žmonių yra. Kai papasakojau šią istoriją, vieniems ji atrodė juokinga, kitiems pasirodė kaip siaubo filmo scenarijus“, – 15min kalbėjo Vasha.

Po šio įvykio praėjus kelioms dienoms pakalbinta atlikėja sakė nė neįsivaizduojanti, ką raštelyje norėjo pasakyti jo autorius. Vashai skaičiai nesukėlė jokių asociacijų.

„Bet kokiu atveju, šitas žaidimas man visai nejuokingas, nes labai nemalonu, kai svetimi žmonės be mano žinios lenda į asmeninę erdvę, tuo labiau prie mano vaiko daiktų. Manau, nė vienam nepatiktų, ar tai būtų pokštas, ar ne“, – baimės neslėpė Gabrielė Rutkauskienė.

Vasha prisipažino iš pradžių dar svarsčiusi, ar tikrai reikia skambinti policijai. Abejones greitai išsklaidė mintys, kad viskas vėl gali pasikartoti.

„Iš pradžių, kol nepasakiau, kad esu viešas žmogus ir mano gyvenimą galima sekti instagrame, jie į viską žiūrėjo įtariai, manė, kad tik vaikai pajuokavo. Bet, kai papasakojau visą situaciją, policija siūlė stebėti, kas vyks toliau. Jei tokie dalykai kartosis, reikės gaudyti papokštauti sugalvojusius žmones“, – sakė atlikėja.

Ji prisiminė, kad anksčiau jos mama, atlikėja Viktorija Mauručaitė, taip pat dažnai sulaukdavo grasinančių laiškų, todėl Vashai toks elgesys jau yra pažįstamas. Visgi pati moteris anksčiau niekada nesusidūrė su panašia situacija. Sakė, kad nėra sulaukusi žinučių ar įspėjimų socialiniuose tinkluose.

Tik dėl vieno ji įsitikinusi – tokio pokšto iškrėsti tikrai negalėjo kaimynai ar šalia namų žaidžiantys vaikai: „Esu tikra 100 procentų, kad taip ne jie padarė, nes vos tik įėjus į laiptinę, prie durų stovi kitos šeimos vežimėlis. Jei tai būtų neadresuojama kokiam nors žmogui, jie tikriausiai būtų rankinę palikę pirmame aukšte.“

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Gabrielė Rutkauskienė-Vasha
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Gabrielė Rutkauskienė-Vasha

Sulaukusi tokio akibrokšto Vasha įsitikino, kad neaiški žinutė buvo skirta tikrai jai, bet kol kas pareiškimo policijai nerašė. Moteris tikisi, kad gerbėjas, kuris taip pasielgė, daugiau panašiai pokštauti nesugalvos.

„Manau, kad užteko, jog viešai ir garsiai pasakiau, kas nutiko, jog nuo manęs atstotų. Jei kažkas nesuprato ir žais tokį žaidimą toliau, tada aiškinsimės rimčiau“, – pasakojo Vasha.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė 15min patvirtino, kad pareigūnai gegužės 27 dieną apie 2 val. 30 min. sulaukė pranešimo dėl vienoje iš Kauno laiptinių rastos įtartinos juodos rankinės. Jiems atvykus į įvykio vietą buvo apžiūrėtas įtarimą kėlęs radinys. Vežimėlyje policijos pareigūnai rado juodą seną rankinuką, kuris buvo tuščias.

„Kaip dažnai gaunami panašūs pranešimai, aš nesiimčiau vertinti, bet visais atvejais gyventojai, kurie pastebi galimai daromą teisės pažeidimą ar yra sunerimę dėl savo sveikatos ir gyvybės, turi įtarimų, kad gali grėsti pavojus, visada privalo susisiekti su policijos pareigūnais skubios pagalbos numeriu 112“, – sakė J.Kazragytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką