Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 20d. 10:17

Duris atvėrė šokių studija „Kandela“, tarp trenerių – po asmeninių nesėkmių atsitiesęs A.Kandelis

Andrius Kandelis ir Beatričė Skabickienė
Asmeninio albumo nuotr. / Andrius Kandelis ir Beatričė Skabickienė

Šią vasarą naujų namų duris atvėrė profesionali šokių studija „Kandela“. Modernioje šokių studijoje ant parketo jau intensyviai sukasi šokėjų poros bei nuolat skamba energinga muzika. Šiai studijai vadovauja ir šokėjus treniruoja daugkartinis Lotynų Amerikos šokių čempionas Andrius Kandelis ir 20-ies metų patirtį turinti profesionali šokėja ir šokių mokytoja Beatričė Skabickienė.

Viešųjų ryšių kompanija „Vilnius lifestyle“ pakalbino šokių studijos vadovus.

Beatriče, Andriau, kuo išskirtinė yra jūsų naujoji šokių studija „Kandela“?

Stengiamės, jog kiekvienas, įžengęs pro mūsų šokių studijos duris, pajustų ypatingą, jaukią atmosferą – studiją laikome antraisiais savo namais, tad siekiame, kad ir kiti, pas mus atvykę, pasijaustų taip pat. Didžiausią dėmesį, žinoma, skiriame profesionalioms šokių pamokoms – čia nuo pat ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro pluša tarptautiniams konkursams besitreniruojančios poros ar pirmuosius šokio žingsnelius žengia vaikučių grupės – su kiekvienu šokėju dėmesingai ir nuoširdžiai dirba didžiulę šokių patirtį sukaupę studijos mokytojai. Tad mūsų troškimas – ne tik sukurti patogią aplinką treniruotėms, tačiau ir puoselėti tokią šokių studiją, kurioje gera, malonu ir smagu leisti laiką.

Kokias šokių grupes buriate – pažengusių ar ir pradedančiųjų? Ar yra amžiaus limitas?

Amžiaus apribojimų, norintiems mokytis šokti tikrai nėra! Dirbame su vaikų grupėmis – patiems jauniausiems šokėjams ir treji metukai. Taip pat buriame pradedančiųjų grupes, esant poreikiui, su šokėjais, šokėjų poromis dirbame individualiai. Padedame sukurti nepamirštamą pirmąjį šokį jaunavedžiams.

Kokio stiliaus šokių pamokas gali rinktis, norintys lankyti jūsų šokių studiją?

Mokome standartinių šokių – nuo valso iki tango, fokstroto ar kvikstepo bei Lotynų Amerikos šokių kaip „čia čia čia“, samba, rumba, pasodoblis, džaivas – kad ir kurį šokį norėsite geriau pažinti, įvaldyti, šokių studijoje profesionalūs treneriai jums su mielu noru padės tai padaryti.

Kaip išsirinkti šokį, prie kurio pamokų prisijungti – valso, salsos, o gal bačiatos – jei dar nesi bandęs nei vieno iš jų?

Vienareikšmiškai – ateiti ir pabandyti. Paprastai žmonės turi susidarę vienokią ar kitokią išankstinę nuomonę apie šokius, kuriuos matė populiariuose televizijos šokių konkursuose ar profesionaliuose sportinių šokių čempionatuose, tačiau dažniausiai pirmoji pažintis ir pirmieji žingsniai ant parketo natūraliai pasufleruoja šokių stilius, kurie pasirodo mielesni širdžiai – pagal kokią muziką, kokiu tempu labiau norisi judėti, kokio šokio energetika artimesnė Jūsų charakteriui, labiau atitinka temperamentą.

Asmeninio albumo nuotr./Andrius Kandelis su auklėtiniu
Asmeninio albumo nuotr./Andrius Kandelis su auklėtiniu

Ko palinkėtumėte tiems, kurie seniai galvoja pradėti lankyti šokių pamokas, tačiau vis dar nedrįsta, dvejoja?

Jei yra noras, iš tiesų, nėra priežasties delsti ar baimintis – pamokos tikrai neprasidės nuo sudėtingų žingsnelių. Kaip minėjome, bus galimybė susipažinti su įvairių stilių šokiais ir išsirinkti labiausiai patinkantį. Be to, žmonės, užsukę pas mus į svečius, dažniausiai vėl čia grįžta! (šypsosi) Yra buvę ir taip, jog tėveliai atveda vaikučius lankyti šokio pamokas ir lieka šokio mokytis patys. Be galo mylime savo darbą – jis mums jau seniai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas, kuriame pilna dinamikos, meilės muzikai, laisvės, džiaugsmo, kurį suteikia šokis. Mūsų svajonė yra kiek įmanoma daugiau šio gražaus šokio pasaulio parodyti norintiems jį pažinti.

Ar be šokio pamokų jūsų šokių studijoje organizuojamos kokios papildomos, „užklasinės“ veiklos?

Taip, įvairioms šokėjų grupėms yra organizuojamos stovyklos, kuriose dėsto profesionalūs treneriai. Jose ne tik tobulinama šokio technika, tačiau vyksta ir įvairūs seminarai, jogos užsiėmimai, kita. Žinoma, stovyklos taip pat ir puiki proga šokėjams artimiau pabendrauti bei smagiai praleisti laiką.

Naujojoje studijoje jau porą kartų organizavome šokių vakarus, kuriuose neįpareigojančioje aplinkoje pademonstruoti išmoktus žingsniukus bei geriau vienas su kitu susipažinti galėjo ne tik šokių studijos nariai, čia svečiavosi ir jų draugai, šeimos nariai. Šie vakarėliai susilaukė tiek teigiamų atsiliepimų, jog tikrai planuojame juos rengti ir dažniau.

Asmeninio albumo nuotr./Andrius Kandelis ir Beatričė Skabickienė su auklėtiniais
Asmeninio albumo nuotr./Andrius Kandelis ir Beatričė Skabickienė su auklėtiniais

Andriau, esate daugkartinis Lotynų Amerikos šokių čempionas, iš kurio patirties norėtų pasisemti bet kuris šokėjas. Ar jau esate į profesionalų pasaulį išleidę savo auklėtinių?

Iš tiesų, nuo mažų dienų treniravau ne vieną dabar jau tarptautiniuose konkursuose laurus skinantį šokėją. Mano auklėtinė Andra Vaidilaitė su savo partneriu Natanu Rosicanu yra iškovojusi Kanados čempionato auksą. Džiaugiuosi galimybe mokyti ir dalintis patirtimi, įgūdžiais su savo mokiniais. Šiuo metu taip pat dirbu su jaunais, perspektyviais talentais, kurie savo pasiekimais stebina jau dabar.

Kokia yra didžiausia svajonė, kurią siejate su šia šokių studija?

Mūsų didžiausias noras yra atstovauti ir populiarinti šokio kultūrą Lietuvoje, juk šokis – tai ne tik lavinama grakšti laikysena, artistiškumas, muzikalumas – šokio pamokos ugdo asmenybės vidinę kultūrą, disciplinuoja, o turint ryžto, užsidegimo bei kryptingai dirbant suteikia ir galimybę siekti aukščiausių rezultatų ar net čempiono titulo!

Temos: 1 Andrius Kandelis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką