Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 1d. 10:12

Džordana Butkutė atvirai prabilo apie gydymąsi nuo alkoholizmo: „Ašaros byrėjo, bet vis tiek ėjau“

Džordana Butkutė
Organizatorių nuotr. / Džordana Butkutė

Minios gerbėjų, susirenkančių į koncertus didžiausiose šalies arenose, dainos, kurias atpažįsta bene kiekvienas – tokia šlove gali pasigirti viena populiariausių šalyje atlikėjų Džordana Butkutė. Vis dėlto net ir pačios didžiausios žvaigždės suklumpa, tik svarbu laiku atsitiesti. Tą pavyko padaryti ir Džordanai, kuri dabar džiaugiasi mylimu vyru ir gyvenimu be alkoholio.

Apie kamavusią priklausomybę nuo alkoholio Dž.Butkutė atvirai papasakojo viešėdama 15min studijoje. Sulaukusi klausimo, ar jai kada nors buvo gėda dėl, pavyzdžiui, turėjimo koncertuoti prastomis sąlygomis, Džordana atsakė, kad jei jai ir turėjo būti dėl ko nors gėda, tai nebent dėl to, kad be saiko vartodavo alkoholį. Dabar ji nebegeria jau devintus metus ir apie alkoholį neturi net minčių.

Ne paslaptis, kad žmogus, padėjęs Džordanai išbristi iš alkoholizmo liūno, buvo jos vyras Elegijus, anksčiau ir pats turėjęs šią priklausomybę. Vis dėlto ji neslepia, kad vienu momentu ir pačiai jau pasidarė per sunku taip gyventi, nors tą pripažinti sau ir buvo be galo sunku.

„Ir aš pati pavargau, bet vis dėlto, kai daug metų vartojai, galvoji, kad be alkoholio nelinksma būtų gyventi, juk atrodo, jog penkiasdešimt išgeri ir kažkaip smagiau, kaip čia dabar be to... Bet ne, po penkiasdešimt būdavo dar, dar ir dar.

Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – Džordana Butkutė
Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – Džordana Butkutė

Tai pasidarė iš tikrųjų problematiška ir tikrai supratau, kad tai yra liga, bet negalėjau to pripažinti garsiai. Ir pripažinti netgi sau. Juk atrodo, kad kai nenoriu, galiu ir negerti, bet Elegijus pasakė, kad taip nebūna, kad čia yra visų atsikalbinėjimai“, – pasakojo Dž.Butkutė.

Džordana prisiminė, kad užsirašius į „Minesotos“ programą lūžis įvyko toli gražu ne iš karto. Jai vis dar buvo labai sunku pripažinti, kad yra alkoholikė, ir tuo pačiu keista, kad ji, populiari dainininkė, ėjo ne susitikti su gerbėjais, bet gydytis nuo labai žemiškos ligos, į kurią gali įklimpti kiekvienas, nepriklausomai nuo žinomumo.

„Galvojau, kaip aš nuėjusi į tą „Minesotą“ ten sakysiu: „Aš Džordana, esu alhoholikė“? Kaip čia taip dabar prisisegus ženkliuką „Džordana“ einu ne į sceną, ne su gerbėjais fotografuotis, bet sėdu į tą ratuką, kur niekas man rankutės nespaudinės? Ašaros byrėjo, bet aš vis tiek ten ėjau.

Organizatorių nuotr./Džordana Butkutė
Organizatorių nuotr./Džordana Butkutė

Ten leidžia parą pagalvoti, ar lieki, ar ne toms 28 dienoms. Aš parą prabuvau ir nusprendžiau likti, pabandyti. Likau ir sėdim pirmą, antrą, trečią, ketvirtą rytą, na bet aš vis dar negaliu ligos pripažinti garsiai. Aš taip tyliai, sau po nosimi, nes čia visi ratuku taip sako, ir aš turiu sakyti: „Džordana, esu alkoholikė“. Ir man sako – garsiau! Bet negaliu, apsipyliau ašaromis ir pabėgau, negaliu! Negaliu, rodos, garsiai sakyti“, – sunkią gydymosi pradžią prisiminė Džordana.

Vis dėlto vienas rytas Džordana buvo lemtingas – ji išdrįso tuos pačius žodžius pasakyti garsiai. Iškart po to jai palengvėjo, įvyko persilaužimas ir džiugią žinią telefonu ji iškart pranešė mylimajam.

„Kol aš visaip psichologiškai save pačią įtikinėjau, juk visi tai drąsiai sako, praėjus kelioms dienoms atėjo toks rytas – visi kalba, o aš tokia nuotaikoje ir drąsiai sakau: „Aš, Džordana, esu alkoholikė“. Ir taip visi garsiai pradėjo ploti, kaip kokiame koncerte iš tikrųjų. Ir ne šiaip ploti, o kaip kokiam bisui.

Persilaužiau, pripažinau tą sau, ir iš karto paskambinau Elegijui. Sakau – įsivaizduoji, aš tai pasakiau. Atrodo, buvo gėda, bet aš ištariau tai drąsiai ir tada jau buvo viskas, jau tenai įsitraukiau ir pasijaučiau tokia visai laisva. Net negalvojau apie tai, kažkaip labai greitai tas atsitiko, ir įvyko toks kaip Dievo nušvitimas“, – savo patirtimi dalijosi Dž.Butkutė.

Džordana neslepia, kad išbridus iš alkoholizmo liūno, atkrito labai daug žmonių, su kuriais ji iki tol bendravo. Ir nors atrodo, kad pagundų ir progų aplink apstu, per visus šiuos metus ji griežtai atsiribojo nuo alkoholio.

„Dainuoji gi ne negyvenamoje saloje, visur būna kokteiliukai, bet manęs net nevaržo. Mūsų net vestuvės buvo be alkoholio – ta prasme, alkoholio buvo, bet mes su Elegijumi gėrėme sultis, mums visiškai buvo tas pats.

Dabar ir tėvus palaidojome abu, labai daug visko įvyko. Buvo daug labai smagaus, buvo ir daug netekčių, ir visko, bet net neatėjo mintis, kad reiktų išgerti, kaip būdavo anksčiau – ai, čia susinervinau, ai, pavargau, ir iškart“, – tuo, kad pavyko atsikratyti ilgus metus kamavusios priklausomybės, džiaugėsi Džordana.

Džordanos teigimu, atsisakius alkoholio jos gyvenimas nušvito visai kitomis spalvomis. „Kai to jau nėra, gyvenimas tikrai yra gėlytės, bet natūralios gėlytės, nes iš tikrųjų viską matai šviežiai. Ir taip gerai, nes šalia toks pats žmogus, kuris dar daugiau, jau 12 metų nebegeria, ir mes tokie, kaip kad Elegijus šiandien sakė – praėjo 10 metų ir aš vis dar jam graži“, – šypsodamasi pasakojo atlikėja.

Pokalbį su Dž.Butkute apie tai, kaip ji įveikė priklausomybę, žiūrėkite čia:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką