Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 2d. 16:16

Konfliktas dėl veido kaukių: ar pagrįstas E.Dragūno prašymas pareigūnui ją užsidėti?

Egidijus Dragūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Egidijus Dragūnas

Skandalingas Egidijaus Dragūno konfliktas su pareigūnais, anot paties atlikėjo, prasidėjo, kai jis paprašė su juo bendraujančio policininko užsidėti veido kaukę. Pastarasis to nepadarė ir, bent formaliai, buvo teisus.

„Aš sustojau, o pareigūnai buvo be kaukių. Viskas prasidėjo nuo to, kad paklausiau, kur jo kaukė. Jis man pasakė, kad jam nereikia. Generalinio komisaro įsakymu visiems reikia, o jam – nereikia. Nuo to viskas ir prasidėjo. Buvo ašarinės dujos, smaugimas“, – vos paleistas iš sulaikymo kalbėjo E.Dragūnas.

Pirmadienio vakarą prie prabangaus automobilio vairo sustabdyto atlikėjo apsižodžiavimas su pareigūnais peraugo į smurtą ir baigėsi įtarimais pasipriešinus policijai.

15min pasidomėjo, ar išties pareigūnai visada privalo dėvėti veido kaukes. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis paaiškino, kad tokių reikalavimų šiuo metu nėra.

Pagal dabartinę tvarką, pareigūnams galioja iš esmės tos pačios taisyklės, kaip ir paprastiems piliečiams, veido kaukės viešose vietose rekomenduojamos, bet ne privalomos.

„Išskyrus atvejus, kai bendraujama su asmenimis, galimai užsikrėtusiais COVID 19“, – pažymėjo R.Matonis.

15min ir stop kadras/Egidijus Dragūnas vėl sulaikytas
15min ir stop kadras/Egidijus Dragūnas vėl sulaikytas

Pagal generalinio komisaro patvirtintą policijos veiklos organizavimo, esant ekstremaliai situacijai, tvarkos aprašą, pareigūnai, esant galimybei, turėtų laikytis saugaus atstumo ir vengti tiesioginio fizinio kontakto, taip pat, laikytis higienos reikalavimų.

„Bendraujant su asmenimis rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Įtarus, kad bendraujama su galbūt COVID-19 užsikrėtusiais asmenimis, privaloma naudoti individualias apsaugos priemones (akinius, kaukes, gumines pirštines)“, – aiškino R.Matonis.

Pasiteiravus Policijos departamento atstovo, ar piliečio paprašytas pareigūnas turėtų užsidėti kaukę, jis pakartojo, kad tai nėra privaloma.

„Į kiekvieną tokį žmogaus prašymą pareigūnai reaguotų savarankiškai, jiems būtų paliekama teisė sprendimą priimti savarankiškai, įvertinus visas aplinkybes, – paaiškino jis. – Bet galiojančios tvarkos pareigūnas, sustabdęs E.Dragūną, nepažeidė.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Po E.Dragūno nakties areštinėje pirmą komentarą davė jo advokatas: atlikėją palygino su G.Floydu

TAIP PAT SKAITYKITE: E.Dragūnui atlikti kraujo tyrimai: aiškinamasi, ar incidento su policija metu buvo apsvaigęs

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:32
01:23
18:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką