Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 21:55

E.Lubys apie atlikėjų padėtį: „Ar nereikės rengti paramos renginio tiems, kurie anksčiau remdavo kitus?“

Edgaras Lubys
15min klijuotė / Edgaras Lubys

Pastarieji metai, tebesitęsiantis karantinas skaudžiai sudavė ir dainininkui Edgarui Lubiui. Šia tema nusprendęs pasisakyti žinomas vyras į ją pažvelgė kitu kampu – prisiminė, kad atlikėjai dažniausiai neatlygintinai dalyvauja įvairiuose paramos koncertuose. Todėl, atkreipęs dėmesį į dabartinę atlikėjų padėtį, klausia – ar dabar nereikės paramos koncerto rengti tam, kad išgyventų patys menininkai?

Savo mintimis apie kultūros sektorių ir paramos renginius Edgaras Lubys pasidalijo „Facebook“ paskyroje. Jis pabrėžė, kad daugelį metų neatlygintinai koncertavo renginiuose, kuriuose buvo renkamos aukos įvairioms socialinėms grupėms. Visgi dabar svarsto, kad atėjo toks metas, kai šios pagalbos reikėtų patiems kultūros ir meno atstovams.

Šiuo įrašu E.Lubys sutiko pasidalinti ir su 15min skaitytojais.

„Beveik du dešimtmečius gyvenu su muzika. Per tas dvi dekadas teko begalę kartų neatlygintinai koncertuoti labdaros projektuose, kur buvo renkamos aukos tai vienai tai kitai silpnesnei socialinei grupei, ar nukentėjusiems kur nors Haityje nuo cunamio, ar užterštam vandenynui gelbėti, ar vaikus nuo bado Afrikoje vaduoti. Teko ir maratoną susukti ne vieną su labdaros organizacijos marškinėliais.

Būdavo, jog tokiuose renginiuose dalyvaudavo žymūs žmonės, politikai, dažnas išeidavo priešais minią ir pasakydavo kokią įkvepiančią, sentimentais gardintą kalbą. Ir visi pasijusdavo šiek tiek geresni, tarsi nusiplaudavo visos negandos ir nuodėmės. Ir imi žmogus tikėti, jog pasaulis visgi geras ir šviesus.

Ir greičiausiai beveik visi tokiuose renginiuose dirbantys gaudavo atlygius, išskyrus atlikėjus. Bet, na, norisi juk būti geresniu nei esi, tad eini ir darai „žygdarbį“, prisidedi prie kilnumo ir didžiadvasiškumo ir pats nejučia pasijunti truputį „aukščiau žemės purvo neteisybės“, kilnesnis nei esi savo „namų ūkyje“ su savo artimaisiais „ūkininkais“.

Dabar stebiu ir matau, jog daugelis kolegų, draugų muzikantų, menininkų, aktorių, režisierių iš tiesų išgyvena ne geriausius laikus ir ieškosi vienaip ar kitaip kartais ne itin skalsios menininko „duonos“.

Ir kilo tokia spontaniška mintis, ar nebus apsivertęs smėlio laikrodis? Ar nereiks rengti paramos renginio tiems, kurie nuolat kažką remdavo. Argi ne kultūra ir menas yra tas raktas, kuris sujungia, kai sunku ir apima visus džiaugsmui, kai dangus giedras? Gal ateis ta diena, kai politikai ims ruošti didingas kalbas, kokie visgi svarbūs yra kultūra ir menas šiam neramiam pasauliui?

Mano kuklia nuomone, tik kultūra menas ir švietimas yra žmogaus didžiadvasiškumo, gėrio, ir meilės mainų pagrindas, kad ir kaip nereikalinga tai gali atrodyti nūdienos fone“, – socialiniame tinkle mintimis dalijasi E.Lubys.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką