Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 12d. 11:15

E.Mildažytė – apie lemtingą vakarą ir jo pasekmes: „Žinojau, kad mane sustabdys“

Edita Mildažytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Edita Mildažytė
Antradienį LRT pranešė nenutraukianti bendradarbiavimo su laidų vedėja Edita Mildažyte. Šis sprendimas priimtas dėl moters pripažinimo įvykdžius nusižengimą ir pasiryžimo spręsti su alkoholio vartojimu susijusias problemas. Apie skandalingu tapusį vakarą ir tai, kas vyko po jo, Edita plačiau papasakojo ir specialiame interviu.

Pirmą kartą po ilgo laiko viešumoje pasirodžiusi Edita Mildažytė antradienio rytą lrt.lt transliacijoje prabilo apie prieš tris savaites jos gyvenimą pakeitusį įvykį. Žurnalistui pasiteiravus, kaip šiuo metu jaučiasi, ši neslėpė apmaudo.

„Taip gerai, kaip galima tokioje situacijoje jaustis. Jaučiuosi taip, kaip kiekvienas žmogus jaustųsi tokioje situacijoje. Viešumas visada pats nemaloniausias momentas. Pasiekėme tokį viešumo lygį, kad visai nesvarbu, ką padarai, teigiamą ar neigiamą veiksmą, bet koks komentarų ar apžvalgų taškas tau bus neigiamas.

Pirmą kartą gyvenime žinau, už ką gaunu, nes esu prisidirbusi. Ir tai suprantu. Ir anksčiau gaudavau taip pat, bet nežinodavau, už ką“, – interviu kalbėjo E.Mildažytė.

Pasiteiravus, kas atsitiko, kad prie vairo sėdo neblaivi (2,36 promilės), ji sako, kad iš pradžių niekur neturėjo važiuoti.

„Aš iš tikrųjų niekur neturėjau važiuoti, be to, net nebuvo tokio plano. Ar jums būna, kai suprantate, kad darote beprotybę, suprantate, kad ją darote, ir vis tiek darote ją toliau. Aš supratau, ką darau, nebuvo taip, kad nesuprasčiau. Supratau, kad esu apsvaigusi, bet vis tiek važiavau. Tikriausiai žinojau, kad mane sustabdys. Kodėl aš taip padariau? Nežinau.

Nuėjau pas psichoterapeutą išsiaiškinti, ką aš padariau ir kodėl tai padariau. Nesu iš tų vairuotojų, kurie geria, pavyzdžiui, nealkoholinį vyną ar alų, aš negeriu tauriųjų šampanų. Aš draugams sakiau, kad jei perskaitysite, kad Mildažytė vairavo išgėrusi, tai bus netiesa, bet šįkart tai buvo tiesa“, – lrt.lt sakė ji ir pridūrė, kad iki šio momento panašių situacijų nebuvo įvykę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Mildažytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Mildažytė

Prisiminusi lemtingosios nakties įvykius, moteris sakė didžiausią atsiprašymą skirianti žmonėms, kurie dėl tokių vairuotojų prarado savo artimuosius.

„Didžiausia laimė, kad šioje situacijoje niekam blogo nepadariau, tik sau pačiai. Tai vienintelė nesėkmė šioje vietoje. Stumdama valandas areštinėje galvojau, apie vienokį ar kitokį elgesį kolegų, pagalvojau, ką turėčiau padaryti, tai atsiprašyti tų žmonių, kurie dėl tokių vairuotojų prarado artimuosius, buvo suluošinti. Tai Dievas mane saugo“, – kalbėjo ji.

Žurnalistui pasiteiravus, ar gali būti, kad moteris turi problemų dėl alkoholio, E.Mildažytė atsakė, kad ne.

„Psichoterapeutas tą patį pasakė. Sakė, jei nori, gali ateiti. Aš neneigiu to, todėl nuėjau pas profesionalą. Kai pajutau, kad pusė Lietuvos kala prie kryžiaus, o kita gydo, tai vadinasi, kad geriau pasigydysiu.

Bet tai nėra kokia nors specializuota priklausomybių terapija. Tai terapija, bet kitokia. Nežinau, ar lankysiu, bet manau, kad tai bus man įdomu ir bus nauja patirtis. Kiekvienas toks atsitikimas kur nors nuveda“, – interviu lrt.lt metu sakė moteris.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Edita Mildažytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Edita Mildažytė

E.Mildažytė prabilo ir apie naktį areštinėje ir kodėl kitos dienos rytą nepasirodė žurnalistams.

„Kai mane sustabdė, aš labai aiškiai supratau, kas dabar bus. Nebuvo jokių klausimų, kaip čia atrodys. 20 val. pažiūrėjau į laikrodį ir jau žinojau, kad jau turėtų prasidėti. Nieko nežinojau, nes buvo paimtas telefonas, tai visai ramiai praleidau naktį.

Aš visai gal būčiau išėjusi pas savo kolegas ir būčiau ką nors pasakiusi. Bet man pareigūnai pasakė, kad jei byloje jokių įrodymų gali nebūti, tai jų ir nėra, o jei to vaizdo nebus, tai tu tikrai dėl to nenukentėsi. Ir esu labai dėkinga už šį patarimą. Išėjus iš areštinės, tos nuotraukos bus visiems laikams. Geriau elgtis taip, kad jų nebūtų“, – lrt.lt kalbėjo E.Mildažytė.

15min primena, kad LRT nenutraukia bendradarbiavimo su laidų vedėja. Tokį sprendimą televizija priėmė įvertinusi tai, kad Edita Mildažytė pripažįsta savo nusižengimą, atsakys pagal įstatymus bei yra pasiryžusi spręsti su alkoholio vartojimu susijusias asmenines problemas kartu su profesionalia pagalba.

„Vairavimas pavartojus alkoholio yra netoleruotinas. Be to, tokį neatsakingą elgesį vertiname labai blogai. Svarbu, kad taip tai vertina ir pati Edita Mildažytė. Tačiau užuot tiesiog neleidę jau nufilmuotų laidų į eterį, sėdome kartu su Edita diskutuoti, kaip ji padėdama sau asmeniškai galėtų savo pavyzdžiu prisidėti ir prie pagalbos kitiems.

LRT transliuoja laidas, kurios prisideda prie problemų sprendimų ir svarbių pokyčių visuomenėje. Ypač svarbu, kad prie to prisidėtų ir populiarios eterio asmenybės, kurių pavyzdžiui seka nemažai žmonių“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„Karta, kurios atstovė esu, užaugo vadinamojoje „alkoholio kultūroje“, kuomet nei linksmi, nei liūdni įvykiai dažniausiai neapsieidavo be svaigalų. Tas baisus įvykis man buvo ypatingas ženklas, kad reikia reikšmingų pokyčių.

Ir jeigu vienu metu po šio incidento mano reakcija, kaip galbūt ir dalies tokioje situacijoje atsidūrusių žmonių buvo – su viskuo susitvarkysiu pati, dabar manau, kad verta ir netgi būtina pasitelkti profesionalų pagalbą. Ir žinau, kad tai tikrai nėra gėdinga, o gal ir pasitarnaus pavyzdžiui kitiems“, – sakė Edita Mildažytė.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min praeitą savaitę sužinojo, kad E.Mildažytės baudžiamoji byla dėl vairavimo neblaiviai jau ištirta, visa medžiaga neseniai perduota teismui.

Bylą su kaltinamuoju aktu, surašytu itin sparčiai, vos per 10 kalendorinių dienų, teisėjams perdavė Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką