TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Editos Mildažytės vestame aukcione A.Vozbino tapyba grožėjosi ir jo bičiuliai Bajarūnai

Edita Mildažytė ir Eitvydas Bajarūnas su Giedre Žickyte-Bajarūniene
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Edita Mildažytė ir Eitvydas Bajarūnas su Giedre Žickyte-Bajarūniene
Šaltinis: 15min
2
A A

Antradienį Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ vyko žinomo tapytojo Aleksandro Vozbino tapybos darbų aukcionas, sudominęs ne tik meno kolekcininkus, bet ir šiuolaikiniu menu besidominčius dailės gerbėjus. Čia pasirodė ir režisierė Giedrė Žickytė-Bajarūnienė su vyru, diplomatu Eitvydu Bajarūnu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

A.Vozbino tapybos darbų aukcione būrys meną išmanančių svečių rinkosi antradienio vakarą. Aukcioną vedė žurnalistė Edita Mildažytė ir didelę aukcionų vedimo patirtį turintis menotyrininkas Saulius Pilinkus.

Kadangi tapytojo Aleksandro Vozbino darbai – šmaikštūs ir nestokojantys grotesko, aukciono vedėjai nuo pradžių žadėjo kupiną žaismingumo vakarą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus

Susirinkusieji į aukcioną, panašu, puikiai leido laiką: apžiūrinėjo galerijoje eksponuojamus A.Vozbino paveikslus, o dalis svečių kūrinius ir įsigijo.

A.Vozbino tapybos darbais galerijoje grožėjosi ir režisierė G.Žickytė su vyru E.Bajarūnu. Žmonės.lt pora pasakojo A.Vozbinu besižavinti ne tik kaip kūrėju, bet ir kaip žmogumi, mat asmeniškai pažįsta.

„Labai vertinu, gerbiu Aleksandrą Vozbiną, be to, seniai jį pažįstu. Taip pat, žinoma, pažįstu ir jo meną – jo tapyba man atrodo labai savita, įdomi. Be to, mano gyvenime buvo ne vienas epizodas, kada keliai su A.Vozbinu susikirto. Pirmiausia, kai Sankt Peterburge buvau generalinis konsulas. Tada ten vyko ne viena jo paroda... Vėliau jo kūryba lydėjo mane į Stokholmą. Antra, dabar apsigyvenome naujuose namuose, kur dar nespėjome iki galo įsikurti, bet A.Vozbino paveikslai ant sienų jau kabo“, – Žmonės.lt pasakojo E.Bajarūnas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eitvydas Bajarūnas ir Giedrė Žickytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eitvydas Bajarūnas ir Giedrė Žickytė

Į naują butą G.Žickytė ir E.Bajarūnas persikraustė po rugpjūtį atšoktų vestuvių. „Mes tokie senoviški... Susituokėme ir apsigyvenome kartu“, – šypsojosi E.Žickytė.

Bendraudama su Žmonės.lt pora pasakojo, kad naujų namų sienas jau spėjo papuošti paveikslai. Kol kas du, ir abu, kaip tyčia, A.Vozbino. „Dabar kabo du, o visus, kiek namuose yra, vargiai pavyktų suskaičiuoti“, – sakė E.Bajarūnas.

O G.Žickytė paatviravo: „Mes dar nespėjome visų baldų susipirkti, bet paveikslai jau tikrai kabo. Namuose yra meno dirbinių, kurie atkeliavo tiek iš mano, tiek iš Eitvydo ankstesnių namų. Gali būti, kad net ne visi tuose naujuose namuose ir suras sau vietas. Bet A.Vozbino „Karalius ir karalienė“ vietą surado iškart: tai nuo šio kūrinio prasideda mūsų namų erdvė.“

Kokius paveikslus pora mėgsta? „Į meno kūrinį aš žvelgiu kiek kitaip nei daugelis. Dažniausiai žmonės namams renkasi paveikslus, „kad prie baldų derėtų“. O man meno kūrinys turi skleisti energiją, turėti savo istoriją, aurą. Tikrai ne pagal spalvas ar matmenis renkuosi. Be to, mėgstu, kai paveikslas turi ir simbolinę prasmę. Taigi bet koks paveikslas mūsų namų nepuoš. Net jei bus tinkantis, labai gražus, nebūtinai jį kabinsime ant sienos“, – sakė G.Žickytė.

Apie A.Vozbino tapybą

Paveikslų temos – įvairiausios: istorinės reminisencijos, provokuojančios abstrakcijos ar tiesiog žavūs prancūziški motyvai, savaip interpretuota šventųjų tema. Meno gerbėjai dailininko tapybinės interpretacijos moters tematika: iš paveikslų į mus žiūri sarkastiškai romantiškos damos, koketiškos karalaitės ir nėriniais pasipuošusios būtybės, vainikuotos vasaros vainikais...

Pasak tapytojo, moters tema – neišsemiama, daug įkvėpimo teikianti, pulsuojanti meilės jėga. Tai patvirtino ne vienas dailininkas, rašytojas ar poetas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aleksandras Vozbinas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aleksandras Vozbinas

„Nuo vaikystės mėgau istoriją, ir tai gal geriau padėjo suvokti šio nesibaigiančio spektaklio foną, kuriame visais laikais vyksta ta pati drama, tik keičiasi personažai, kurie karta po kartos vaidina tą pačią pjesę. Turbūt nė vienas iš mūsų šiandien ir čia pat negalėtų iki galo nusakyti jos prasmės. Individo trapumas lemties akivaizdoje gali būti šiek tiek pasaldintas ironija ir grotesko detalėmis“, – taip savo kūrybos moto apibūdina Aleksandras Vozbinas.

Aukcione pristatyti Aleksandro Vozbino kelių dešimtmečių kūrybinį periodą atspindintys darbai. Aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos tapytojo jubiliejinio meno albumo leidybai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Režisierė Giedrė Žickytė Vilniuje ištekėjo už diplomato Eitvydo Bajarūno

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką