Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egidijaus Dragūno byloje dėl šmeižto – liudytojo tvirtinimai apie atlikėjo grasinimus sudaužyti akinius

Egidijus Dragūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Egidijus Dragūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme toliau buvo nagrinėjama Egidijui Dragūnui iškelta baudžiamoji byla. „Siemens“ arenos bendraturčiai – Arūnas Mačiuitis, Rimantas Bukauskas ir Remigijus Lapinskas – prašo teismo atlikėją nuteisti už šmeižtą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Prašau teismo byloje padaryti pertrauką, kad būtų galima surinkit duomenis apie „Facebook“ paskyras  ir iškviesti liudyti „Siemens“ arenos generalinį direktoriaus pavaduotoją Jurą Vėželį“, – vasario mėnesį vykusiame paskutiniame teismo posėdyje prašė „Siemens“ bendraturčiams atstovaujantis advokato padėjėjas Mindaugas Barkauskas. Šį prašymą teisėjas Mindaugas Striaukas tenkino ir padarė pertrauką bylos nagrinėjime iki kovo vidurio.

„Siemens“ arenos bendraturčiams atstovaujantis advokatas Jovitas Elzbergas prasidėjus posėdžiui paprašė prie bylos prijungti dar vieną dokumentą, kuris papildytų įrodymus, kad atlikėjas naudojasi „Facebook“ paskyra, pavadinta Sel, ir iš jos rašo savo pasisakymus, nuomones, mintis. Teismo išvakarėse šioje paskyroje atsirado naujas įrašas, komentuojantis įvykius Ukrainoje. Advokato teigimu, tai papildo įrodymus, kad Egidijus Dragūnas naudojasi minėta paskyra.

„Tai visiška nesąmonė. Aš nelabai suprantu, kas čia išvis vyksta. Aš to nerašiau, ar jūs galvojate, kad aš specialiai prieš teismą dar rašinėčiau tokius dalykus?“ – retoriškai klausė E.Dragūnas, tai išgirdęs.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas

„Akivaizdu, kad tai niekaip nėra susiję su nagrinėjama byla. Ši informacija yra perteklinė, ji nieko neįrodo“, – sakė atlikėjo advokatė Giedrė Subačiūtė.

Grasino sudaužyti akinius

„Mes su Egidijumi Dragūnu derėjomės dėl jo koncerto „Siemens“ arenoje. Tokia būtų priešistorė. Tiksliai nepasakysiu, kada pamačiau jo žinutę, neprisimenu. Tai nemalonu, kai taip kalbama apie mūsų organizaciją – nemalonią prieš mūsų savininkus, „Siemens“ arenos kolektyvą ir kitus“, – sakė liudyti iškviestas „Siemens“ arenos generalinio direktoriaus pavaduotojas Juras Vėželis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Juras Vėželis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Juras Vėželis

Teismo paprašytas, jis detaliau papasakojo apie įvykusį konfliktą, kuris, anot jo, ir galėjo paskatinti E.Dragūną „Facebook“ paskyroje išlieti įžeidžiančią kritiką „Siemens“ arenos vadovams.

„Lapkričio 16-ąją įvyko koncertas, po kurio Egidijus Dragūnas padėkojo mums už bendradarbiavimą. Lapkričio 27-ąją jam buvo pateikti visi duomenys apie koncertą – apie įplaukas, nurodytos sumos. Jau kitą dieną jis atėjo su apsauginiu, grasino man sudaužyti akinius. Reikalavo, kad aktai, kuriuos anksčiau pasirašė, būtų pakeisti arba išvis suplėšyti, tada metė juos į veidą, trenkė durimis ir išėjo. Minėjo, kad savininkai yra vagys, niekšai ir naudojo kitus žodžius, buvo ir necenzūrinių“, – pasakojo Juras Vėželis, teigęs, kad pasiūlymas sudaužyti akinius buvo akivaizdus grasinimas jo atžvilgiu.

„Nelabai supratau, kodėl jis norėjo keisti sąlygas, kurias buvome prieš tai pasirašę, jis pats buvo atvykęs to padaryti“, – pridūrė jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Teismo posėdis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Teismo posėdis

Kaltę kategoriškai neigia

Išklausius liudytojo parodymus, „Siemens“ arenos bendraturčiai, kaltinantys E.Dragūną šmeižtu, dar kartą pakartojo savo poziciją – esą po „Facebooke“, Sel paskyroje, išsakytų žodžių, jie jaučiasi įžeisti, smukdoma jų reputacija ir visos įmonės vardas, todėl jie buvo priversti kreiptis į teismą dėl šmeižto. Jų teigimu, situacija labai nemaloni, tačiau jie akcentavo, kad bandė tartis gražiuoju – prašė atlikėjo tiesiog paneigti galimai jo išsakytą kritiką, tačiau jis nesutikęs to padaryti, todėl jie buvo priversti kreiptis į teismą.

Tuo tarpu atlikėjo advokatė toliau laikėsi savo pozicijos ir tikino, kad jos ginamasis apkaltintas be realaus pagrindo ir konkrečių įrodymų, todėl prašė teismo jį išteisinti.

„Nukentėjusieji savo skundą grindžia vieninteliu įrodymu – žinute „Facebooke“, tačiau nėra nustatytas aiškus subjektas, kuris iš tikrųjų parašė tą informaciją. Ši svetainė yra sukurta fanų, todėl mano ginamasis negali prisiimti atsakomybės už tai, kokią informaciją įkelia tretieji asmenys. Pažymėtina, kad tikroji grupės paskyra yra pavadinta SEL – rašoma visomis didžiosiomis raidėmis, o ne S didžioji, o raidės „e“ ir „l“ – mažosios – būtent iš tokios paskyros buvo parašyta kritika. Įvertinus visas aplinkybes, akivaizdu, kad prašome teismo priimti išteisinamąjį sprendimą“, – teismo posėdžio pabaigoje sakė E.Dragūno advokatė G.Subačiūtė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas

„Šios žinutės aš tikrai nerašiau. Čia esu pakviestas ne pagal adresatą – šitų simpatiškų ponų aš asmeniškai nepažįstu. Galiu pasakyti tik tiek, kad buvau ilgai įkalbinėjamas groti „Siemens“ arenoje, sutikau, tačiau po viso šito daugiau tikrai niekada ten negrosiu“, – patikino E.Dragūnas.

Išklausius visų pusių, teisėjas paskelbė bylos nagrinėjimą baigtą ir pranešė, kad po trijų dienų bus paskelbtas sprendimas: „Teismas praneša, kad išeina priimti sprendimo byloje, kuris bus skelbiamas kovo 17 dieną.“

Susitaikyti nepavyko

Portalas Žmonės.lt primena, kad šalys turėjo progą susitaikyti, tačiau sausio 14 dieną taikinamojo posėdžio metu to padaryti nepavyko.

Taikinamojo posėdžio metu taip pat buvo gautas E.Dragūno advokatės prašymas nutraukti bylą, nesant nusikalstamos veikos sudėties požymių. Teismas šį prašymą atmetė, kadangi jis grindžiamas įrodymų vertinimu ir analize, o įrodymų vertinimas gali būti atliktas tik juos ištyrus teisiamajame posėdyje.

E.Dragūno advokatė Giedrė Subačiūtė teismo nutartį apskundė. Skundas buvo nagrinėjamas apeliacinėje instancijoje – Vilniaus apygardos teisme. Vilniaus apygardos teismui galutine ir neskundžiama nutartimi paskelbus, kad E.Dragūnui pagrįstai iškelta baudžiamoji byla, ji buvo sugrąžinta nagrinėti  į Vilniaus apylinkės teismą.

E.Dragūno pasisakymas viešoje erdvėje

Verslininkai į teismą kreipėsi po to, kai E.Dragūnas asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje praėjusių metų rugsėjo mėnesį viešai pareiškė, kodėl nekoncertuoja „Siemens“ arenoje.

„Gaunu daug klausimų, kodėl negrojame Vilniuje – „Siemens“ arenoje. Mano atsakymas trumpas: šią areną valdo vagiai ir banditai. Tuo įsitikinau pats savo kailiu. Eidami ten, jūs šeriate tuos gyvulius. Aš negrojau ir „Žalgirio“ arenoje, grodavom halėje, bet banditas ir vagis buratinas pasitraukė. Nors iki dabar neaišku, kodėl žmogus, pavogęs tiek pinigų iš paprastų žmonių, vis dar laisvėje“, – tuomet savo asmeninėje socialinio tinklo paskyroje rašė E.Dragūnas.

Arenos bendraturčiai yra įsitikinę ir teigia, kad toks E.Dragūno pasisakymas viešoje erdvėje yra šmeižikiškas ir atlikėjas turi būti nubaustas atitinkamai pagal šalies įstatymus. Verslininkai yra linkę susitarti draugiškai ir nori, kad E.Dragūnas viešai atsiprašytų. Teismas buvo skyręs laiko šalims susitaikyti.

Jei teismas nuspręs, kad E.Dragūnas yra kaltas, jam gali būti skirta bauda arba areštas,  arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką