Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 05 15, 12:44

Eglė Straleckaitė birželį emigruoja į Ameriką: šokėja sieks karjeros aukštumų

Šokėja ir šokių trenerė Eglė Straleckaitė (21) po pergalės „Šuolyje“ kovo antroje pusėje išskubėjo į Ameriką. Tuomet imta spėlioti, kas paskatino merginą taip skubiai išvykti: noras pailsėti po intensyvių „Šuolio“ treniruočių, laimėtų 50 tūkstančių litų prizo panaudojimas ar asmeninio gyvenimo pokyčiai – sužadėtuvės, o gal net vestuvės? Spėlionių būta įvairių, tačiau šiandien Eglė portalui Žmonės.lt atverčia visas kortas – birželio pirmąją talentinga mergina išskrenda į JAV neribotam laikui.
Eglė Straleckaitė
Eglė Straleckaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

E.Straleckaitė portalui Žmonės.lt pasakojo, kad netikėtas pasiūlymas skristi į Ameriką pailsėti ir kartu pasižiūrėti sportinių šokių pavirto į bene didžiausią gyvenimo avantiūrą – mergina susiviliojo pasiūlymu persikraustyti į JAV ir vėl šokti sportinius šokius. Eglė apsigyvens San Jose mieste, Kalifornijoje, kur ruošis profesionalioms sportinių šokių varžyboms.

„Kai mečiau profesionalius šokius, pažadėjau sau, kad man tikrai jau jų nebereikia, tačiau pažįstami iš Amerikos prikalbino atvykti pažiūrėti šokių ir tuo pačiu paatostogauti. Kai jau „per prievartą“ man atsiuntė bilietus, pagalvojau, kad reikia pabandyti. Taigi daugiau kaip mėnesį taip ir buvo – pusiau šokau, pusiau keliavau“, – pasakojo Eglė.

Šokėja teigė, kad lemiamą apsisprendimą išvykti iš Lietuvos padarė viliojanti galimybė kilti karjeros laiptais, mat Amerikoje, jos teigimu, skirtingai negu Europoje, atsiveria kur kas didesni šansai siekti rezultatų sportinių šokių varžybose.

„Per tą laiką galėjau savomis akimis pamatyti, kaip vyksta šokių konkursai Amerikoje. Visa tai apsvarsčiau ir supratau, kad ten siekti ir pasiekti tikrai įmanoma. Europoje irgi įmanoma, bet ne tik kad yra didžiulė konkurencija, bet ir reikia turėti daug pinigų, kuriuos Europoje užsidirbti – labai sunku. Todėl išvykimą į JAV matau kaip galimybę. Su manimi ir partneriu dirbs tikri profesionalai, jaučiu tvirtą užnugarį“, – atviravo E.Straleckaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Eglės Straleckaitės viešnagės JAV akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Eglės Straleckaitės viešnagės JAV akimirka

Šokių visada trūko

Dar dalyvaudama projekte „Šuolis“ portalui Žmonės.lt Eglė pasakojo, kad nusprendusi nebetęsti profesionalios šokėjos karjeros ji pagaliau galėjo atsipūsti. Šiandien mergina sako tą patį, tačiau, anot jos, viduje visada jautėsi šokių trūkumas, profesionalių varžybų poreikis.

„Kai tik apsisprendžiau nebetęsti profesionalių šokių, iš pradžių buvo apėmęs toks kaifas: baigiu darbą ir galiu susitikti su draugėmis išgerti kavos. Jos negalėdavo patikėti, kad aš randu tam laiko, kad nesu treniruotėse ar varžybose. Su draugais net gimtadienius pradėjau švęsti. Iš pradžių tai buvo nerealu, bet labai greitai supratau, kad man labai trūksta veiklos. Visa laimė, kad tada prasidėjo „Šuolis, atėmęs labai daug laiko“, – sakė Eglė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eglė Straleckaitė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Eglė Straleckaitė

Pasibaigus „Šuoliui“ Eglė teigė jau labai greitai pajutusi, kad jai trūksta veiklos – nors mergina dar studijuoja ir dirba šokių trenere, tai, anot jos, neužpildė intensyvios veiklos poreikio.

„Esu pripratusi nuo vaikystės kažko siekti, todėl be šokių atsirado kažkoks nepasitenkinimas savimi – man būtinai reikia veiklos ir, pageidautina, profesionalios. Labai pasiilgau šokių, jau kokius du mėnesius sapnuoju, kad dalyvauju varžybose“, – prisipažino Eglė.

Greitai sugrįžti atgal reikštų pasiduoti

E.Straleckaitė pasakojo, kad Lietuva jai labai patinka, o ir turint omenyje tai, kad jai tėra 21-eri, Eglė puikiai apsirūpinusi savo gerove – turi patinkantį darbą, vaikiną, mylinčią šeimą, būrį draugų. Vis dėlto mergina teigė, kad netgi viską pasvėrus svarstyklės pakrypo Amerikos pusėn: „Kada, jei ne dabar?“ – retoriškai klausia Eglė.

„Lietuvoje turiu ką palikti: yra darbas, kuriame stengiantis pagal savo amžių tikrai galiu pakankamai užsidirbti, turiu antrą pusę. Tikrai galėčiau ir toliau taip gyventi ir eiti šiuo keliu, nes, manau, kad viskas klostosi ganėtinai teisinga linkme. Na, bet ambicijos visada didesnės. Mano brolis taip ir sako – gali dabar ties tuo ir sustoti arba griebti pasitaikiusią galimybę“, – pasakojo E.Straleckaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Eglės Straleckaitės viešnagės JAV akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Eglės Straleckaitės viešnagės JAV akimirka

Paklausta, ar išvykimas į JAV reiškia, kad ji ten ir liksianti, Eglė to prognozuoti  neskubėjo.

„Nežinau, kuriam laikotarpiui išvykstu – žiūrėsiu, kaip man seksis. Aišku viena – bus daug planų ir tikslų, kurie tikrai nėra pasiekiami per metus ar dvejus. O jeigu tuos pirmus metus gerai seksis, juk irgi visko nemesi! Jeigu tavo rezultatai vien gerėja, viską nutraukti juk būtų kvaila“, – dėstė Eglė.

Mergina teigė, kad į Lietuvą grįždinės kai tik galės, mat reikės pabaigti mokslus, aplankyti artimuosius, kurių ji tikrai pasiilgs. „Faktas, kad kas kažkiek laiko parvyksiu į Lietuvą – pirmiausiai dėl to, kad dar nesu baigusi mokslų. Nors manau, kad nesu tokia, bet ką gali žinoti – gal mane apims begalinis namų ilgesys? Gal negalėsiu ten gyventi? Jeigu taip nutiktų, nekankinčiau savęs ir grįžčiau, bet tai būtų visiškas pasidavimas, o pasiduoti aš nesu linkusi“, – patikino ji.

Asmeninio albumo nuotr./Eglė Straleckaitė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Eglė Straleckaitė JAV

Mylimasis įpratęs prie ilgų išsiskyrimų

Dailios išvaizdos šokėja vyrų dėmesio susilaukia nuolat, tačiau jau ne vienerius metus jos širdis užimta. Eglė pasakojo, kad jos vaikinas Dominykas Domarkas tikrai nekėlė jai ultimatumo ir nebandė pririšti prie savęs, netgi atvirkščiai – skatino nepraleisti karjeros galimybės.

Žinau viena – „kraujo žmonės“ lauks visada, o dėl kitų niekada negali būti tikras.

„Kol kas viską planuojame gražiai – susitikimus, grįžimus. Mano draugas apskritai labai supratingas ir besivaldantis, todėl jau seniai supratęs, kad su manim lengva nebus (juokiasi). Ultimatumai santykiuose išvis nėra protingi. Pas mus turbūt kitokia ir pati situacija: aš visada buvau šokėja, daug keliavau, todėl pasitaikė periodų, kai matėmės labai retai – tarkim, vos kartą per mėnesį. Todėl ir dabar mes į šią situaciją žiūrim paprasčiau – vėl šokiai, vėl atstumas. Na taip, jis gerokai didesnis negu iki šiol...“ – prityla Eglė.

Mergina prisipažino, kad namų ilgesio tikrai neišvengs, mat šeima jai – labai brangi. Anot Eglės, būtent šeima yra pats svarbiausias dalykas gyvenime. „Labiausiai liūdna palikti visus savo artimuosius, nes labai myliu tiek savo šeimą, tiek draugus. Žinau viena – „kraujo žmonės“ lauks visada, o dėl kitų niekada negali būti tikras“, – filosofiškai pokalbį baigė E.Straleckaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Eglė Straleckaitė Amerikoje
Asmeninio albumo nuotr./Eglė Straleckaitė Amerikoje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką