Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 12d. 07:08

Eimutis Kvoščiauskas spektaklio metu patyrė rimtą traumą: perkeliami suplanuoti pasirodymai

Eimutis Kvoščiauskas
„Domino“ teatro ir 15min nuotr. / Eimutis Kvoščiauskas

Likimas kartais krečia piktus pokštus – su vienu tokių šeštadienio vakarą spektaklio metu susidūrė Eimutis Kvoščiauskas. Kojos traumą patyręs aktorius dabar priverstas laikytis namų režimo, o šią savaitę su juo numatyti spektakliai perkelti į kitas dienas.

E.Kvoščiauskas 15min pasakojo, kad nemenką kojos traumą patyrė šeštadienį šokdamas Domino teatro spektaklyje „Striptizo ereliai“, kuris tą vakarą vyko Kaune. Aktorius minėtame spektaklyje vaidina jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau pastarasis pasirodymas buvo lemtingas – Eimučiui plyšo kojos šlaunies raumuo.

„Vos ne vos pabaigiau šokti su ašaromis akyse, bet į finalinį šokį ir nusilenkimus jau nebeišėjau“, – apgailestaudamas prisiminė aktorius, pridūręs, kad visa laimė, jog tai įvyko spektaklio pabaigoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Kvosčiauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Kvosčiauskas

Kaip teigė Eimutis, tą akimirką jį ištiko didžiulis šokas, nes koja ėmė nebeklausyti. Žiūrovai taip pat pastebėjo, kad kažkas ne taip.

„Dedu žingsnį, o koja atsilieka keliomis sekundėmis. Sarkastiškai skamba, bet pagal Michaelo Jacksono dainą šokau ir pagal Jacksoną judesiai išėjo. Dar bandžiau suktis, bet tik žengiu žingsnį ir akivaizdžiai matosi, kad ne tas“, – pasakojo žinomas vyras.

E.Kvoščiauskas nėra visiškai tikras, kodėl taip atsitiko, tačiau svarsto, kad kalta arba scenos danga, arba nauji batai, o gal ir viskas kartu sudėjus.

„Anuos batus teko pakeisti dėl susidėvėjimo, su naujais jau šokau Vilniuje, ten viskas praėjo gerai. Tačiau Kaune, nors prieš tai pasitikrinau ir nepasirodė, kad jie kelia pavojų, įvyko, kaip įvyko. Galbūt tiesiog grindys slidesnės buvo, juk spektaklio metu visko nutinka – ir vanduo išsilieja, ir galų gale prakaitas aktorių“, – spėliojo Eimutis.

Iškart po spektaklio E.Kvoščiauskas skubiai išvyko į medicinos įstaigą. Vis dėlto pagalbos suteikimas užtruko kur kas ilgiau nei tikėtasi.

„Išėjo ilga kelionė, nes Lazdynuose buvo milžiniška eilė, 50 žmonių, septynios valandos laukimo. Tada mane priėmė Santaros klinikose, bet ten nepadarė magnetinio rezonanso, tai kreipiausi į artimiausią polikliniką“, – nemaloniais įspūdžiais dalijosi Eimutis.

Arno Mažylio nuotr./Eimutis Kvoščiauskas
Arno Mažylio nuotr./Eimutis Kvoščiauskas

Vis dėlto jau ateinančią dieną, sekmadienį, E.Kvoščiauskas, kęsdamas traumos pasekmes, pasiryžo vaidinti kitame spektaklyje. Būtų to nedaręs, bet kolega neturėjo galimybės jo pakeisti, užtat tą spektaklį Eimutis prisimena kaip didelį košmarą.

„Jis buvo tragiškas. Vaidinau susileidęs nuskausminamuosius, su ramentais, buvo labai blogai. Kvailas žingsnis, kuris įrodė, kad šiomis dienomis scenoje tikrai negaliu būti. Tame spektaklyje nėra daug judesio, tai ką jau kalbėti apie tuos, kuriuose reikia daugiau judėti“, – karčią patirtį prisiminė aktorius.

Negi nebūtų buvę geriau spektaklio atšaukti? Eimutis 15min teigė, kad tąkart viskas atrodė kitaip.

„Neseniai diskutavome apie aktoriaus misiją, kas turėtų atsitikti, kad jis nebeliptų į sceną, ir nusprendėme, kad pateisina tik labai artimo žmogaus mirtis, kai psichologiškai negali susikaupti. Kitais atvejais turbūt norisi būti pirmūnu, vaidinti kad ir su sugipsuota koja, kaip dėstytojas mokė mane ir kolegas, o kai kurie to ir paiso, – sakė E.Kvoščiauskas. – Tikiu, ne vienas yra taip daręs, bet aš pabandžiau ir supratau, kad neįmanoma ir negalima, nes žaloju save, blaškau kolegas ir su ramentais scenoje nepajudu.“

E.Kvoščiauskui su tokio rimtumo trauma teko susidurti pirmą kartą. Iš ankstesnių jis prisimena nebent kulno skilimą dar vaikystėje.

„Aišku, scenoje tikrai būna, kad ir kraujo išbėga nuo įdrėskimų, ir nykštį pasinarini, ir už dekoracijų užkliūni“, – pridūrė Eimutis.

„Domino“ teatro nuotr./Eimutis Kvoščiauskas
„Domino“ teatro nuotr./Eimutis Kvoščiauskas

Jis juokauja, kad ne savo noru prasitęsė atostogas, mat šeštadienį vykęs spektaklis buvo pirmasis, kuriame vaidino po pertraukos.

„Po atostogų kupinas entuziazmo, pilnas energijos šokau į tą manevrą, tariamą pusšpagatį, visa energija, tai va kaip išėjo, – juokiasi E.Kvoščiauskas, nors toks atostogų pratęsimas jam visiškai nejuokingas. – Jau kelintą dieną guliu, atšaukti šios savaitės spektakliai. Negeras jausmas, nesimėgauju.“

Šiuo metu Eimutis gyvena namų režimu. Aktorius neslepia, kad drybsojimas lovoje jau spėjo pabosti iki gyvo kaulo.

„Randu veiklos, bet nesu tas, kuris gali nuolatos sėdėti. Čia truputėlį knygą paskaitau, čia pabandau kažkokį serialą įsijungti ir vis tiek... Aišku, diena prabėga pakankamai greitai, bet nepatinka toks režimas, noriu į darbą“, – pabrėžė E.Kvoščiauskas.

Todėl ir dar kartą prisiminimais grįžęs į tą akimirką, kai susižeidė, Eimutis sako labiausiai galvojęs ne apie juntamą skausmą: „Jis buvo, bet mane labiau išgąsdino tas kojos nevaldymas ir mintis, kaip bus su darbais. Ne dėl to, kad nedirbsiu savaitę-dvi ir neturėsiu pinigų – ne apie pinigus galvojau, bet būtent apie darbus, kurių kitą savaitę buvo numatyta pilna.“

Gydytojai Eimutį informavo, kad kojos gijimo procesas gali trukti iki mėnesio. Vis dėlto jis viliasi, kad užteks ir savaitės, nors kol kas taip ir neatrodo.

„Planuoju, noriu ir teatras perspėtas, kad kitą savaitę galiu sugrįžti, bet kai stebiu save, matau, kad gyja lėtokai ir tie, kurie buvo susidūrę su šia trauma, taip pat žino, kad įplyšusių raumenų gijimas trunka ilgai“, – apgailestavo aktorius, trokštantis kuo greičiau grįžti į sceną ir vėl džiuginti žiūrovus savo vaidyba.

TAIP PAT SKAITYKITE: Striptizą su dulkių siurbliu šokusi D.Bilevičiūtė: „Man patinka, kai šokėjai neišsirengia iki galo“

TAIP PAT SKAITYKITE: Viktorija Siegel į spektaklį „Striptizo ereliai“ atvyko su drauge: „Geriau tai lieka tarp mergaičių“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką