Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 19d. 16:36

EP pritarė bendriems organų donorystės standartams

Kraujo donorystės agitacija
15min.lt iliustracija / Kraujo donorystės agitacija

Organų persodinimo laukiantys pacientai turėtų jo sulaukti greičiau. Direktyva, kurią trečiadienį patvirtino Europos Parlamentas (643 balsai už, 16 prieš, 8 susilaikė), įpareigos ES šalis paskirti už donorystei teikiamų organų kokybę atsakingas institucijas bei sukurti tokių organų duomenų bazę. Organų ar jų poreikio reklama siekiant finansinės naudos bus draudžiama.

Šiuo metu beveik 56 tūkst. pacientų ES šalyse laukia organų persodinimo. Kasdien 12 žmonių miršta nesulaukę persodinti tinkamo organo. Naująja direktyva siekiama pagerinti šią padėtį. Į donorystei skirtų organų duomenų bazę turės būti įrašoma svarbiausia informacija apie kiekvieną organą ir jo donoro sveikatos istoriją. Europos Komisija užtikrins ES šalių keitimąsi jų duomenų bazėse esančiais duomenimis, kad prireikus tam tikro organo jį būtų galima skubiai gauti.

Savo ruožtu šalys turės dalintis informacija apie rimto pobūdžio neigiamą reakciją ar poveikį persodinus tam tikrą organą, taip pat numatyti veiksmus tokiais atvejais, teigiama pranešime spaudai.

Direktyva taip pat apsaugos gyvenančius donorus – numatys reguliarų jų sveikatos tikrinimą, priemones įvertinti galimą riziką sveikatai, taip pat užtikrins visišką donorystės savanoriškumą bei asmens duomenų slaptumą. Galės būti kompensuojamos tik tiesiogiai dėl donorystės patirtos išlaidos ar uždarbio praradimas. Organų ar jų poreikio reklama dėl finansinės naudos bus draudžiama.

Dėl šios direktyvos pasiektas Parlamento ir ES Tarybos sutarimas. Šalys turės ją įgyvendinti per dvejus metus.

Parlamentas taip pat patvirtino teisiškai neįpareigojančią ataskaitą, kurioje pritariama Europos Komisijos veiksmų planui organų donorystės srityje. Europarlamentarai siūlo sudaryti galimybę įsirašyti į organų donorų registrą kreipiantis dėl naujo paso, tapatybės kortelių ar vairuotojo teisių, taip pat internetu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką