Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 8d. 07:02

Erika ir Merūnas Vitulskiai mini 10-ąsias vestuvių metines: vienas kitam linki vienintelės dovanos – dukros

Merūno ir Erikos Vitulskių šeima
15min klijuotė / Merūno ir Erikos Vitulskių šeima

„Aš sutinku“ – taip lygiai prieš 10 metų atlikėjas, operos solistas Merūnas Vitulskis (38) ir jo išrinktoji Erika Vilčinskaitė (32) bažnyčioje vienas kitam prisiekė amžiną meilę. Per šiuos santuokoje praleistus metus jie susilaukė dviejų sūnų, patyrė ir daug laimės, ir įvairiausių išbandymų, su kuriais susidorojo dviese. Tad alavinių vestuvių proga Merūnas 15min nukėlė į laikus, kai pirmą kartą išvydo būsimą žmoną, prisiminimus, kai ėjo bendro gyvenimo link, ir atskleidė, apie ką šeimoje dar svajoja šiandien.

Būsima žmona susižavėjo mokykloje

Galima drąsiai teigti, kad Erikos ir Merūno meilės istorija primena Holivudo filmą. Pora vienas kitą pamatė dar mokykloje. Ji buvo pradinukė, o jis – jau ūgtelėjęs mokinys. Nors mergaitė buvo visai maža, tačiau Merūnas iki šiol prisimena jos ryškius veido bruožus.

„Tarp mūsų šešerių metų skirtumas, bet toje pačioje mokykloje besimokydamas vizualiai žmones vis tiek atsimeni. Dažnai aš matydavau tą mergaitę su duobutėmis skruostuose“, – pirmąjį žvilgsnį apibūdina M.Vitulskis.

Metai bėgo, atlikėjas pabaigė mokyklą ir įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA). Tačiau vaikystėje matyta mergaitė iš galvos nedingo nors tu ką. Ir netikėto atsitiktinumo dėka jų žvilgsniai ir vėl susitiko.

Asmeninio archyvo / Žmonės.lt nuotr./Merūnas Vitulskis mokyklos laikais
Asmeninio archyvo / Žmonės.lt nuotr./Merūnas Vitulskis mokyklos laikais

„Toje pačioje mokykloje muzikos mokytojas statė vaikų miuziklą ir paprašė manęs pagalbos. Aš atvažiavau ir chore pamačiau dainuojančią gražią panelę. Buvo šypt šypt. Iš pradžių nieko labai ir nekalbėjome. Neturėjau daug patirties su panelėmis. Mano galva buvo užimta menais.

Tačiau vis šypsojomės ir po poros savaičių pradėjome kalbėtis. Daug anekdotų papasakojau, bet tada draugystė dar nesirutuliojo. Viskas pasikeitė Kauno dienose – ten vienas kitą vėl pamatėme ir pirmą kartą kažkas mumyse užsidegė“, – nostalgiškus laikus prisimena Merūnas.

Dar kartą pamatęs Eriką, jis jau žinojo, kad tai moteris, kuri bus būsima jo žmona, vaikų mama ir geriausia draugė.

„Jei šiuose didinguose gyvenimo postuose mačiau tą žmogų, kuris visą gyvenimą gali būti šalia manęs, tai jo nebeketinau paleisti. Ji buvo labai rimta ne pagal savo amžių ir labai daug, gražiai šypsojosi. Tai tiek – įkrito į akį ir nebeištraukiu“, – šyptelėjo atlikėjas.

Daugiau Erikos ir Merūno Vitulskių gyvenimo akimirkų – galerijoje:

Dėl sužadėtuvių iki šiol jaučia sąžinės graužatį

Kaune užsimezgusi meilė tarp dar tada 18-metės Erikos ir jau 24-erių Merūno klojosi kaip per sviestą. Tačiau praėjus pirmiems šešeriems metams, atlikėjas pradėjo jausti, kad kažko trūksta. O tai buvo žiedelis ant piršto.

Nuolat dirbęs ir pačiame karjeros įkarštyje buvęs Merūnas net nepajautė, kaip prabėgo metai. Jis suprato, kad Erika laukia pasiūlymo, tačiau koją vis pakišdavo įvairūs koncertai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Buvau tikras grybas, tačiau vieną dieną pabudau, išvažiavau į koncertą, ir važiuodamas pagalvojau, kad praėjo jau šešeri metai. Juk reikia turėti sveikų smegenų, kad žmogus su tavimi praleistų kiekvieną dieną.

Mes kartu buvome visada – dirbome, pusryčiavome. Ir taip nieko nepasakyti, neturėti jokio plano, nesuteikti jai perspektyvos... Pasijutau labai kiauliškai“, – atvirauja atlikėjas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis su Erika 2010 m.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis su Erika 2010 m.

Todėl prieš tai ilgai delsęs, netrukus jis suskubo ir ėmėsi drastiškų priemonių – visiškai spontaniškai pasipiršo.

„Po koncerto standartiškai griebiau gėlių iš turgelio, žiedą turėjau jau prieš tai, tiesiog buvo likęs klausimas, kada tas žingsnis bus žengtas. Ir viskas. Pasipiršau jai ten, kur mes dažniausiai pasimatymuose būdavome – Nemuno saloje. Gražiai viskas susidėliojo“, – prisimena atlikėjas.

Merūnas prisipažįsta, kad iki šiol jaučia sąžinės graužatį, jog tas lemtingas klausimas nebuvo ištartas anksčiau. Visgi nustojęs save graužti, jis džiaugiasi, kad su šia patirtimi galėjo įžengti į naują gyvenimo etapą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė

„Man atrodo, kad tai yra šventas dalykas ir prieš Dievą, ir prieš artimiausius žmones. Prisiekus tu stengiesi tą pažadą tesėti visą gyvenimą. Kai kuriems pasiseka, kai kuriems mažiau, bet dėl meilės reikia labai atsargiai dirbti. Nebūna taip, kad užmauni žiedą ir viskas vaivorykštėmis, gėlėmis ir paukščiais pražysta. Tikrai ne.

Todėl aš tikiuosi, kad Dievas man daugiau jokių išbandymų neatsiųs ir su Erika galėsiu toliau gražiai gyventi – kurti kartu aplinką, auklėti vaikus, užauginti juos gerais žmonėmis. Norėčiau, kad ir toliau atsikėlę ryte vienas kitam į akis žiūrėdami kavą virtume“, – mintimis dalijasi M.Vitulskis.

Vienas kitą supranta iš žvilgsnio ar judesio

Tokiomis mylinčiomis akimis Merūnas į Eriką žvelgė ir jų vestuvių dieną 2011-ųjų balandžio 8-ąją, kai užmovė jau nebe sužadėtuvių, o vestuvinį žiedą. Jis pamena, kad tuo metu galvoje turėjo įvairiausių minčių, tačiau pagrindinė išliko iki šiol: „Šiam žmogui atiduosiu visą savo gyvenimą.“

„Atradus savo žmogų, pradedi labiau žvelgti į priekį, ką su juo reikės išgyventi, kokį gyvenimą kartu kurti, kaip sutarti, mažiau pyktis. Begalinis džiaugsmas, kad mes vienas kitą atradome.

Pagalvoju, kokia didelė laimė, kad išvažiuojant ar grįžtant namo, žinai, kad tavęs laukia. Tam žmogui atiduodi gražiausius savo jaunystės metus. Tam daugiau šansų kaip ir nebus“, – svarsto jis.

Erikos ir Merūno Vitulskių vestuvių akimirkos – galerijoje:

Praėjus lygiai dešimtmečiui po Erikos ir Merūno ištartų žodžių, kad vienas kitą mylės ir meilėje, ir varge, dabar sutuoktiniai vienas kitą kiaurai supranta iš pusės žodžio, judesio ar net paprasčiausio šypsnio.

„Kai pagalvoji, tai yra kažkas nepaprasto. Nenoriu, kad mano pasisakymas pasirodytų banalus, bet vieniems žodis „meilė“ skamba sausai, o mums tas žodis suteikė ir įgavo labai daug prasmės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Merūno ir Erikos vestuvės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Merūno ir Erikos vestuvės

Jis pavirsta į skirtingą jausmą, kai iš pradžių vaikų neturi, gyveni pačiu gražiausiu medaus laiku, kai tavyje vien tik drugeliai skraido, bet pradėjus gyventi kartu, tu žmogų kitaip pamatai buityje, aplinkoje, reakcijoje į skausmą, džiaugsmą.

Atsiradus irzlumui, ekstremaliems atvejams, antra pusė nusidažo dar kitomis spalvomis. Tačiau kiekvienas žingsnis ir patirtis yra nepaprasta“, – įsitikinęs Merūnas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Merūnas Vitulskis neslepia apmaudo: dėl vieno koncerto teko izoliuotis 22 dienas

TAIP PAT SKAITYKITE: Į Airiją turėjęs leistis su šeima, Merūnas išvyko vienas: sunkiausia paaiškinti vaikams

„Jei ne ji, nebūčiau nieko pasiekęs“

Pasiteiravus, kas labiausiai atlikėjui patinka Erikoje, šis sako, kad džiaugiasi galimybe ją pažinoti tokią, kokios nemato kiti. Anot Merūno, žmonės įsivaizduoja, kad jo žmona visuomet tvirta, pakankamai griežtoka, tačiau jis ją pažįsta iš visiškai kitos pusės. Tokios, kurią vargu ar išvysime žiūrėdami iš šalies.

„Ne kiekvienam atsiranda galimybė Eriką atrasti jautrią. Aš esu labai laimingas, nes žinau, kokia ji iš tikrųjų yra. Kitiems atrodo, kad ji labai kieta, bet viduje šis žmogus yra beprotiškai jautrus.

Ji išgyvena viską – pastabas, naujus žmones. Labai daug apsvarsto ir ima į širdį. Joje labai daug humaniškumo. Kai žmonės atsineša meilę, įvertinimą, ji niekada nelieka skoloje morališkai“, – atskleidžia jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Erika ir Merūnas Vitulskiai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Erika ir Merūnas Vitulskiai

Merūnas tikina, kad jei ne ji, šiandien jo koncertuose net nepamatytume. Erika buvo tas žmogus, kuris jam nepaprastai stipriai padėjo karjeroje. Atlikėjas netgi mano, kad dainavimas gal ir būtų buvęs jo gyvenime, tačiau labai trumpą laiką.

„Jei ne ji, nieko šiame gyvenime nebūčiau pasiekęs. Aš jaučiu save kaip trumpų distancijų bėgiką, esu nelabai toli žiūrintis, nes man reikia vis kažką naujo griebti. Todėl ji man padeda suvokti, kur mano darbuose yra vertės, o kur švaistau savo laiką. Ji mane nuolatos palaiko“, – sako jis.

Šalia savęs Merūnas niekaip negalėtų įsivaizduoti jokio kito žmogaus. Jis mato tik Eriką ir nieko daugiau. Tad džiaugiasi, kad kiekvieną dieną ją gali atrasti vis iš naujo. Tai jam – savotiška dovana.

„Kiekvienais metais ji pasirodo kitokia. Ar projektas gyvenime atsiranda, ar kiti dalykai, bet ji pražysta naujomis spalvomis. Galvoju, kad tai pats sąžiningiausias žmogus, kokį tik esu pažinojęs gyvenime. Ji labai tikra. Šiais laikais to labai trūksta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erika Vitulskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erika Vitulskienė

Didžioji dalis žmonių su kaukėmis, o pas ją to nėra. Ji per daug atvira. Dėl ko kartais nudega, tačiau niekada savęs nepraranda. Tai turbūt didžiausia vertybė“, – gražiausiais žodžiais apie žmoną atsiliepia M.Vitulskis.

Jis atskleidžia ir tai, kas kartais viešai nebūna parodoma – tai įvairios klaidos, silpnumo momentai. Merūnas ir Erika, kaip ir turbūt bet kuri kita pora, kartais dėl kažko nesutaria. Pasak atlikėjo, tokiomis akimirkomis svarbiausia tiesiog įsiklausyti į vienas kito žodžius.

„Esame iš skirtingų planetų – vienas iš Marso, kita iš Veneros. Todėl ta kalba sudėtinga. Kartais moterys pačios savęs iki galo nesupranta. Maniškė, būna, sako: „Kaip tu gali su manimi gyventi? Aš pati savęs nesuprantu, kodėl vienu momentu taip pasielgiu, o kitu kitaip.“

Tačiau pas mus irgi buvo nemažai visokių krizių po trejų, septynerių metų. Ir dabar toks keistas laikas, nes tam, kad nepasiduotum pilkom nuotaikom ir viskam, kas aplinkui mus vyksta, reikia ištvermės“, – neslepia M.Vitulskis.

Metinių proga vienas kitam linki dukrelės

10 metų santuokoje gyvenantis Merūnas stebisi, kaip šiomis dienomis žmonės atmestinai žiūri į santykius. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kartais santykiai kaip daiktai – greitai pakeičiami kažkuo nauju.

„Aš galvoju truputį kitaip. Turbūt esu tos kartos, kur linkęs visada viską taisyti. Tas pats ir su jausmais. Jei yra kažkoks pasimetimas, visada stengiesi judėti, analizuoti, kurį laiką patylėti, pabūti atskirai.

Normalu, kad žmogus kartais pats nori save suprasti, ypatingai tada, kai save išdalina aplinkai. Koncertuojant daug energijos atidaviau kitiems, bet grįžęs namo neturiu teisės būti silpnas. Juose manęs laukia vaikai, mylimas žmogus, kuriam reikia patarimo, apkabinimo ir emocijų“, – tikina jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis ir Erika Vitulskienė

Tomis emocijomis Merūnas norėtų pasidalinti ir paminint vestuvių sukaktį, tačiau dėl dabartinės situacijos didesni planai paprasčiausiai nuplaukė. Galvodami apie artimųjų saugumą, sutuoktiniai švęsti ketina tik dviese, tačiau ir čia iškilo problema – dar nežino, kur tai padaryti.

„Vestuvių metinės yra dviejų žmonių šventė – tas svarbus jausmas, prisiminimai, kuriais dalijamės vienas su kitu. Paskambinome į restoranus, bet viskas aplinkui uždaryta. Norėtume nors pavakarieniauti, vyro taurę išgerti, todėl truputį liūdna, kad tokio gražaus 10-mečio negalime paminėti, – apgailestauja Merūnas.

Vis dėlto sukaktys toli gražu nėra vienintelė proga gražiai nustebinti Eriką. Merūnas tai stengiasi daryti kiekvieną dieną.

„Primenu, kad ji man svarbi. Ne kovo 8-ąją ar vasario 14-ąją, bet tiesiog saulei šviečiant namo grįžtu su gėlėmis. Tada ji nesitiki, tokiomis akimirkomis net pats jautiesi pakylėtas. Manau, kad dėmesys, apkabinimas, rankos laikymas yra tai, kas svarbiausia gyvenime, ir daugiau nieko nereikia“, – įsitikinęs jis.

Renginio organizatorių nuotr./Erika Vitulskienė, Merūnas Vitulskis su vaikais
Renginio organizatorių nuotr./Erika Vitulskienė, Merūnas Vitulskis su vaikais

Nors šiemet didelės šventės, deja, nebus, Merūnas sau ir Erikai šia proga linki kitos dovanos – mergaitės. Jis sako, kad šeimoje jau yra du stiprūs vyrai, kurie pakeis jo pamainą, tačiau reikia, kad kas pakeistų ir mamą.

„Labai tikiuosi, kad Dievulis mus apdovanos. Kiti sako, kad vaikams metas ateis tada, kai bus namas, stabilūs finansai, tačiau taip mąstydamas niekada tam nebūsi pasiruošęs. Jei Dievas duoda, reikia džiaugtis.

Reikia pasitikti ir vaiko, ir savo likimą. Norėčiau, kad Erika visas savo moteriškas subtilybes galėtų perleisti savo dukrelei. Todėl aš to tikiuosi ir linkiu vienas kitam“, – nuoširdžiai sako M.Vitulskis, su E.Vitulskiene šiuo metu auginantys 6-erių Ajų ir 5-erių Herkų.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:01
00:53
00:54

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką