Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 12d. 09:55

Erikos ir Merūno Vitulskių vasara – su tradicija tapusiu baidarių žygiu: „Šįmet nutarėme nebelenktyniauti“

Erika ir Merūnas Vitulskiai
Asmeninio albumo nuotr. / Erika ir Merūnas Vitulskiai

Operos solistas Merūnas Vitulskis (37) ir jo žmona, mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė (31) per pirmąsias vasaros savaites nepraleido progos dalyvauti ir baidarių žygyje. Tiesa, tokia aktyvia veikla šeima užsiima tikrai ne pirmą kartą – tai yra kasmetinė tradicija, kurios metu susirenka gausus būrys draugų ir visi kartu plaukia kuria nors upe. Kalbėdama su 15min apie žygį, Erika pasakoja, kad šįkart sutuoktiniai plaukė visiškai atsipalaidavę, be lenktynių azarto.

Ne viename projekte dalyvaujantys bei koncertuose šurmuliuojantys sutuoktiniai vasaros metu su draugais turi kasmetinę tradiciją – plaukia baidarėmis. Erika Vitulskienė 15min teigia, kad šią tradiciją su vyru palaiko kasmet.

„Kiekvieną kartą mes plaukiame vis kita upe. Žiūrim, kad būtų laisvos vietos baidarėmis praplaukti. Tiesiog taip paprastai ir pasirenkam. Nėra nustatytos kažkokios tvarkos, jog turim būtinai ta arba kita vieta plaukti“, – pasakoja ji.

Erika sako, jog visi kartu, įskaitant draugus bei pačią ją ir Merūną, atvažiuoja į tam tikrą sutartą vietą. Joje pasiima priemones, visus nuveža į atitinkamą vietą, atiduoda baidarę ir kiekvienas plaukia iki sutartos vietos.

Asmeninio albumo nuotr./Erikos ir Merūnos Vitulskių išvyka baidarėmis
Asmeninio albumo nuotr./Erikos ir Merūnos Vitulskių išvyka baidarėmis

„Arba būna atvirkščiai. Pats atvažiuoji į vietą, iš ten išplauki, o paskui iš toli tave pasiima. Viskas priklauso nuo daugelio dalykų. Pavyzdžiui, jei būna gerai paliję, tai tiesiog plauki, stengiesi išvengti visokių medžių, bandai sukinėtis. Bet, jeigu būna nusekę, tai pusę kelio baidarę neši pats, nes nėra kaip praplaukti“, – juokiasi Erika.

Moteris tikina susidūrusi ir su nemaloniomis situacijomis, kai nepasiseka pavairuoti ir su baidare įplaukia į kokius nors meldus. O kartais nutinka ir taip, kad su visa baidare apsiverčia.

„Sudėtingiausia gal išvairuoti ir pasirinkti tinkamą upės pusę, strategiją. Mes seniau lenktyniaudavome. Būdavo labai įdomu. Azartas didelis, turi padalinti savo jėgas, kad neišsitaškytum iš karto, jas pasitaupyti. Tačiau šį sezoną plaukėme visiškai atsipalaiduodami. Ir baidarėse galas vairuoja, o priekis irkluoja. Todėl aš dažniausiai sėdžiu priekyje, o Merūnas gale. Jis geresnis vairuotojas nei aš“, – pasakoja E.Vitulskienė.

Pasiteiravus, ar kiekvieną kartą po žygio užvaldo vis tokie patys įspūdžiai, Erika besišypsodama sako, kad jie tikrai smagūs, o Lietuvos gamta nepaprastai graži. Moteris net atkreipė dėmesį, kad keičiasi žmonių požiūris į gamtą – praplaukdami mato surinktas šiukšles, tvarkingas pakrantes bei prižiūrimas sodybas.

Asmeninio albumo nuotr./Merūnas Vitulskis baidarių išvykos metu
Asmeninio albumo nuotr./Merūnas Vitulskis baidarių išvykos metu

„Net nežinau, kaip pasakyti. Tai yra neįkainojami įspūdžiai. Niekur kitur negausi tokių dalykų už dyką. Turiu omeny, kad iš baidarės gali išlipti, papietauti. O užsienyje už viską moki, kad ir ką bedarytum. Taip pat yra labai daug vietų padaryta, kur sustatyti staliukai vaikams, jaučiasi komfortas. Tikrai viskas gerokai patobulėjo. Žolė nupjauta, tualetai šalia, kas tikrai yra labai gerai“, – džiaugiasi Erika.

O tik išlipus iš baidarių, kaip pasakoja moteris, prasideda piknikas, tinklinis, visokių žaidimų draugai prisigalvoja: „Jeigu plaukiam kartu su vaikais, tai sugalvojam žaidimų ir jiems. Atsiranda bendras šašlykų stalas. Tik sakau, šįkart mes plaukėme labai atsipalaidavę. Aišku, aptarėme, kas kur vertėsi, kas kur nesivertė. Pasijuokėm vieni iš kitų.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėdoje uždainavęs šokėjas J.Mejeris pribloškė sekėjus: ateities planuose – muzikinė karjera

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 Lietuvos pažintinių takų įveikęs J.Gaižauskas – apie karantino suartintą šeimą ir atrastą šalies grožį

Erika prisimena ir pirmąjį Merūno kartą plaukiant baidarėmis. Tada bandomajame plaukime ji pati nedalyvavo, o vyras plaukė tik su vyrų kompanija. Erika sako, kad tąkart vyras ne juokais prasikeikė.

„Ten reikėjo ir rąstus kilnoti, juos nešti į baidarę. Todėl jam tas pirmas plaukimas išėjo grynai ekstremalus. Reikėjo parodyti savo fizinę ištvermę. Per antrą plaukimą buvo daugiau juoko ir džiaugsmo. O pavargus pusiaukelėje, jau prasideda ir pyktis, nes kažkas blogai pavairavo, irklavo, ką nors ne taip padarė. Manau, kad baidarės yra toks kaip ir išbandymas“, – įsitikinus ji.

Asmeninio albumo nuotr./Merūnas Vitulskis su vaikais
Asmeninio albumo nuotr./Merūnas Vitulskis su vaikais

Tiesa, šį kartą į žygį pora kartu nesiėmė vaikų dėl visiškai nežinomos upės. Erika prisimena, kad jie nežinojo, kas jų lauks, o juk vaikų kantrumas, kaip ji pati sako, kartais būna labai stipriai ribotas: „Jei neišplauktume, tai jie ten tas keturias, penkias valandas sėdėtų. Todėl teko šį kartą palikti močiutei.“

15min paklausus, ar neketina po baidarių užsiimti kokia nors kita aktyvia veikla, Erika teigia, kad kartu su Merūnu jau nusipirko dviračius.

„Laukiame, kada pasirodys kažkoks dviračių žygis. Aišku, reikėtų truputėlį į formą įeiti, nes vėlgi reikia, kad mano kita raumenų grupė dirbtų. O čia dasimušti galima labai greitai“, – mano ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką