Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 16d. 12:05

Erkiniu encefalitu užsikrėtusi stilistė A.Jablonskytė atsidūrė ligoninėje: „Skiepykitės, nes bus kaip man“

Erkiniu encefalitu užsikrėtusi Austėja Jablonskytė atsidūrė ligoninėje:
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Erkiniu encefalitu užsikrėtusi Austėja Jablonskytė atsidūrė ligoninėje:
Žinoma stilistė Austėja Jablonskytė jau beveik mėnesį kenčia nuo erkinio encefalito – iš pradžių nė nenumaniusi, kad serga būtent šia liga, galiausiai buvo išvežta į Santaros klinikas. Moteris sako, kad liga itin varginanti ir gali turėti labai rimtų pasekmių, todėl dalindamasi savo istorija ragina nekartoti tos pačios klaidos ir kuo greičiau pasiskiepyti.

Austėja Jablonskytė 15min pasakojo erkiniu encefalitu susirgusi jau beveik prieš mėnesį. Tiesa, iš pradžių net nenutuokė, kad diagnozė būtent tokia, nes simptomai priminė gripą.

„Buvo keli tokie užėjimai. Pirmas truko apie savaitę, bet tada atrodė, kad sergu kažkokiu mini gripu, turėjau truputį temperatūros, kas kelias dienas vis dariausi koronaviruso testą, bet būdavo neigiamas.

Ta savaitė praėjo, tada kelios dienos buvo visiškai normalios, o po to temperatūra šovė iki 38,5. Ir tų 38,5 beveik savaitę negalėjau numušti“, – prisiminė A.Jablonskytė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Austėja Jablonskytė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Austėja Jablonskytė

Tuomet Austėja ne kartą vyko į Santaros klinikas, bet ir ten vis nepavykdavo nustatyti diagnozės. Kol šeimos gydytoja nepaskyrė erkinio encefalito tyrimo.

„Kai pamatė atsakymą, tada iškart su greitąja į ligoninę. Ir aš čia jau gal dešimt dienų“, – sakė pašnekovė.

Anot Austėjos, gydytojai jos būklę apibūdino kaip vidutiniškai sunkią. Ją dabar guodžia ta mintis, kad galėjo būti ir dar blogiau. „Aš vis tiek dar jauna, sportuoju, tai ir tas organizmas greičiau atsistato“, – 15min kalbėjo stilistė.

Asmeninio albumo nuotr./Erkiniu encefalitu užsikrėtusi Austėja Jablonskytė atsidūrė ligoninėje:
Asmeninio albumo nuotr./Erkiniu encefalitu užsikrėtusi Austėja Jablonskytė atsidūrė ligoninėje:

Kadangi erkinis encefalitas yra virusinė liga, specialių vaistų jai gydyti nėra, tad Austėjai buvo taikomas simptominis gydymas.

„Užšoka temperatūra – duoda vienų vaistų, baisiai skauda galvą – kitų. Kaip ir koronaviruso atveju, nėra jokių antibiotikų, kad išgeri dvi tabletes ir jau gerai. Dėl to tai yra ilga liga, nežinia, kaip kas bus“, – apie eigą pasakojo A.Jablonskytė.

Austėja nėra tikra, kada jai galėjo įsisiurbti erkė. Svarsto, gal tai įvyko viešint Palangoje, bet dėl to ji nėra tikra.

„Faktiškai nemačiau, kad man įsisiurbė, tik tyrimai viską parodė. Gal įsisiurbė ir po to kažkaip nukrito“, – kalbėjo moteris.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Austėja Jablonskytė ir Justinas Žalys
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Austėja Jablonskytė ir Justinas Žalys

Stilistė neslepia – ši liga labai varginanti. Laimei, šiuo metu Austėja jaučiasi jau kur kas geriau, nors ligos pasekmes tebejaučia – jos kairė ranka tapo silpnesnė. O už poros dienų laukia reabilitacija, kuri turėtų padėti atgauti jėgas.

A.Jablonskytė savo istorija dalijasi, nes nori paraginti skiepytis nuo erkinio encefalito: „Jei to dar nepadarėte, greitai bėkite skiepytis, kad nereikėtų po to vargti kaip man.“

Pati Austėja skiepijimąsi anksčiau vis atidėliodavo – vylėsi, kad ši liga ją aplenks. Tačiau klydo.

„Mano vyras šiuo klausimu protingas, jis pasiskiepijo, o aš galvojau „tuoj, rytoj“. Tikrai nemaniau, kad tokia maža erkė gali pridaryti tiek daug bėdų“, – kalbėjo A.Jablonskytė.

Kadangi Austėja šįkart susirgo, antikūnų kuriam laikui turės, bet dabar užtikrintai sako, kad ateityje tikrai skiepysis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką