Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nakties skaitiniai: pasakyk, su kuo miegi, pasakysiu, kas tu esi

Paplūdimio džiaugsmai
Photos.com nuotr / Džiaugsmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki šiol nėra oficialiai patvirtinta, kad seksas keičia žmogų. Tačiau iš visko atrodo, kad taip yra.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tikiu, kad žmogaus asmenybė priklauso nuo to, su kuo ir kaip jis užsiima seksu. Juk tai viena svarbiausių gyvenimo sričių. Būtų sunku suprasti, jeigu seksas mūsų nekeistų“, – sako žymiausias Lenkijos seksologas profesorius Andrzejus Jaczewskis. Plačiau apie tai šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.

„Lytinio potraukio netenkinimas paverčia žmogų keistuoliu. Kita vertus, sekso treniruotės vysto tą gyvenimo sritį. Asmuo, kuris užsiima seksu iki senatvės, ilgai džiaugiasi potencija. Tas, kas atsisako jo, praranda seksualinę funkciją. Tačiau yra žmonių, kuriems seksas ne itin reikšmingas, ir tokių, kuriems jis neišpasakytai svarbus“, – aiškina profesorius.

Principinę reikšmę seksualiniam gyvenimui turi faktas, kad seksas – smegenų, o ne genitalijų reikalas. Tai irgi rodo jo įtaką asmenybei.

Pirmas partneris svarbiausias

Tinkamas seksualinis auklėjimas vaidina atlieka svarbų vaidmenį iniciacijos metu (Tarptautinių žodžių žodynas „iniciaciją“ aiškina kaip jaunuolių įšventinimo į vyrus (rečiau merginų – į moteris) paprotį, būdingą gimininei bendruomenei), kaip ir sąlygos, kuriomis pirmą kartą įvyko suartėjimas. Vėliau tai gali atsiliepti seksualiniam gyvenimui. Atsitiktinės vietos, tokios kaip sunkvežimis ar viešasis tualetas, nelinkėtinos – rizikuojama kad vėliau seksas teiks pasitenkinimą tik tomis konkrečiomis sąlygomis.

Panašiai yra ir dėl partnerio savybių. Profesorius A.Jaczewskis pateikia pavyzdį. Merginą domino tik nemaloniai kvepiantys partneriai – tokią patirtį jai paliko iniciacija. Dar viena išgyveno savo pirmąjį kartą skambant muzikai. Vėliau kitos melodijos neleisdavo jai pasiekti kulminacijos. O ta pati muzika užtikrindavo orgazmą. Taigi galima manyti, kad pirmo mylimojo asmenybės bus ieškoma ir vėliau. Principinę reikšmę seksualiniam gyvenimui turi faktas, kad seksas – smegenų, o ne genitalijų reikalas.

Papročiai 

Būdas, kaip užsiimti seksu, gali priklausyti ne tik nuo asmenybės, bet ir nuo platesnio visuomeninio konteksto. Tais laikais, kai norma buvo susilaikymas, o seksas laikytas nuodėme, žmonės nuolat išgyvendavo moralinę graužatį. Šeštąjį dešimtmetį net 40 proc. moterų nežinojo, kas yra orgazmas, – tai parodė 600 moterų tyrimai Lenkijoje.

Suderinamumas

Mūsų laikas nepalankus kurti patvarius seksualinius ryšius. Žmonės tuokiasi vėlai, kai jau yra per seni kartu formuotis. Nesugeba daryti nuolaidų, turi skirtingų įgūdžių.

„Seksualiniu atžvilgiu nesutampanti šeima neturės laimingo gyvenimo, – konstatuoja profesorius. – Atgrasiu reginiu tampa toks ryšys, kai vienas partneris nori sekso septynis kartus per parą, o kitam pakanka suartėti septynis kartus per gyvenimą. Ir vienas, ir kitas nėra nenormalus, tik jų asmenybės nesutampa.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Miegas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką