Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 11d. 11:39

„Eurovizija“: mes jau pasirengę!

Donatas Montvydas
Donatas Montvydas

Netrukus paaiškės, kuriems Lietuvos atlikėjams yra suteikiama teisė kovoti dėl kelialapio į „Eurovizijos“ dainų konkursą, šiemet vyksiantį Norvegijos sostinėje Osle. Daugelis kandidatų neslepia – jie konkursui rengiasi labai atsakingai, nes eina ne dalyvauti, o nugalėti.

Raimonda Masiulytė
Raimonda Masiulytė

Raimonda Masiulytė: „Pirmasis blynas prisvilo, bet...“

Realybės šou „Dangus“ išgarsėjusi Raimonda Masiulytė nusprendė antrą kartą jėgas išmėginti tarptautiniame konkurse. Pirmasis blynas, deja, buvo prisvilęs, bet tikrai ne dėl to, jog kas nors suabejojo merginos talentu. Raimonda su ašaromis akyse nuo scenos nulipo todėl, kad jos aprangą itin griežtai ir, Raimondos žodžiais tariant, labai nekorektiškai iškritikavo komisijos narys Jurijus Smoriginas.
„Nebuvau pasirengusi tokiam chamizmui, todėl labai susijaudinau ir išgyvenau dėl jo pasakytų žodžių. Dabar, prabėgus keleriems metams, suprantu, kad į sceną lipantis žmogus privalo būti stiprus dvasiškai. Išmokau atremti aštrios kritikos strėles ir atsirinkti, kurių žmonių nuomonė man yra svarbiausia“, – sako Raimonda.
Kodėl ji dar kartą bando jėgas „Eurovizijoje“? „Šis konkursas – puiki reklama kiekvienam atlikėjui.  Pasitikiu savimi, todėl neatmetu galimybės tapti nugalėtoja“, – teigia dainininkė.

 

Ruslanas Kirilkinas
Ruslanas Kirilkinas

Ruslanas Kirilkinas: „Nė viena daina neprilygsta manajai“

Neseniai apie skyrybas su sutuoktiniu suomiu Jarmo prakalbęs atlikėjas Ruslanas Kirilkinas neslepia, kad šiuo gyvenimo momentu pats svarbiausias jo tikslas – kuo geriau pasirodyti „Eurovizijoje“. Išskirtinę dainą – taip kūrinį pristato Ruslanas – dainininkui sukurti ir įrašyti padėjo puikiai žinomas dainų autorius Stanislovas Stavickis–Stano.
„Galiu drąsiai pasakyti: nė viena iš konkursui pateiktų dainų, neprilygsta manajai. Klausytojus stengsiuosi sužavėti ne įspūdingais drabužiais, o lengvai įsimenama daina ir nuoširdumu. Meluočiau, jei sakyčiau, kad man svarbu dalyvauti, o ne laimėti. Noriu laimėti! Mano tikslas – šiemet atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse“, – atvirai prisipažįsta Ruslanas.
Dainą jis atliks anglų kalba. „Savo kūriniu noriu visai Europai papasakoti, kad mes gyvename ne makaronų šalyje, kad esame labai talentinga, intelektuali ir charizmatiška tauta“, – sako R. Kirilkinas.

Donatas Montvydas: „Belieka tikėti tik savimi“

Atlikėjas Donatas Montvydas „Eurovizijos“ dainų konkursui pateikė prieš pusantrų metų parašytą autorinį muzikos kūrinį. Praėjusiais metais konkurso gerbėjus jis bandė sužavėti lyriška balade, šįkart tikina, kad jo daina kur kas išraiškingesnė. Vaikinas rengiasi labai atsakingai – beveik tris mėnesius nuo ryto iki vakaro praleidžia studijoje tobulindamas savo dainą. „Ar noriu laimėti? Man būtų didelė garbė atstovauti savo šaliai“, – sako Donatas.
Praėjusį kartą dalyvaudamas „Eurovizijos“ atrankoje Donatas neslėpė įsitikinimo, kad jo talentą Europos gyventojai įvertintų palankiai. Ar šįkart lygiai taip pat tvirtai tiki savo jėgomis? „Žinoma, tikiu. Kuo gi dar pasitikėti, jei ne savimi. Liūdniausia yra tada, kai mūsų šalies žmonės išrenka atstovą, tačiau netiki jo talentu arba į šį konkursą žiūri visiškai abejingai“, – dėsto savo nuomonę.

 

Agnieška Dobrovolska
Agnieška Dobrovolska

Agnieszka Dobrovolska: „Gal trečias kartas bus lemtingas...“

Paraišką dalyvauti konkurse pateikė ir penkerius metus vestuvių bei kitų renginių organizavimo verslu užsiimanti Agnieszka Dobrovolska. Šiuo sprendimu ji tarsi patvirtino: „Grįžau į sceną!“ „Eurovizijos“ dainų konkurse dainininkė bandė jėgas jau du kartus, tad kodėl netikėti patarle, kad trečias kartas nemeluoja?!
„Šis konkursas Lietuvoje labai populiarus, todėl dalyvavimas jame kiekvienam atlikėjui gali duoti apčiuopiamos naudos. Kadangi grįžtu į sceną, noriu visai Lietuvai apie save priminti. Galbūt ir ne tik Lietuvai... Turiu vilties, kad mano daina peržengs net Europos ribas. O. Jerochino daina „Stay by my side“, kurią jis man sukūrė būtent šiam konkursui, visiškai nepanaši į kitus mano atliktus kūrinius“, – sako dviejų vaikų mama.

Prodiuserio nuomonė
Raigardas Tautkus: „Mes galime laimėti „Euroviziją“


Bene kasmet dainų konkurso dalyviams į pagalbą skuba prodiuseris Raigardas Tautkus. Grupės N.E.O narys tvirtina, kad jis yra pajėgus sukurti tokią dainą, kuri taptų visos Europos gyventojų favorite. Kodėl gi to nedaro?
„O koks viso šito tikslas? Dėl garbės? Ne, neverta, jau nebe tie metai, kad vaikyčiausi garbės. Per daug laiko ir pastangų man kainuotų toks iššūkis, juk tektų rengti specialią programą, investuoti į dainos ir atlikėjo reklamą, kūrinį pristatyti įvairiose šalyse. Neteisūs tie, kurie mano, kad Lietuva negalėtų laimėti „Eurozijos“ vien dėl glaudžių santykių su kaimynais stokos, politinių interesų ar turtinės gyventojų padėties. Laimėti gali bet kuri šalis, tik reikia „kietų“ profesionalų komandos, kuri labai atsakingai padirbėtų iš peties“, – sako Raigardas.
Ar tikslinga Lietuvos atstovams dalyvauti tokiame konkurse? „Žinoma. Reikia dalyvauti visur, kur įmanoma reklamuoti savo šalį. Tik labai gaila, kad tie žmonės, kurie turėtų būti labiausiai suinteresuoti, – kalbu apie aukščiausius šalies pareigūnus – į bet kokią iniciatyvą tik numoja ranka“, – apgailestauja prodiuseris.

„Eurovizijos“ veteranų nuomonė
Andrius Mamontovas


Specialiai „Eurovizijai“ 2006–aisiais grupę „LT United“ subūręs dainininkas Andrius Mamontovas sako, kad ekonomikos krizės akivaizdoje nebūtų didelės tragedijos, jei Lietuva konkurse nedalyvautų.
„Eurovizija“ ne itin aukšto meninio lygio renginys, todėl pernelyg apgailestauti nebūtų prasmės. Vis dėlto valdininkai turėtų suvokti, kad šis konkursas – gana pigus būdas pranešti pasauliui apie savo šalį, kurti teigiamą jos įvaizdį, pritraukti investicijų ir pan.“, – įsitikinęs dainininkas.
A. Mamontovas atkreipė dėmesį į tai, kad ne visos šalys rimtai vertina „Euroviziją“: „Kai kuriose šalyse dalyvavimas šiame konkurse vertinamas netgi ironiškai. Pastebėjau, kad aktyviausiai balsuoja ir savo atstovo dalyvavimu domisi posovietinės šalys.“

Darius Užkuraitis

Muzikologas Darius Užkuraitis, jau daug metų komentuojantis „Eurovizijos“ dalyvių pasirodymus, įsitikinęs, kad šiame konkurse klausytojus stebinti vien geru balsu nepakanka – laimėti norintis atstovas privalo parengti išskirtinį pasirodymą. Tam, savaime suprantama, reikia nemažai lėšų, kurių mūsų valdžia, deja, neskiria.
„Sceninis vaizdas neretai lemia daugiau nei pati daina. Su kitomis šalimis galėjome konkuruoti tik 2006–aisiais, kai „LT United“ surengė įsimintiną šou. Visi kiti lietuvaičių pasirodymai didžiojoje scenoje nebuvo išskirtiniai, tad apie pergalę galėjome nė nesvajoti. Man tikrai ne vis vien, kas atstovaus Lietuvai – kiekvienąsyk turiu viltį, jog neatsidursime sąrašo pabaigoje“, – sako Darius.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką