Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 17d. 07:00

Farai – 64-eri: apie šaunuolę žmoną, „Kambariokus“ ir jaunų atlikėjų klaidas

Aleksandras Ivanauskas-Fara su žmona Rima
15min klijuotė / Aleksandras Ivanauskas-Fara
64-erių metų sukaktį birželio 17-ąją sutinkantis grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara nemėgsta žvalgytis į praeitį ir yra susitelkęs ties tuo, kas dar jo laukia. Švęsti Aleksandras mėgsta mažoje kompanijoje, tą darys ir šiemet, o dovanos, anot jo, nėra svarbios. Niekada nieko neprašo, nes ir taip daug turi – klausytojų meilę, mylimą žmoną, su kuria santuokoje gyvena jau 43-ejus metus, vaikų ir anūkų.

Aleksandras Ivanauskas-Fara juokauja, kad sulig amžiumi darosi vis protingesnis. Pats metų skaičius didelės reikšmės jam neturi, muzikantui svarbiausia gerai jaustis, daug dirbti, stengtis ir būti reikalingam.

Kad sveikata vienas svarbiausių dalykų, dainininkas ypač suprato pieš keletą metų, išgirdęs cukrinio diabeto diagnozę. Pastaroji apvertė jo kasdienybę aukštyn kojomis ir privertė pakeisti mitybos bei gyvenimo įpročius. Tačiau atlikėjas nemėgsta gyventi prisiminimais.

„Kiekvienais metais viskas prasideda iš naujo ir vėl būna tuščias lapas. Jei galėčiau ką nors išbraukti, išbraukčiau sveikatos problemas. O šiaip viskas yra padaryta teisingai, nes veikla vis dar tęsiasi“, – pasakoja Fara.

V.ido Černiausko nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara
V.ido Černiausko nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara

Atlikėjas 64-ąjį gimtadienį minės namuose kaip įprastai, su artimiausiais žmonėmis – šeimos nariais ir grupės „Rondo“ nariais bei jų šeimomis.

Tiesa, 60-metį Aleksandras stengėsi atšvęsti kaip reikiant, taip, kad būtų ką atsiminti. O šįkart šventė bus nedidelė, nes, anot atlikėjo, tai nėra jubiliejus, kurį reiktų audringiau minėti. „Man patinka atšvęsti patyliukais“, – šypsosi grupės „Rondo“ lyderis.

Dovanų atlikėjas nesureikšmina, jam svarbiausia, kad jos būtų įteiktos iš širdies. Aleksandras kažko prašyti ir nepratęs – juk žmogų, kaip sako, ne dėl to kvietiesi į šventę. O geriausios gautos dovanos buvo per 60-metį, jos padėtos matomiausioje vietoje namuose. Tai – rankų darbo meno kūriniai.

Visgi viena didžiausių gyvenimo dovanų – jau daugiau nei 40-imt metų besitęsianti Aleksandro ir jo žmonos Rimos santuoka. Tiesa, pašnekovas neslepia, kad per visus bendro gyvenimo metus porai teko daug išbandymų.

Aleksandro dažnai nebūdavo namuose, todėl žmonai reikėdavo spręsti įvairius ūkinius klausimus. Tačiau meilės tai nesugriovė. „Ji yra tikra šaunuolė – viską moka pasidaryti pati“, – meilės kupinu balsu apie žmoną pasakoja atlikėjas.

Beje, gimtadienio šventė skambės ir daina „Mažoji legenda“, kuriai grojant Aleksandras pasipiršo Rimai.

Loretos Kondratės nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara su žmona Rima
Loretos Kondratės nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara su žmona Rima

Legendinės grupės lyderis pripažįsta, kad pastarieji metai jam buvo nelengvi, kaip ir daugumai atlikėjų. „Na, bet išgyvenome, „Rondo“ nesubyrėjo, visi su šypsenomis ir laimingi. Nieks nepersirgo, visi pasiskiepijo. Bet buvo sunkūs metai dėl nežinomybės – kada viskas baigsis, kada bus galima dirbti. Tas labai slėgė“, – atsidusta Fara.

Bet būta ir džiugių akimirkų, pavyzdžiui, dalyvavimas realybės šou „Didysis šou burbulas“. Muzikantas sako, kad iš jo išsinešė šiltus įspūdžius dėl ten sutiktų žmonių, projekto dalyvių.

„Visi buvo malonūs, galiu pasidžiaugti gera prodiuserių komanda – visada sulaukdavome pagalbos, ieškodavome kompromiso“, – prisimena Aleksandras.

Atlikti savo dainas projekte dainininkas atsisakė, nes nenorėjo eiti lengviausiu keliu. Jis siekė parodyti žiūrovams, kad gali atlikti kitokius ir jam pačiam mažiau žinomus kūrinius. Todėl dabar yra įsitikinęs, kad pasirinkęs sudėtingesnį kelią daug ko išmoko ir patobulėjo.

Vido Černiausko nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara
Vido Černiausko nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara

Vyras pasakoja, kad dažnai būna tarp jaunų žmonių, nes koncertuoja su choru „Božolė“, todėl tarp realybės šou dalyvių jautėsi gerai. Šou dalyvių vidutinis amžius buvo 25-28 metai, visi menininkai, tad nesunkiai rasdavo bendrą kalbą. O ypač gerai Aleksandras sutarė su savo kambariokais Mariumi Jampolskiu ir Radži. „Tarpusavyje kalbėdavomės akimis, žodžių neprireikdavo“, – juokiasi jis.

Su minėtais vyrais Aleksandras neseniai susibūrė muzikiniam projektui „Kambariokai“, pristatė pirmąjį kūrinį, o ateityje žada ir naujų, savo kūrybos dainų.

Stopkadro nuotr./Nauja grupė „Kambariokai“
Stopkadro nuotr./Nauja grupė „Kambariokai“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara

Fara, būdamas scenos vilkas, turi patarimų jauniems atlikėjams. „Dažna visų klaida yra ta, kad jeigu jie sulaukia 50 ar 100 tūkstančių peržiūrų „YouTube“, galvoja, kad jau pavergė visą pasaulį. Nereikia taip galvoti, reikia tiesiog dirbti, kol taip įvyks. O žvaigžde galima tapti ir per vieną naktį. Paprastai tariant – nereikia išsikalinėti“, – pataria atlikėjas.

Scenos žmogaus gyvenimas priklauso nuo kūrybos. Anot Aleksandro, labai svarbu yra turėti savo dainų, o ne tiesiog perdainuoti kitų. Tik tada klausytojas gali pamatyti tikrąją muzikanto vertę.

Iš „Rondo“ repertuaro A.Ivanauskui-Farai labiausiai patinka daina „Netikėk, ką priešai suoks“. Ji neretai būna pirma grupės programoje. O kadangi savo koncertuose nedaro pauzių tarp dainų, dažniausiai tenka kartoti paskutinę dainą „Tu palauk palauk sustok“.

„Mes visada pakartojam, jeigu prašo. Iš pagarbos publikai“, – patikina grupės lyderis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aleksandras Ivanauskas-Fara

Vyras pasakoja, kad teoriškai turėtų būti kūrinių, kurie atsibosta, bet taip nėra. Kai jis išgirsta ir pamato publikos reakcijas, daina atgimsta iš naujo ir pasidaro vėl smagu ją atlikti.

Sau gimtadienio proga Fara palinkėtų kūrybiškumo, sveikatos ir daug malonių koncertinių įspūdžių. Jis geriau laikosi pačiam duotų pažadų, nes teigia, kad save reikia mylėti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

36:33
02:43
00:55

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką