Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2016 rugsėjo 21d. 10:39

Feisbuke – garsenybių mintys apie Leonidą Donskį: „Jis buvo vienas šviesiausių žmonių, kuriuos turėjo Lietuva“

Dalia Ibelhauptaitė, Aistė Diržiūtė, Romas Zabarauskas ir Giedrė Žickytė
Žmonės.lt nuotr. / Dalia Ibelhauptaitė, Aistė Diržiūtė, Romas Zabarauskas ir Giedrė Žickytė

Netikėta žinia apie trečiadienį staiga mirusį Leonidą Donskį sukrėtė ne vieną. Internautai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis mintimis ir prisiminimais apie filosofą, buvusį Europos Parlamento narį, negailėjo jam gražių žodžių.

Abejingi neliko ir žinomi žmonės. Feisbuke pasipylė žinutės, kuriose jie išsakė savo mintis.

„Su Leonidu prieš beveik 20 metų Stokholme. Už visus, kurių gyvenimas yra skrydžiai“, – pasidalinęs archyvine judviejų nuotrauka rašė L.Donskio kolega ir geras bičiulis, laidų vedėjas bei prodiuseris, filmų garsintojas, rašytojas Rytis Zemkauskas.

Asmeninio albumo nuotr./Rytis Zemkauskas ir Leonidas Donskis
Asmeninio albumo nuotr./Rytis Zemkauskas ir Leonidas Donskis

Įrašu pasidalino ir kino kūrėjas Romas Zabarauskas, dar dieną prieš pristatęs drauge su fotografe Arcana Femina išleistą knygą „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Romas Zabarauskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Romas Zabarauskas

„Rytas su tiek daug emocijų dėl knygos, ir staiga tokia mirtis. Manau, Leonidas Donskis buvo tas žmogus, kuris tikėjo, kad spės pamatyti vakarietišką, laisvą, žmogaus teises ir orumą gerbiančią Lietuvą.

Ačiū jam už visą darbą, siekiant teisingų pokyčių. Ilsėkitės ramybėje, o mes turime tęsti darbus toliau, įkvėpti jūsų pavyzdžio“, – feisbuke rašė R.Zabarauskas.

Mintimis įrašu trumpai pasidalino ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė. „Visiškas siaubas... Jis buvo vienas šviesiausių žmonių, kuriuos turėjo Lietuva... Neįmanoma patikėti...“ – rašė ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dalia Ibelhauptaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dalia Ibelhauptaitė

„The Beatles“ daina „Blackbird“ pasidalinusi aktorė Aistė Diržiūtė rašė: „Į žiemą einam. Pasiimkim ir įsikvėpkim, kad to žmogaus šviesa ir toliau ledus tirpdytų. Leonidas Donskis iškeliavo į Pasaulinę taikos dieną. Ramybės.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aistė Diržiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aistė Diržiūtė

Gerų minčių garsiam filosofui siunčia ir režisierė Giedrė Žickytė. „Neįmanoma patikėti... Ilsėkis ramybėje, didis Žmogau...“ – rašė ji.

Gražių žodžių L.Donskiui negailėjo ir žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. „Netikėta ir skaudi žinia. Didis žmogus. Buvo, yra ir liks su mumis“, – feisbuke rašė jis.

Žmonės.lt primena, kad L.Donskis mirė eidamas 55-uosius metus. Antradienio vakarą filosofas dar dalyvavo renginyje Kaune ir nebuvo jokių ženklų apie artėjančią nelaimę. Pirminiais duomenimis, jam sustojo širdis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniaus oro uoste staiga mirė filosofas Leonidas Donskis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką