Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmo „Karalių pamaina“ raudono kilimo premjeroje – ir aktoriai, ir lietuviško kino gerbėjai

Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Aistė Diržiūtė, Rolandas Kazlas, Igoris Kofas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Aistė Diržiūtė, Rolandas Kazlas, Igoris Kofas
Šaltinis: 15min
1
A A

„Kino pavasaryje“ pristatytas ir dvi „Sidabrines gerves“ pelnęs Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“ grįžo į kino teatrus. Trečiadienio vakarą sostinėje vyko filmo premjera. Raudonu kilimu kino teatre žengė filmo kūrėjai, aktoriai ir lietuviško kino gerbėjai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į filmo premjerą atvyko Aistė Diržiūtė, Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Rolandas Kazlas, Kostas Smoriginas, Jonas Braškys, Vida Ramaškienė, Livija Gradauskienė, Igoris Kofas, Julia Janus, Akvilina Ubartaitė, Arnoldas Lukošius ir kiti.

Išvysti „Karalių pamainą“ atvyko ir Aras Vėberis su mylimąja, kūdikio besilaukiančia Martyna Kerbedyte.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ignas Miškinis su žmona Ieva
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ignas Miškinis su žmona Ieva

Antradienį spaudos konferencijoje „Karalių pamainą“ pristatęs I.Miškinis sutiko, jog pareiga ir žmogiškumas yra pamatinės filmo temos, tačiau atsakyti, kuri iš šių vertybių svarbesnė – labai sunku.

„Galima tik diskutuoti, kas nulemia vieną ar kitą sprendimą. Tai amžinas klausimas ir tai visai nepriklauso nuo kartos, laiko, klasės, luomo“, – sakė režisierius.

Su kokiomis pareigomis gyvenime susiduria filmo premjeros svečiai ir kokias žmogiškumo problemas jie akcentuoja XXI amžiuje?

Filme vaidinusi aktorė Aistė Diržiūtė teigė, kad šiuo metu pasaulis susiduria su vis didėjančia neapykanta vieni kitiems.

„Dukters pareiga, draugės pareiga ir pareiga būti žmogumi – tai pagrindinės vertybės, su kuriomis susiduri, o jas plėtoti galima labai plačiai. Šiuo metu susiduriame su kitų niekinimu. Manau, kad kiekvienas save gali pastebėti situacijose, kai pasijaučia aukštesniu už kitą, vertina kaip jis atrodo, elgiasi. Tad turėkime pareigą neniekinti kitų“, – Žmonės.lt pasakojo A.Diržiūtė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aistė Diržiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aistė Diržiūtė

Beje, A.Diržiūtė antradienį atšventė 25-ąjį gimtadienį, o į filmo premjerą atvyko nespėjusi išsikrauti lagaminų – trečiadienio rytą dar viešėjo Barselonoje.

„Buvau aukščiausiame taške virš jūros lygio, sukausi karuselėje, skraidžiojau debesyse. Nuostabu būti su artimiausia bičiule ir linksmai leisti laiką“, – džiaugėsi A.Diržiūtė.

Aktorė Rasa Samuolytė teigė, kad lietuviams derėtų nebūti tokiems uždariems ir jausti mažiau pykčio, esą tai – vienos didžiausių žmogiškumo problemų šiais laikais.

„XXI amžiaus žmogaus pareigos nelabai skirtųsi nuo XVIII amžiaus žmogaus pareigų. Tai yra bendražmogiški dalykai – reikia atlikti tai, ko reikalauja vidinis žmogaus kodeksas. Pareiga susijusi su sąžinės, gėdos jausmu, nes negali savęs ir kitų nuvilti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Filmo „Karalių pamaina“ premjeros akimirka
Juliaus Kalinsko / Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Vidas Petkevičius

Mes gyvename mažoje valstybėje, mūsų nėra net 3 milijonų, bet mumyse yra labai daug pykčio, nepriėmimo, netolerancijos ir bijojimo įsileisti į save, bijojimo priimti kitus žmones neva todėl, kad mes išsaugotumėm kažkokį unikalumą. Bet man atrodo, kad unikalumo neišsaugosi užsidarydamas. Atvirumas ir pasitikėjimas pasauliu galėtų būti mūsų siekiamybė“, – pasakojo R.Samuolytė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Filmo „Karalių pamaina“ premjeros akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vida Ramaškienė

„Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė teigė jaučianti didelę atsakomybę tiek darbe, tiek namuose. Būtent tai ir yra didžiausia žmogaus vertybė.

„O kalbant apie pareigas, esminė mano pareiga yra būti motina ir būti atsakinga prieš kolegas, komanda ir visus žiūrovus, kurie laukia „Kino pavasario“, – sakė ji.

Apie filmą

Trečiajame režisieriaus pilnametražiame kūrinyje pasakojama apie policininką, saugantį komoje gulintį ligonį, įtariamą Antrojo pasaulinio karo nusikaltimais. Pareigūno pamaina seniai baigėsi, tačiau jis toliau nesitraukia iš posto – toks įsakymas.

Režisierius I.Miškinis subūrė ypač stiprią lietuvių aktorių komandą: čia vaidina nacionaline premija įvertintas aktorius Dainius Gavenonis, pernai Berlyno kino festivalyje tarp geriausių Europos aktorių patekusi Aistė Diržiūtė, šiemet geriausiu „Kino pavasario“ lietuvių kino aktoriumi nominuotas Vainius Sodeika.

TAIP PAT SKAITYKITE: Filmo „Karalių pamaina“ režisierius Ignas Miškinis: „Šiandien pareigos, žmogiškumo klausimas yra labai svarbus“

VIDEO: KARALIŲ PAMAINA - anonsas (Rež. Ignas Miškinis)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką