Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 13d. 19:28

Filmo „Nematomas frontas“ premjeroje Valdas ir Alma Adamkai pasitikti plojimais

Alma ir Valdas Adamkai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Alma ir Valdas Adamkai

Trečiadienio vakarą Vilniuje įvyko Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filmo „Nematomas frontas“ premjera. Partizanų atminimui skirto filmo nepraleido prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, taip pat būrys politikos, verslo, kultūros ir pramogų pasaulio atstovų.

„Nematomo fronto“ pristatymo renginys prasidėjo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos šūvių salvėmis. Karininkų pasirodymą lauke prie kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ žiūrėjo ir jo ekscelencija prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma.

Renginio svečiai Adamkus pasitiko gausiais aplodismentais, jiedu publikai padėkojo linkteldami galvomis.

Po iškilmingos akimirkos svečiai, tarp jų – politikos atstovai, kulinarė Beata Nicholson, žurnalistas Vytaras Radzevičius, prodiuserė Lolita Bytautaitė ir kiti – pakviesti įsiamžinti prie filmo logotipais dekoruotos sienelės. Nusifotografavę svečiai netruko patraukti kino salės link.

Žalių juostelių manija

Žinią apie „Nematomą frontą“ jau kurį laiką siuntė žalios juostelės. „Ačiū jums, Miško broliai! Ačiū už tai, kad visada buvote ir esate pasipriešinimo priespaudai simbolis. Ačiū už tai, kad pamiršę mirties baimę, kovojote už savo žemę, jos žmones ir laisvę – pagrindinę vertybę pasaulyje.“

Tokiais žodžiais žinomi šalies žmonės išreiškė palaikymą partizanų judėjimo atminimui, ant rankos užsirišdami žalią juostelę ir paskelbdami savo nuotrauką socialiniuose tinkluose.

Apie „Nematomą frontą“

Filmas „Nematomas frontas“ žiūrovams pasakoja apie mirčiai neabejingų vyrų būrius, 1944–1953 metais susitelkusius į pasipriešinimo judėjimą kovai su Lietuvą okupavusia komunistine Sovietų Sąjunga. 

Plačiau apie juostą „Nematomas frontas“ ir jos kūrėjus skaitykite čia. 

VIDEO: Filmo „Nematomas frontas“ anonsas

Juostoje partizanų istorijos faktai perteikiami pasitelkiant atvirus liudininkų ir amžininkų pasakojimus, poetinę atmosferą kuria ištraukos iš partizanų lyderio Juozo Lukšos-Daumanto dienoraščių, tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai. Šilumos ir asmeniškumo suteikia fatališka J.Lukšos ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija.

Iš pradžių filmas buvo kuriamas užsienio auditorijai: Vakarų Europai, amerikiečiams, kanadiečiams, švedams. Tačiau vėliau kūrėjai nusprendė, kad pats aktualiausias jis yra Lietuvai. Užsieniečiai juostą irgi pamatys: lapkričio 7-ąją „Nematomo fronto“ premjera numatyta Niujorke.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas Ohmanas, Vincas Sruoginis ir Markas Johnstonas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas Ohmanas, Vincas Sruoginis ir Markas Johnstonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką