Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmo „Streikas“ premjerą Lietuvoje surengęs Romas Zabarauskas: „Kovosiu su homofobija ir tamsuoliškumu Lietuvoje, o su kritišku požiūriu kovoti nežadu“

Romas Zabarauskas
Audros Avižiūtės nuotr. / Romas Zabarauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieni šios premjeros laukė nekantraudami, kiti kritikavo filmą „Streikas“ (angl. „We will riot“) jo nė nematę. O kaip pristatymo chaose jaučiasi šio filmo režisierius Romas Zabarauskas (23)? Į skeptikų replikas reaguoti jis, sakė, neturįs noro, o ir žurnalistų klausimai apie laukiančią kritikos laviną jį jau senokai erzina.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tačiau apie tai ir dar daugiau – specialiai portalui Žmonės.lt mini interviu su Romu Zabarausku.

Ar jaudinatės stovėdamas ant „Streiko“ premjeros slenksčio?

Taip, jaudinuosi. Viskas jau dieną buvo suruošta, parengta, svečiai pakviesti, tad daugiau nieko neliko tik jaudintis! O kaip čia nesijaudinsi, juk tai svarbus įvykis mano karjeroje. 

Koks jausmas pristatyti pirmąjį savo ilgo metro filmą?

Lyg ruoštumeisi pirmam šuoliui į vandenį. Bet tada „op!“ ir tu jau šlapias, plauki, ir, pasirodo, ne toks tas vanduo ir baisus.

Kuo šis jausmas skiriasi nuo to, kai debiutavote su trumpametražiu filmu „Pornomelodramą“?

Tada nežinojau, kaip viskas praeis, kaip publika ir spauda reaguos į mano prisipažinimą dėl homoseksualumo, kaip priims filmą. Dabar esu daug labiau pasiruošę,  tiek morališkai, tiek profesine prasme. Be to, filmas mažiau asmeniškas, todėl jaučiuosi ramiau.

Ar tai, kad premjeroje nedalyvaus du pagrindiniai aktoriai – Ebeneezeris Nii Sowahas ir Beata Tiškevič – neišmušė tavęs iš vėžių?

O ką darysi, jei tokius talentingus aktorius turime, su kuriais sunku suderinti tvarkaraščius! Beata Tiškevič šiuo metu gastroliuoja su teatru Italijoje, o Ebeneezeris Nii Sowahas turėjo likti Niujorke. Gaila, bet ką padarysi. Kartu su Ebeneezeriu kitą savaitę pristatysime „Streiką“ Niujorke, atidarysime juo Bušviko kino festivalį ir perduosime visiems linkėjimų. 

Ar nebijote kritikos? 

Man, tiesą sakant, jau atsibodo klausimai apie tai, ar aš nebijau kritikos. Tiek aš pats, tiek mano abu filmai turi labai daug gerbėjų, ir verčiau kalbėčiau apie juos. 

Žadu kovoti su homofobija, rasizmu, tamsuoliškumu Lietuvoje. Su kritiniu požiūriu kovoti nežadu. 

Girdėjau, kad išskrendate į Niujorką ir Meksiką. Papasakokite apie šios kelionės tikslus? 

Taip, jau sekmadienį, prabėgus „Streiko“ pristatymo maratonui Lietuvoje – premjeroms, vakarėliams, interviu – išskrendu į Niujorką, kur šiuo filmu atidarysime Bušviko kino festivalį. Džiaugiuosi – tai nemažas pasiekimas ir puiki proga pristatyti filmą kartu su Niujorko komanda, aktoriais.

Vėliau aplankysiu savo mamą, kuri šiuo metu yra Meksikoje. Ten taip pat planuojama „Streiko“ peržiūra, tačiau kol kas dar tiksliai negaliu pasakyti.

O kol dar nematėte filmo, siūlome pasižiūrėti jo anonsą:

VIDEO: Romo Zabarausko filmo „Streikas“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką