Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 2d. 17:39

„Filmų šeimai“ pristatyme – garsios šeimos su atžalomis

„Kino pavasario“ programos „Filmai šeimai“ atidarymas
R.Daskevičiaus nuotr. / „Kino pavasario“ programos „Filmai šeimai“ atidarymas

Šeštadienio rytą gausiam būriui mažųjų „Kino pavasario“ žiūrovų buvo pristatyta programa „Filmai šeimai“. Ją atidarė animacinis brazilų filmas „Berniukas ir pasaulis“ („Boy & the World“). Ryški pavasario saulė įkvėptus originalių filmuko iliustracijų vaikus pakvietė į kiemą kreidelėmis drauge nupiešti didžiulį piešinį.

Į programos pristatymą atvyko ir garsios šeimos su savo atžalomis. Čia pasirodė Rolandas ir Ieva Mackevičiai su sūnumi, Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis su sūnumi Adu ir kt.

„Smagu ir šiemet sulaukti tiek daug šeimų, atnešančių į festivalį gausybę teigiamų emocijų. Mūsų remiama programa atkreipia dėmesį į itin svarbią vertybę – šeimą. Mums labai svarbios augančio žiūrovo mintys, tad atrinkti filmai šeimai prisideda prie jo pasaulio suvokimo formavimo“, – kalbėjo antrus metus programą remiančių renginio iniciatorių „Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“ atstovė Alma Baublienė.

R.Daskevičiaus nuotr. /„Kino pavasario“ programos „Filmai šeimai“ atidarymas
R.Daskevičiaus nuotr. /„Kino pavasario“ programos „Filmai šeimai“ atidarymas

Šeimos programoje rodomas dar vienas filmas – nuotykių kupiną juostą „Gražuolė ir Sebastianas – nuotykiai tęsiasi“ („Belle & Sebastian, the Adventure Continues“, rež. Christian Duguay). Jis pasakoja apie Prancūziją po Antrojo pasaulinio karo. Dešimtmetis berniukas Sebastianas bei jo ištikima draugė šuo Gražuolė leidžiasi į nuotykių kupinas mamos paieškas, pripildytas įspūdingų prancūziškų Alpių vaizdų, ištikimos draugystės, drąsos bei ryžto.

VIDEO: Filmo „Sebastianas ir gražuolė. Nuotykiai tęsiasi“ anonsas

„Kino pavasario“ šeimai skirti filmai nuo kino teatrų repertuaruose rodomų juostų skiriasi tuo, kad čia tiek mažajam žiūrovui, tiek vyresniesiems suprantami dalykai, amžinosios vertybės pateikiami drąsesne, neįprasta forma. Pasiilgstu paprastų, vaikystėje paveikusių istorijų. Mūsų filmai šeimai – būtent tokie“, – kalbėjo programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

Programos pristatymo filmo „Berniukas ir pasaulis“ animatorius A. Abreu pasakoja pieštukais ir kreidelėmis pieštą istoriją apie berniuką Kuką, kuris išsiruošė ieškoti savo tėčio, išvykusio iš kaimo dirbti į miestą. Kelionės metu Kukas savo akimis išvysta šiuolaikinio pasaulio negandas, globalizacijos ir industrializacijos poveikį aplinkai ir žmonėms – tolstant nuo namų, filmo spalvos tamsėja.

Ši juosta išlaisvinta nuo dialogų, tik kartais girdima specialiai filmui sukurta kalba, kurią puikiai jaučia net patys mažiausi žiūrovai. Su jais taip pat bendraujama vaizdais bei nuotaikinga Rubeno Feffero ir Gustavo Kurlato kurta muzika.

VIDEO: „Berniukas ir pasaulis“ anonsas

Viso festivalio metu net ir patys mažiausi žiūrovai laukiami ne tik prieš tai minėtų dviejų filmų seansuose, bet ir mobiliame darželyje „Vaikystės sodas“. Kol tėveliai žiūri filmą, auklėtojos su vaikais gamina 3D akinius, lėlytes, kurios vėliau tampa drauge sukurtų spektaklių veikėjomis, skaito knygeles. „Labiausiai vaikams patinka gaminti karūnas“, – kalbėjo darželio auklėtojos. Vaikų priežiūra vieno seanso metu – 5 eurai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką