Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 12d. 14:49

Fotografai Matas ir Paulina Jūrai: „Blogas skonis vestuvėse fotografuotis išsirikiavus“

Matas ir Paulina Jūrai
Laimos Kavaliauskaitės nuotr. / Matas ir Paulina Jūrai

Vestuvių fotografai Matas ir Paulina Jūrai kratosi kičo. Jei kreipsitės į juos su neskoningomis idėjomis, jie gali netgi atsisakyti fotografuoti jūsų vestuves. Tačiau, jei susiderinsite požiūrius, visam gyvenimui turėsite įsimintinai jausmingas nuotraukas ir dar du nuoširdžiai padedančius draugus vestuvių šventėje.

Matas ir Paulina šiuo metu yra vieni geriausių vestuvių fotografų Lietuvoje. Jų nuotraukas vertina tarptautinė „Fearless Photographers“ draugija, o viena fotografija tarptautiniame konkurse pripažinta kaip  „Best Baltic Wedding Photograph 2012“.

Pora save pristato „Jūras Duo“ pavadinimu. Prieš šešis metus Matas ir Paulina metė vadybininkų darbus ofisuose ir nusprendė ištisai būti kartu ir dalyvauti didžiausiose kitų žmonių gyvenimo šventėse – fotografuoti vestuves. Ateinantį sekmadienį, kovo 15 dieną jie skaitys paskaitą SNAP fotofestivalyje. Apie tai, ką daryti, kad vestuvių nuotraukos išlikų vertingos ir įdomios net anūkams.

– Greitas skonio testas, kad skaitytojai suprastų, kas esate: labiausia kičinė vestuvinė nuotrauka?

Matas: Jaunikis laiko ant delno jaunąją (abu juokiasi).

– Jei tokio kadro paprašytų jaunieji, atsisakytumėte fotografuoti vestuves?

Matas: Taip, arba perkalbėtume. Taip pat mes niekada nefotografuojame grupinių nuotraukų, kai svečiai sustoja aplink jaunuosius ir dirbtinai pozuoja. Su tėvais nufotografuojam jaunuosius, tačiau svečius fotografuojame natūraliai, šventės metu.

Paulina:  Žiūrint į gyvas, reportažines nuotraukas net po 10 metų grįžta atsiminimai apie tai, ką jaunieji jautė vestuvių dieną, kokia nuotaika sklandė ore. Kaip jie prisimins savo vestuves, priklauso nuo fotografo. Juk šventės metu jaunieji būna emociniame transe ir tai, kas vyko, iki galo suvokia tik iš nuotraukų.

„Jūras Duo“ nuotr./Vestuvių fotografija
„Jūras Duo“ nuotr./Vestuvių fotografija

– Ar jūsų abiejų požiūris visada sutampa: juk ir gyvenate, ir dirbate dviese – nekyla konfliktų?

Matas: Dirbti dviese su žmona yra daugiau pliusų, nei minusų. Nes keturios akys visada geriau už dvi. Nors, ne visiems tas bendradarbiavimas gali pavykt, jis labai priklauso nuo asmenybių. Kai būni kartu visą parą, turi tarpusavyje labai sutapti.

Paulina: Man dirbti kartu yra smagu, vienas kitą palaikom. Kai iškyla sunkumai – tariamės. Sunkiausia, galbūt, nesuplakti darbo ir asmeninio laiko, todėl reikia sąmoningai save kontroliuoti. Turime darbo kambarį, jame dirbame, o kai išeiname į svetainę, apie darbą nesišnekame (juokiasi). Bet, nepaisant šių sunkumų, mums labai patinka mūsų gyvenimo būdas ir veikla.

– Kas konkrečiai jums patinka?

Matas: Tai, kad mus vertina, kad kreipiasi jaunieji, kad galime jiems pagelbėti. Mums svarbu prieš vestuves su jaunaisiais susidraugauti. Tada jie vestuvių dieną jaučiasi labiau atsipalaidavę prieš mūsų objektyvus. Būna, pasamdytas operatorius per vestuves mūsų klausia – čia jūsų draugai tuokiasi?

Paulina: Prieš šventę kelis kartus susitinkame su jaunaisiais, susirašinėjame elektroniniais laiškais, klausiam nuotakos, kaip suknelę sekasi rinktis, kokį makiažą planuoja darytis. Patariam, kokį sprendimą priimti, kad gerai atrodytų nuotraukose. Mums nuoširdžiai rūpi, kad jaunieji tą dieną gerai jaustųsi.

„Jūras Duo“ nuotr./Vestuvių fotografija
„Jūras Duo“ nuotr./Vestuvių fotografija

– Esate beveik vestuvių ekspertai. Kokias dažniausias vestuvių organizavimo klaidas pastebite?

Matas: Blogai suplanuotas laikas. Visada prašome jaunųjų skirti bent dvi valandas vien tik mums. Kai kurie nespėja. O tai labai svarbu, nes jei jaunieji fotogafuojami šventės metu, jie neturi savo gražios, jausmingos nuotraukos dviese – visada fone būna kokia nors teta, automobilis ar dar kas nors. Todėl jaunųjų fotosesijos dalis reikalinga.  Jos metu skiriame visą laiką jiems ir stengiamės padaryti kuo natūralesnių, jausmingesnių nuotraukų.

Paulina: Todėl gerai, kai jaunieji turi vestuvių planuotoją, kuri pasirūpina laiko paskirstymu ir buitimi. Tada jauniesiems nereikia patiems tortų vežioti, jie yra labiau atsipalaidavę.

– Dabar atsiranda tendencija važiuoti tuoktis į užsienį. Jaunieji dažnai vežasi fotografus iš Lietuvos, moka ne tik honorarą, bet ir už lėktuvų bilietus, viešbutį. Kodėl taip daroma, o nesamdoma vietinio fotografo?

Paulina: Taip, ir mes esame fotografavę Italijoje, nuostabioje uolėtoje jūros pakrantėje. Su jaunaisiais vyko apie dvidešimt svečiu, vestuvių planuotoja. Mūsų nuotraukos jiems labai patiko, jie norėjo konkrečiai mūsų.

Matas: Be to, saviškiais iš Lietuvos labiau pasitiki, savo kalba lengviau susibendrauti.

Nufotografavote šimtus vestuvių. Juk iš esmės jos visos panašios. Neatsibosta?

Matas: Kiekvienos vestuvės – tai nauji žmonės, kurie kitaip bendrauja, kitokios jų emocijos. Todėl neatsibosta, nes kiekvieną kartą patenkame į išore panašią, bet vidumi – skirtingą šventę.

O kas fotografavo jūsų vestuves ir ar likote patenkinti tomis nuotraukomis?

Paulina: Kai tuokėmės, nieko bendro su fotografavimu neturėjome. Tai net nebuvo mūsų hobis. Ir aš dar, atsimenu, turėjau įtikinti Matą, kad mums būtina samdyti gerą ir brangų fotografą. Įtikinau (šypsosi). Mūsų vestuves fotografavo Eigirdas Scinskas, kuris padarė labai gražias nuotraukas ir tapo mūsų įkvėpėju. Supratome, kad fotografuoti vestuves – tai „fainas“ gyvenimo būdas.

Ką gyvenime veikti tikėjotės iki tos lemtingos akimirkos?

Matas: Abu buvome baigę vadybą ir dirbome ofisuose. Bet darbai mūsų netenkino. Po vestuvių metėme juos ir susiplanavome trims mėnesiams kelionę po Pietryčių Aziją – savęs ieškojimui. Dabar jau man teko Pauliną įtikinti, kad reikia įsigyti gerą fotoaparatą. Nusipirkome. Toje kelionėje į rankas pakliuvo knyga apie kelionių fotografiją. Po truputį pradėjome domėtis. Kai grįžome, pradėjome lankyti fotografijos kursus, o neužilgo apsisprendėme, kad imsimės vestuvių fotografijos.

Jumis iškarto pasitikėjo užsakovai?

Paulina: Mes iš pradžių labai daug mokėmės, lankėme kursus, dalyvavome beveik visose SNAP fotokonferencijose. Pirmiesiems užsakovams parodėme, kaip fotografuojame žmones, jiems patiko.

Matas: Pirmą sezoną nufotografavome tris vestuves. Susiradome klientus patys, per skelbimus.

Paulina: Pirmas vestuves už savikainą fotografavome,. Gal tas pirmuosius klientus ir suviliojo. Antrą sezoną jau turėjome virš dvidešimt užsakymų.

Dabar jau esate patyrę vestuvių fotografai ir fotofestivalyje SNAP mokysite kitus-skaitysite paskaitą ir vesite seminarą. Kokių žinių iš jūsų tikėtis pradedantiesiems?

Paulina: Per paskaitą pasakosim apie savo patirtį: kaip pradėjome fotografuoti vestuves, su kuo susidūrėme. Akcentuosime, kaip svarbu fotografui pasirinkti savo sritį – negali gerai fotografuoti ir žmonių, ir mašinų.

Matas: Seminaras bus skirtas labiau pažengusiems, apie kūrybinę fotografijos dalį. Apie tai, kad įdomi nuotrauka nėra atsitiktinumas – tai strateginio mąstymo pasekmė. Pavyzdžiui, mūsų daryta geriausia Baltijos šalių nuotrauka su ažūriniais šešėlais ant jaunosios veido – ilgai siektas rezultatas.

Matą ir Pauliną Jūrus sutiksite kovo 15 d. LITEXPO parodų centre, kur jau 7 kartą vyks didžiausias renginys fotografijos mėgėjams – fotofestivalis „SNAP“.  Festivalio programą rasite čia: http://www.snap.lt/fotofestivalis/programa

Daugiau „Jūras Duo“ nuotraukų: http://jurasduo.com/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kartu su mokytojais ministeriją paliekantis A.Navickas: streikuojančiuosius išgirdo

Aktualu

Lilija Bručkienė: ŠMM reformų sprendimai, kuriuos galima būtų pavadinti klaida

Sportas

Plaukime subangavo milijonai, bet pasaulio čempionui kyla klausimų

Aktualu

V.Landsbergis po A.Paleckio suėmimo: dar daug ko turi paaiškėti

24sek

Skurdaus „Žalgirio“ varžovo problemos gali apsukti galvą

„Eurolygos dienos“ prognozė: turkams nėra šansų (3/3)

Aktualu

JAV planuoja išvesti karius iš Sirijos

Verslas

Klaipėdos uostas priėmė milžiną: įplaukė pasaulio didžiausiųjų 20-uke esantis konteinervežis

Vardai

Agneta Kleizienė pati išsiaiškino, kas nusiaubė dekoracijas: „Galėtų ir pareigūnai sureaguoti“

Vardai

Išrinkite įspūdingiausias 2018 metų garsių žmonių vestuves

Verslas

Migracijos departamento vadovė laimėjo mūšį prieš ministrą, priteisė algos dalį

Mokslas.IT

NASA paskelbė: Saturno žiedai nyksta milžinišku greičiu

Verslas

Vaiko pinigų skrynia plačiau veriasi ir emigrantų atžaloms

Aktualu

Nufilmuota, kaip niokojamas Lukiškių aikštės fontanas: „Stebina šių chuliganų bukumas“

24sek

Vilnių puikiai pažįstantis „Ryto“ naujokas: „Adaptacija netruks ilgai“

Vardai

Bankrutuojančios „Small Planet Airlines“ akcininkas Vytautas Kaikaris išsiskyrė su žmona Greta Vaitkute

Pasaulis kišenėje

Kaip atrodo Tailando viešbutis, praėjus 14 metų po pražūtingo cunamio

24sek

Marius Grigonis: „Jei esi iš Kauno, eiti žaisti į Vilnių nelabai gali“

Aktualu

R.Paleckis apie brolio suėmimą: jeigu jis būtų paklausęs manęs ar tėvų, viso to nebūtų

Sportas

Kantrusis puodžius, sudrebinęs smiginio pasaulį: D.Labanauskas – iš arčiau

Naujienos

Aktualu

A.Paleckio įkurto „fronto“ pirmininkas nuo politiko neatsiriboja: laikome jį bendražygiu

Aktualu

Lilija Bručkienė: ŠMM reformų sprendimai, kuriuos galima būtų pavadinti klaida

Aktualu

Kartu su mokytojais ministeriją paliekantis A.Navickas: streikuojančiuosius išgirdo

Sportas

Plaukime subangavo milijonai, bet pasaulio čempionui kyla klausimų

Aktualu

V.Landsbergis po A.Paleckio suėmimo: dar daug ko turi paaiškėti

„Eurolygos dienos“ prognozė: turkams nėra šansų (3/3)

Gyvenimas

Policijos pareigūnė ir dviejų vaikų mama: „Kalbėti apie narkotikus reikia nuo ankstyvo amžiaus“

Verslas

Klaipėdos uostas priėmė milžiną: įplaukė pasaulio didžiausiųjų 20-uke esantis konteinervežis

24sek

Skurdaus „Žalgirio“ varžovo problemos gali apsukti galvą

Vardai

Išrinkite įspūdingiausias 2018 metų garsių žmonių vestuves

Aktualu

JAV planuoja išvesti karius iš Sirijos

Aktualu

Nufilmuota, kaip niokojamas Lukiškių aikštės fontanas: „Stebina šių chuliganų bukumas“

Vardai

Agneta Kleizienė pati išsiaiškino, kas nusiaubė dekoracijas: „Galėtų ir pareigūnai sureaguoti“

Verslas

Migracijos departamento vadovė laimėjo mūšį prieš ministrą, priteisė algos dalį

Mokslas.IT

NASA paskelbė: Saturno žiedai nyksta milžinišku greičiu

24sek

Vilnių puikiai pažįstantis „Ryto“ naujokas: „Adaptacija netruks ilgai“

Vardai

Bankrutuojančios „Small Planet Airlines“ akcininkas Vytautas Kaikaris išsiskyrė su žmona Greta Vaitkute

Gazas

Kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis, Plungės rajone jis jau susiformavęs

Verslas

Vaiko pinigų skrynia plačiau veriasi ir emigrantų atžaloms

Klaipėdos uostas vartus atvėrė vienam didžiausių laivų pasaulyje

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką