Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 12d. 21:44

Fotografas Dainius Ščiuka pristatė antrą parodą: kadre – nuo prezidentų iki garsiausių veidų

Veronika Montvydienė, Donatas Montvydas, Mantas Katleris, Dainius Ščiuka, Mantas Stonkus, Milita Daikerytė, Marija Randers
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Veronika Montvydienė, Donatas Montvydas, Mantas Katleris, Dainius Ščiuka, Mantas Stonkus, Milita Daikerytė, Marija Randers

Antradienio vakarą „Grafo“ galerijoje fotografas Dainius Ščiuka pristatė antrą savo personalinę darbų parodą – „The Journey“ (liet. „Kelionė“). Į parodos atidarymą susirinkusius bičiulius ir gerbėjus fotografas pakvietė į kelionę po savo kūrybą. Parodoje atsispindi pastarieji penkeri Dainiaus fotografavimo metai ir to laikotarpio kūryba.

Pristatyta paroda susideda iš skirtingų nuotraukų serijų, prie kurių D. Ščiuka dirbo dar gyvendamas Jungtinėje Karalystėje ir prieš keturis metus grįžęs į Lietuvą. Pats fotografas, susirinkusiems svečiams sakė norintis visus paskatinti sustoti ir paanalizuoti fotografijas ilgiau nei tai darome naršydami socialiniuose tinkluose.

„Ši paroda yra labiau retrospektyvinė, suteikianti progą mano fotografijas matyti ne tik socialinėje medijoje, bet ir galerijos aplinkoje“, – susirinkusius parodos atidarymo svečius sveikino Dainius.

Parodos atidarymo akimirkos – galerijoje:

D.Ščiuka teigia, kad kūrėjo talentas slypi ne tik kūrinių idėjose, bet ir sugebėjime jas naujai ir įdomiai pateikti. Šiandien galime rasti visko, todėl profesionaliam menininkui būtina atkreipti dėmesį ir į šių dienų aktualijas bei pagalvoti apie tai, kas gali nustebinti šiuolaikinį žiūrovą.

„Pagrindinė ir jungiamoji parodos dalis yra portretas, visose fotografijose matysime žmogų. Kažkam gali atrodyti, kad tai nieko naujo, tačiau naujoje parodoje fotografijos tradicijas sujungsiu su šiuolaikiškumu. Lankytojai matys ne tik įrėmintas nuotraukas, bet ir televizoriuose rodomas fotografijas. Taip bus galima palyginti klasikinį ir modernų fotografijos pateikimą“, – apie parodą pasakoja Dainius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainiaus Ščiukos parodos atidarymo akimirka
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainiaus Ščiukos parodos atidarymo akimirka

Prie parodos įgyvendinimo prisidėjo ir kompanija „Samsung“. Tarp rėmuose iškabintų D.Ščiukos fotografijų parodoje yra įsiterpę išskirtinio dizaino „The Frame“ televizoriai. Juose eksponuojamos nuotraukos atrodo taip lyg būtų tikros ir įrėmintos į tikrą paveikslo rėmą.

„Kartu su Dainiumi parodėme, kad meną galima lengvai derinti su šiandieninėmis technologijomis. Dėl elegantiškos, paveikslams būdingos „The Frame“ rėmo išvaizdos bei galimybės išjungus televizoriaus režimą, jo ekrane „eksponuoti“ paveikslus ar fotografijas, parodėme, kad meną rasti galima ne tik muziejuose ir galerijose, bet ir patiems jį pritaikyti kasdienėje buityje“, – sako Liga Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainiaus Ščiukos parodos atidarymo akimirka
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainiaus Ščiukos parodos atidarymo akimirka

Išvysti geriausius fotografo D.Ščiukos darbus naujame formate ir susipažinti su fotografo kūrybos istorija visi norintys galės „Grafo“ galerijoje, Vilniuje. Lankytojai laukiami nuo lapkričio 13 d. iki lapkričio 26 d., antradieniais – penktadienis, 17–20 val., šeštadieniais – sekmadieniais, 16–20 val. Įėjimas nemokamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką