Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 30d. 11:10

„FTB“: kaip paskolų gavėjai tampa bankų vergais iki gyvos galvos?

Laidos „Faktų tyrimo biuras“ vedėjas Paulius Kaupelis
LNK nuotr. / Laidos „Faktų tyrimo biuras“ vedėjas Paulius Kaupelis

LNK laida „Faktų tyrimo biuras“ aiškinasi, kaip Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai elgiasi su savo klientais.

Ar iš tiesų vyksta geranoriškas bendradarbiavimas, kuomet žmogus, gavęs paskolą, tvarkosi savo buitį, gerina gyvenimo sąlygas, vysto verslą? Realybė yra tokia, kad žmonės, tapę bankų klientais, tampa benamiais, verslas žlunga, lieka milžiniškos skolos. Likimus traiškantis mechanizmas veikia be priekaištų. Nervų ir sveikatos netekę žmonės būna priversti emigruoti.

Nukentėjusiųjų nuo bankų asociacijos vadovė Lina Urbšaitė teigia, kad komerciniai bankai yra sukūrę standartinę pinigų ir turto nusavinimo schemą. Kai žmogus pasiima paskolą ir įsigyja būstą, o vėliau nebesugeba jos išsimokėti, jis kreipiasi į bankus dėl sutarties pakeitimo. Ir bankai „geranoriškai“ pasiūlo naują sutartį. Ją žmonės dažnai pasirašo net neperskaitę ir taip tampa bankų vergais visam gyvenimui.

Vienintelė komercinius bankus kontroliuojanti įstaiga – Lietuvos bankas – gali tik pabarti ir pamoralizuoti Lietuvos piliečius skriaudžiančius bankus. Nes spręsti problemas – esą ne jų reikalas.

Ekonomistė Aušra Maldeikienė: „Lietuvos bankas yra siurbėlė ant Lietuvos kūno. Lietuvos bankas nei krizės stabdė, nei aiškino žmonėms, kaip jie rizikuoja, o juk matė, kaip pučiamas burbulas“.

Rožiniai bankų pažadai ir šiurpi realybė. Kaip paskolų gavėjai tampa benamiais vergais iki gyvos galvos?  „Faktų tyrimo biuras“ trečiadienį 19.40 val. per LNK.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką