Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 28d. 12:18

„G&G Sindikato“ linkėjimas „Flying Saucer Gang“: „Duok Dieve, kad ir jie kada taptų Metų hiphopo grupe“

„Flying Saucer Gang“ narys Remigijus Daškevičius ir „G&G Sindikatas“
15min nuotr. / „Flying Saucer Gang“ narys Remigijus Daškevičius ir „G&G Sindikatas“

M.A.M.A apdovanojimų atgarsiai, kaip ir kasmet, netyla jau kelintą dieną. Ceremonijoje netrūko ne tik džiaugsmingų, jautrių akimirkų. Būta ir apsižodžiavimo, ir kritikos. Šiais metais scenoje replikomis apsisvaidė lietuviško repo jaunimas – „Flying Saucer Gang“ ir senbuviai – „G&G Sindikatas“. Tiesa, pastarieji gerbėjus ramina: jokiais grupių karais čia nekvepia.

Penktadienį vykusio renginio pradžioje buvo įteiktas „Metų hiphopo grupės“ apdovanojimas. Kategorijoje nugalėjo Lietuvos muzikos scenos senbuviai – grupė „G&G Sindikatas“. Atsiimti apdovanojimo į sceną su kolegomis užlipęs grupės lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras nesikuklino: „Geriausia repo grupė gavo geriausios repo grupės apdovanojimą.“

Netrukus scenoje pasirodymą surengė taip pat „Metų hiphopo grupės“ kategorijoje nominuota grupė „Flying Saucer Gang“. Jos lyderis Remigijus Daškevičius iš karto po pasirodymo scenoje rėžė: „Noriu pasakyti – didelė pagarba ir dideli linkėjimai „G&G Sindikatui“. Bet, M.A.M.A apdovanojimai, prašau, užleiskit jau pagaliau vietą naujiems, tiems, kurie to nusipelno. Ačiū, viso gero!“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./M.A.M.A 2018 apdovanojimų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./M.A.M.A 2018 apdovanojimų akimirka

Tačiau čia aistros nesibaigė, atsiimant antrąjį „Metų albumo“ apdovanojimą, grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastytis Sarnickas-Kastetas replikavo į R.Daškevičiaus žodžius: „Uždėkit mums autotune.“ (Autotune – efektas, kuris dirbtinai sutvarko balso skambesį – red.)

Grupės „G&G Sindikatas“ vadybininkas Justas Čekuolis, paklaustas apie apsižodžiavimą, 15min sakė, kad tai buvo sveikas pašmaikštavimas, nepiktas vienas kito patraukimas per dantį.

„Jokiais grupių karais čia nekvepia – tiesiog smagus varymas, kaip ir turi būti tokiame renginyje, – juokėsi J.Čekuolis. – Mes užėmę vietos nelaikome, tegul jie ateina ir ją pasiima iš mūsų. Vietos po saule užteks visiems. Aš tikrai linkiu sėkmės „Flying Saucer Gang“ – jie gerai iššovė, ateis diena ir pasiims tą apdovanojimą, duok Dieve, kad ir jie kada nors taptų geriausia hiphopo grupe“, – 15min sakė J.Čekuolis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Justas Čekuolis (kairėje) M.A.M.A 2018 apdovanojimuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Justas Čekuolis (kairėje) M.A.M.A 2018 apdovanojimuose

J.Čekuolis sako, kad kartu su „G&G Sindikato“ nariais džiaugiasi, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau repo grupių – dėl to tik geriau klausytojui. Tačiau savo stilistikos vyrai keisti neketina ir sako, kad repo niekada nedainuos.

„Hiphopas šiais laikais labai išsiplėtė, jis dabar apima labai daug įvairių stilių. Yra daug grupių, renginių. Kaip judėjimas jis tikrai stipriau gyvuoja nei koks rokas, kaip bebūtų keista, nes Lietuva kadaise buvo roko šalis, o dabar labiau repo“, – 15min kalbėjo „G&G Sindikato“ vadybininkas.

Kokie grupės ateities planai? J.Čekuolis pasakojo, kad šiuo metu įrašinėjamas naujas albumas, 2019-aisiais laukia intensyvus koncertinis turas.

„Save galime palyginti su sportininkais, kai jie būna geros sportinės formos. Mes šiuo metu esame labai geros kūrybinės formos. Klausytojams turime paruošę ne vieną siurprizą, bet apie juos – vėliau“, – užsiminė J.Čekuolis.

Grupės nariai sakė ypač besidžiaugiantys „Metų albumo“ apdovanojimu. Tai „G&G Sindikato“ kūrybos įvertinimas, ne tik hiphopo kategorijoje, bet ir visos Lietuvos kontekste.

15min primena, kad „G&G Sindikatas“ ir jaunasis elektroninės muzikos kūrėjas Dynoro M.A.M.A 2018 apdovanojimuose buvo įvertinti labiausiai – gavo po tris statulėlės. „G&G Sindikatas“ laimėjo „Metų albumo“, „Metų hiphopo grupės“ ir „Metų grupės“ nominacijose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko neišgirdo M.A.M.A žiūrovai: Stano atskleidė, kad scenoje norėta pajuokauti apie jo vėžio diagnozę

Jaunimo kritika

Jaunosios kartos R&B atlikėjas ir prodiuseris Tomas Narkevičius, geriau žinomas kaip Free Finga, kritikos renginiui pažėrė iš karto po M.A.M.A apdovanojimų. Jis socialiniame tinkle rašė: „Visi suprantam, kad ne G&G yra metų hiphopas, metų albumas. Kad ne Dynoro remiksas yra metų daina.“

Ši kritika socialiniuose tinkluose išplito žaibo greičiu, ja dalijosi ir jaunieji atlikėjai, ir pramogų pasaulio garsenybės.

Free Finga įrašas iš instagramo
Free Finga įrašas iš instagramo

TAIP PAT SKAITYKITE: Jaunimo numylėtinis Free Finga – apie M.A.M.A: „Dalinti seniams apdovanojimus iš mandagumo yra juokinga“

Tačiau toli gražu ne visi su jaunojo atlikėjo nuomone sutinka, internautai pasiskirstė į dvi stovyklas: palaikančiųjų ir manančių, kad tokia kritika neteisinga. Pastarosios stovyklos nuomonę socialiniame tinkle sekmadienį išsakė žinomas šokėjas, renginių laidų vedėjas Tadas Rimgaila.

Tadas jaunimui pasiūlė pasimokyti pagarbos vyresniems ir vertinti tai, ką jie savo darbu pasiekė per tiek metų.

„Paskaičiau Jūsų vepezones ir patys gerai pasakėte, ateikite į koncertus, sumokėkite mums pinigėlių! Mikimauzai jūs, vat jums ir atsakymas, jūs įdomūs tik nedidelei saujelei žmonių, kurie ateina jūsų paklausyt, o gal net neklausyt, o tiesiog nusirauti ten, kur tai darote jūs! Sukūrę vienadienę dainelę norit būti pripažinti? Pamirškite“, – komentavo T.Rimgaila, jis sulaukė Merūno, Ingos Jankauskaitės ir kitų žinomų kūrėjų pritarimo.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Senių nurašymu“ pasipiktinęs T.Rimgaila atkirto atlikėjui Free Finga: „Jūs įdomūs tik saujelei žmonių“

TAIP PAT SKAITYKITE: Išrinkite M.A.M.A stiliaus nugalėtojus: kas tapo raudonojo kilimo žvaigžde?

TAIP PAT SKAITYKITE: M.A.M.A karūnavo 2018-ųjų geriausius: triumfavo „G&G Sindikatas“ ir paslaptingasis Dynoro

TAIP PAT SKAITYKITE: Incidentas M.A.M.A scenoje: sprogus prožektoriui, greta dainuojančio atlikėjo pažiro šukės

TAIP PAT SKAITYKITE: Po skandalo – Jazzu ašaros ir atvira išpažintis: „Atsiprašau, jei kažkada įskaudinau“

TAIP PAT SKAITYKITE: Ant M.A.M.A kilimo – protestas: Marijos Grabštaitės įvaizdis skelbė ypatingą žinutę

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką