Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 20:02

G.Žickytės filmo premjeroje – būrys įžymybių: pasirodė ir R.Šimašius su žmona Gilma

Žinomi žmonės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gytis Ivanauskas, Toma Vaškevičiūtė, Gitanas Nausėda, Giedrė Žičkytė, Remigijus Šimašius, Gilma Teodora Gylytė, Juozas Statkevičius
Pirmadienį režisierė Giedrė Žickytė pristatė savo dokumentinį filmą „Šuolis“. Į filmo premjerą susirinko būrys žinomų žmonių, tarp jų – ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius drauge su žmona Gilma Teodora Gylyte.

Daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ – pagaliau bus rodomas ir Lietuvoje. Nuo rugsėjo 17 dienos filmą galės išvysti Lietuvos kino teatrų žiūrovai.

Režisierės sprendimu į raudonojo kilimo premjerą Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“, pirmadienį buvo pakviesti tik pasiskiepiję nuo Covid-19 žmonės.

Renginio nepraleido būrys žinomų žmonių, tarp jų – prezidentas Gitanas Nausėda, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius su žmona Gilma Teodora Gylyte, mados dizaineris Juozas Statkevičius ir daugelis kitų.

Renginio svečiai – galerijoje:

„Man atrodo labai svarbu siųsti žinią visiems kino, kultūrinio ir apskritai normalaus gyvenimo išsiilgusiems žmonėms: tik pasiskiepiję mes turime galimybę sugrįžti į įprastą pasaulį, apsaugoti ne tik save, bet ir aplinkinius. Ir tai jau net ne pavienių žmonių, bet mūsų visų saugumo klausimas. Todėl kiekvienas turime elgtis atsakingai – paisyti ne tik savo asmeninio intereso.

Be galo laukiu filmo premjeros Lietuvoje, tačiau noriu, kad ji vyktų saugiai. Todėl į filmo premjerą kviesiu tik pasiskiepijusius svečius. Kadangi vakcinos Lietuvoje yra prieinamos absoliučiai visiems, viliuosi ir vėlesniuose filmo seansuose sulaukti žiūrovų, kurie nori grįžti į gyvenimą ne tik su geru kinu, bet ir su gera – sąmoningų žmonių kompanija. Norėčiau, kad žiūrėdami „Šuolį“ žmonės išgyventų ne nerimą dėl savo saugumo, bet emocijas, kurių tikrai netrūksta filme,“ – anksčiau sakė režisierė G.Žickytė.

Žinoma režisierė filme „Šuolis” pasakoja unikalią istoriją apie lietuvį jūreivį Simą Kudirką, 1970 metais išdrįsusį iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio. Drąsus lietuvio šuolis į laisvę sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Anot režisierės, lietuvio istorija sujaudino užsienio šalių žiūrovus. „Grąžintas sovietiniams budeliams į rankas, Simas Kudirka tapo žmogaus laisvių pažeidimo simboliu. Ši istorija nepraranda savo aktualumo ir šiandien. Sulaukiau milžiniško palaikymo iš žiūrovų tiek Amerikoje, tiek Europoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Pietų Korėjoje, kur keliauja „Šuolis“.

Tačiau lietuviams Simo istorija turėtų būti ypatingai artima. Nes tai istorija ne tik apie šuolį į laisvę. Tai istorija ir apie lietuvio iš mažo Griškabūdžio miestelio drąsą gūdžiais sovietiniais laikais išsiveržti pro geležinę uždangą ir gebėjimą bet kokia kaina siekti savo svajonės. Juk tai būdinga lietuviams visais laikais,“ – sakė filmo režisierė.

Filmas „Šuolis“ nuskynė gausybę apdovanojimų tarptautiniuose kino festivaliuose pasaulyje. Prizus filmui skyrė ne tik tarptautiniai profesionalų žiuri, bet ir publika. Tarptautiniame Belgijos dokumentinio kino festivalyje „Docville“, didžiausiame dokumentinio kino festivalyje Masačusetse, JAV – „Salem Film Fest“ ir „Port Jefferson“ festivalyje Niujorke „Šuolis“ pelnė žiūrovų geriausio filmo apdovanojimus ir buvo giriamas už tai, kad jame yra visko, ko reikia geram, žiūroviškam kinui – neįtikėtina istorija, intriguojanti drama ir netikėta atomazga.

„Aš asmeniškai labai laukiu šio talentingos režisierės filmo ir nuoširdžiai jį rekomenduoju visiems laisvę mylintiems kinomanams. Šiais metais „Šuolis“ turėtų būti kiekvieno žiūrovo „būtina pamatyti“ sąraše,“ – teigė kino teatrų tinklo „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas.

Daugiau, nei 5-erius metus režisierės G. Žickytės kurtas filmas „Šuolis“ – tai Lietuvos „Moonmakers“, Prancūzijos „Faites un Voeu“ ir Latvijos „VFS Films“ bendros gamybos filmas.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Filmo platintojas Lietuvoje – „Pasaka distribution“.

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvos kino teatruose nuo rugsėjo 17 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką