Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 27d. 16:41

Gabrielius Liaudanskas-Svaras knygynuose išleidžia visus pinigus

Gabrielius Liaudanskas-Svaras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Liaudanskas-Svaras

Praėjusį savaitgalį praūžusioje Vilniaus knygų mugėje lankėsi ir savo pomėgiu skaityti pagarsėjęs grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Renginį „Žymūs žmonės skaito“ vedęs muzikantas juokėsi, kad apsilankęs knygyne jis paprastai išleidžia visus turimus pinigus, o mugėse ne visos knygos sugeba jį „surasti“.

„Mugėje aš jaučiuosi ramiau, nes knygyne lieku vienas su knygomis, negaliu nuo savęs pabėgti ir išleidžiu visus pinigus. O mugėje yra daug žmonių, įsimaišau į jų minią ir ne visos knygos mane sugeba surasti, dėl to jaučiuosi finansiškai geriau. Vilniaus knygų mugė man yra pati smagiausia ir parodiškiausia iš parodų, kurios vyksta Lietuvoje“, – patikino vyras.

G.Liaudanskas teigė skaitantis dažnai, dažniausiai po knygą per savaitę. Skaitomiausios Svaro knygos – fantastinio pobūdžio bei tos, kurias rekomendavo draugai.

Knygas reikia versti, kvėpuoti, įkvėpti ir jausti visais kitais įmanomais būdais.

„Mane knygos pasiekia labai įvairiais keliais. Būna, kad ieškau tam tikro žanro literatūros, bet būna ir visai netikėtų atsitikimų. Pamenu, praėjusiais metais paskutinę knygų mugės dieną ėjau ir tarp eilių ir pamačiau močiutę, kuri ant kelių ir ant kėdės buvo pasidėjusi knygutes. Nelabai kas prie jos ėjo, bet kadangi aš stengiuosi paskaityti įvairių knygų, priėjau. Net nežiūrėjęs, ką ji parduoda, nusipirkau. Galiu pasakyti, kad tai buvo labai labai geros knygos“, – juokėsi pernykštį atsitikimą prisiminęs Svaras.

Muzikantas teigė, kad jam nepriimtinas knygų skaitymas internete. Milžiniškas knygų spintas namuose, tamsiajame kambariuke ir rūsyje turintis Svaras tikino visada besirenkantis popierinį variantą.

„Nemėgstu elektroninių knygų. Knygas reikia versti, kvėpuoti, įkvėpti ir jausti visais kitais įmanomais būdais“, – teigė jis.

G.Liaudanskas teigė, kad nors jo dienotvarkė būna dažnai užimta, knygoms laiko jis visada randa kelionių metu ar prieš miegą. 

Aš ir valgydamas visada skaitau, nors sako, kad nesveika. Aš tai piktybiškai begalę metų darau ir – nieko.

„Aš daug keliauju, todėl ar važiuočiau iš miesto į miestą, ar vykčiau į užsienį, vienintelis dalykas, kurį visada pasiimu su savimi į kelionę, yra knyga. Knyga yra man malonumas prieš miegą. Aš ir valgydamas visada skaitau, nors sako, kad nesveika. Aš tai piktybiškai begalę metų darau ir – nieko“, – juokėsi pašnekovas.

Praėjusiais metais vieną knygos, skirtos paaugliams, skyrių parašęs G.Liaudanskas pastebi, jog visuomenėje gajus mitas, kad šiais laikais žmonės skaito daug mažiau.

„Prieš keletą metų su šeima įsikėlėme į naują butą, darėmės baldus. Paprašėme meistrelio, kad jis padarytų knygų lentyną, nes mums reikėjo kažkur susidėti knygas. Jis padarė, bet lentyna sulūžo. Sakau, „Gerbiamas meistre, kodėl taip atsitiko?“ O jis man: „Geras, o į ją jūs knygas dedat? Šiais laikais visi ten tik butaforiškai pasidėlioja“, – atsitikimą prisiminė „G&G Sindikato“ narys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką