Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 balandžio 5d. 17:55

Gailestingoji Edita Mildažytė primins legendinį lietuvių lakūną

Edita Mildažytė filmu garsins užmirštą piloto Felikso Vaitkaus vardą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Edita Mildažytė filmu garsins užmirštą piloto Felikso Vaitkaus vardą.
Žurnalistė ir labdaringų projektų kūrėja Edita Mildažytė dokumentiniu filmu „Solo virš Atlanto“, kuris bus rodomas sekmadienį, balandžio 10 d., 12.30 val. per Lietuvos televiziją, praplės lietuvių žinias apie tautos didvyrius.

Amerikos lietuvio Felikso Vaitkaus skrydis per Atlantą, įvykęs dveji metai po tragiškos Dariaus ir Girėno kelionės, Lietuvoje nepelnytai užmirštas. Lakūnas vienmotoriu lėktuvu „Lituanica II“ 1935 m. rugsėjį per audras sėkmingai perskrido Atlantą, tačiau dėl oro sąlygų nepasiekęs Kauno buvo priverstas nutūpti Airijoje, Balinroubo miestelio apylinkių lauke. Šiam įvykiui atminti Airijoje pastatytas paminklas, lakūno garbei kasmet vyksta kelių dienų šventiniai festivaliai, o ši istorija įtraukta į mokyklinius vadovėlius.

„Man paskambino Airijos lietuviai ir sako: „Ei jūs, apkiautėliai iš Lietuvos, mes čia, Balinroubo miestelyje, kasmet švenčiame, šokame ir dainuojame, minėdami Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą metines, o jūs Lietuvoje nieko apie jį nežinote. Padarykit ką nors, parodykit, – lemtingą skambutį prisiminė E.Mildažytė. – O man juk visada visų gyvenime gaila, todėl ir nusiunčiau operatorių Andrejų Putilovą į Airiją. Taip ir prasidėjo filmo kūrimas.“

Kino juostoje „Solo virš Atlanto“ panaudota Amerikoje palaidoto F.Vaitkaus šeimos archyvinė medžiaga, liudininkų pasakojimai, ekspertų komentarai, iškilmių Airijoje momentai, gyventojų Lietuvoje ir Airijoje interviu bei vertinga iš užsienio prodiuserių įsigyta archyvinė medžiaga.

„Mano užduotis šiuo filmu populiarinti Felikso Vaitkaus vardą, didinti jo žinomumą ir sugrąžinti patį faktą į aktyviąją viešąją erdvę“, – sakė filmo autorė, prisipažinusi, kad įdomių, nacionalinės vertybės vardo vertų lietuvių garsinimas yra jos hobis.

Filmas „Solo virš Atlanto“ bus rodomas balandžio 10 d. 12.30 val. per Lietuvos televiziją. Kartojimas – balandžio 12 d. 23.30 val., po „Vakaro žinių“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką