Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 28d. 10:29

Galvą plikai nusiskutęs Andrius Tapinas: „Daug daugiau drąsos reikėjo aplankyti sergančius vaikus“

Prie 17-etės Ievos Krivickaitės inicijuotos akcijos „Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų“ prisijungė ir televizijos laidų vedėjas, žurnalistas, rašytojas Andrius Tapinas. Pirmadienio rytą sėdęs į kirpėjo kėdę jis atsisveikino su savo plaukais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas

Taip A.Tapinas siekia atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius ir plaukus dėl ligos praradusius vaikus, ragina visus solidarizuotis ir prisidėti prie gražios iniciatyvos ne tik morališkai, bet ir finansiškai.

Jis – jau nebe pirmas akcijos dalyvis. Praėjusią savaitę drastiškam žingsniui pasiryžo ir dainininkas Andrius Mamontovas, nusiskusti nusprendė ir jaunosios kartos poetas Mantvydas Leknickas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kulminacija: surinkusi 30 tūkst. eurų Ieva Krivickaitė nusiskuto ilgus storus mylimus plaukus

„Kai esi susikrovęs tam tikrą žinomumo kapitalą, tu turi juo naudotis ir visuomeniniais tikslais, stengtis padėti kitiems. Tai kone pilietinė pareiga. Man labai patiko idėja, todėl ir prisijungiau visomis prasmėmis: paaukojau pats, paraginau kitus, nusiskutau plaukus, taip atkeipdamas visuomenės dėmesį. Bet ne plaukai svarbiausia – tai ir bandome parodyti, nesureikšminkime jų. Plaukai ataugs per porą mėnesių, o mes kažkam padėsime, paskatinsime prisijungti ir kitus “, – Žmonės.lt sakė A.Tapinas.

Galvą plikai jis nusiskuto pirmą kartą gyvenime, todėl, kaip pats sako, nors jausmas keistas – pokyčiai visuomet išeina į gera, o nauja šukuosena – puikus atsinaujinimas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas

„Man pačiam įdomu. Nei vaikystėje, nei paauglystėje neturėjau plikos galvos. Turbūt sutikęs seniai matytus pažįstamus sulauksiu klausimo, kas nutiko? Bet jau turiu paruošęs atsakymą, paaiškinsiu, kokiu tikslu tai padariau. Tame yra žavesio – kuo daugiau klausimų, tuo daugiau žmonių sužinos apie akciją“ , – sakė jis.

Ar reikėjo drąsos nusiskusti? „Daug daugiau drąsos reikėjo aplankyti palatose gulinčius, sergančius vaikus. Plaukai – tik menkniekis“, – sakė A.Tapinas.

Apie akciją 

I.Krivickaitės sugalvotos akcijos „Nusiskusiu plaukus dėl sergančių vaikų“ idėja – paprasta. Onkologinėmis ligomis sergantiems mažyliams ji siekia surinkti 30 tūkst. eurų, o pasiekusi šią sumą nusiskus savo ilgus, storus ir vešlius plaukus – atsisveikins su jais taip, kaip atsisveikinti tenka ligoniukams. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ieva Krivickaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ieva Krivickaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ieva Krivickaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ieva Krivickaitė

Tokia Ievos idėja, per trumpą laiką sudominusi ir būrį garsių žmonių, gimė kiek daugiau nei prieš metus. Kartą ligoninėje ji prasilenkė su maža mergaite ir nugirdo ją tariant: „Mama, man nukris plaukučiai, aš būsiu negraži.“

Ievai suspaudė širdį: „Pažvelgiau į jos ant pečių krentančias garbanas ir pasidarė be galo liūdna. Norėjau ką nors pasakyti, bet nežinojau, ką. Mačiau, kaip graudinasi mama, nes jai irgi viskas buvo nauja. Tą akimirką norėjosi pačiai nusikirpti plaukus ir padrąsinti: „Juk ataugs.“

Po kurio laiko I.Krivickaitei gimė idėja – surinks 30 tūkst. eurų sergantiems vaikams. O tada ryšis avantiūrai.

„Surinkusi šią sumą vėžiu sergantiems vaikams nusiskusiu savo storus, mylimus plaukus ir įrodysiu vaikams, kad juos palaiko labai daug žmonių. Ir kad be plaukų jie taip pat nuostabūs! Ar padėsite man įgyvendinti šį iššūkį vardan visų vėžiu sergančių vaikų?“ – prisijungti prie iššūkio provokavo Ieva.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas ir Ieva Krivickaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Mamontovas ir Ieva Krivickaitė

TAIP PAT SKAITYKITE: Andrius Mamontovas nusiskuto plaukus – siunčia žinią vėžiu sergantiems vaikams

Paaukoti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir prisidėti prie I.Krivickaitės akcijos galite pervesdami aukas: 

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625
Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, Paskirtis - PALAIKAU IEVĄ
Įmonės kodas: 302288579
Swedbank AB
Banko kodas 73000
BIC – HABALT22
Iniciatyvą galima palaikyti ir pavedimu iš užsienio per PAYPAL sistemą. 

VIDEO: Dėl sergančių vaikų Andrius Tapinas ir Ieva Krivickaitė nusiskuto galvas plikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką