TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gamintojas atšaukia, kad „Actimel“ ir „Activia“ stiprina imunitetą ir gerina virškinimą

Šaltinis: 15min
0
A A

Prancūzijos pieno pramonės gigantas „Danone“ atšaukė savo produktų „Actimel“ ir „Activia“ sveikatinimo teiginius, taip greičiausiai norėdamas išvengti neigiamos Europos Sąjungos agentūros išvados, praneša nutraingredients.com.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Atšaukti teiginiai, kad šie probiotiniai jogurtai stiprina imunitetą ir gerina virškinimą.

Medžiagą tokiems teiginiams pagrįsti „Danone“ buvo pateikusi Europos maisto saugos tarnybai (EMST), kuri dabar nagrinėja maždaug 4200 sveikatinimo teiginių, kuriuos bus galima naudoti maisto papildams, kai tokių teiginių sąrašą patvirtins Europos Komisija.

Panašiai kaip „Danone“ savo pateiktus sveikatinimo teiginius atšaukė keli kiti didieji Europos maisto ir maistinių medžiagų gamintojai, pavyzdžiui, „Nestle“, „Unilever“ ir „Valio“.

Specialistai mano, kad „Danone“ atsiėmė sveikatinimo teiginius pamačiusi, kad EMST pagrįstus teiginius vertina itin reikliai, ir siekdama išvengti smūgio savo reputacijai.

Neigiama nuomonė dėl „Danone“ produktų sveikatinimo teiginių jau yra išryškėjusi Europoje, o „Danone“ padalinys Jungtinėse Amerikos Valstijose „Dannon“ siekia susitarti iki teismo dėl klaidinamų sveikatinimo teiginių.

Pasak spaudos, bendrovei „Dannon“ privatūs asmenys pateikė 300 milijonų dolerių ieškinį. Juo siekiama, kad būtų atlyginta visiems šios bendrovės probiotinius produktus pirkusiems amerikiečiams ir kad „Dannon“ surengtų „korekcinę reklamos kampaniją“ apie anksčiau naudotus sveikatinimo teiginius.

„Tikimės, kad visi šie faktai turės įtakos ir Lietuvos rinkai, paskatins aktyviau veikti tas institucijas, kurios turi ginti vartotojų interesus. Probiotikai žmogui tikrai naudingi, tačiau bet kurio jogurto negalima laikyti neginčijamu ir svarbiausiu gerųjų bakterijų šaltiniu. Tai yra maisto papildus, o ne maisto produktus gaminančių bendrovių rūpestis“, – sako Lietuvos savigydos pramonės asociacijos direktorius Edvinas Butkus.

Probiotikų maisto papildai naudingi tiek ligų profilaktikai, tiek joms gydyti, teigiama pranešime spaudai.

Panašiai kaip „Danone“ savo pateiktus sveikatinimo teiginius atšaukė keli kiti didieji Europos maisto ir maistinių medžiagų gamintojai, pavyzdžiui, „Nestle“, „Unilever“ ir „Valio“.

EMST dabar nagrinėja maždaug 4200 sveikatinimo teiginių, kuriuos bus galima naudoti maisto papildams, kai tokių teiginių sąrašą patvirtins Europos Komisija.

Europos Komisija iki 2010 metų sausio pabaigos yra numačiusi sudaryti Europos Sąjungoje leidžiamų funkcinių sveikatinimo teiginių sąrašą.

EMST pranešė, kad ES valstybės narės yra pateikusios apie 44 tūkstančius kuo įvairiausių siūlymų dėl sveikatinimo teiginių. Juos išnagrinėjusi ir atsižvelgusi į vienodus ar panašius siūlymus, EMST nustatė 4185 galimų pagrindinių sveikatinimo teiginių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką