Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 12:23

Gamtos fotografas Marius Čepulis apie dieną, kai susidomėjo paukščiais: „Dėl visko kaltas mano tėvas“

Laidos „Gero vakaro šou“ filmavimo akimirkos
TV3 nuotr. / Laidos „Gero vakaro šou“ filmavimo akimirkos

„Gero vakaro šou“ studijoje lankėsi garsus gamtos fotografas, ornitologas, knygų apie gyvūnus autorius – Marius Čepulis. Jis papasakojo daugybę juokingų istorijų, nutikusių fotografuojant gyvūnus, ir kitų įdomybių, pavyzdžiui, kodėl jis su savimi nešiojasi ragus, kaip privilioti elnius, ar kokį keistą garsą skleidžia stirnos.

Laidos vedėjams Justinui Jankevičiui ir Mindaugui Stasiuliui paklausus, kaip Marius sugalvojo tapti ornitologu ir gamtos fotografu, jis atsakė, kad tai tėvo įtaka.

„Visų pirma, reikia turėti labai įdomų tėvą, kuris taip užknisa, kad tenka lakstyt paskui paukščius. Iš tikrųjų, dėl visko kaltas mano tėvas, jis visą laiką sakė: „Tu visą gyvenimą lakstai paskui varnos uodegą“, tai va taip ir lakstau“, – juokavo Marius Čepulis, o išsamų jo pasakojimą TV3 žiūrovai išvys trečiadienio vakarą, per „Gero vakaro šou“.

TV3 nuotr./Laidos „Gero vakaro šou“ filmavimo akimirkos
TV3 nuotr./Laidos „Gero vakaro šou“ filmavimo akimirkos

Jis labai gerai atsimena tą dieną, kai susidomėjo paukščiais. Pasak Mariaus, maždaug prieš 30 metų, kovo 22 dieną, eidamas pažliugusiu keliu erškėčių krūme išvydo nematytą paukščiuką. Susidomėjęs išsiaiškino, kad tai buvo mėlynoji zylė. Nuo to ir prasidėjo jo, kaip ornitologo, kelias.

M.Čepulis garsėja įspūdingomis ne tik paukščių, bet ir gyvūnų bei gamtos nuotraukomis. „Fotografuoju viską: pradžioj buvo paukščiai, atsibodo paukščiai, tada – žvėrys, atsibosta žvėrys, tada – visokie vabaliukai, atsibosta vabaliukai, tada neri po vandeniu, atsibosta po vandeniu, tada fotkini gėlytės, atsibosta gėlytės, eini fotkint žaibų. Beje esu trenktas žaibo, negi nesimato?“ – šmaikštavo fotografas.

„Gero vakaro šou“ laidos svečias papasakojo ne vieną juokingą nutikimą, įvykusį befotografuojant gamtą.

TV3 nuotr./Mindaugas Stasiulis, gamtos fotografas Marius Čepulis
TV3 nuotr./Mindaugas Stasiulis, gamtos fotografas Marius Čepulis

„Nuplaukiau aš su baidare fotkinti baltojo garnio. Baidarę palikau, fotkinu fotkinu, grįžtu ir žiūriu, kad baidarės nebėra. O ten sala, nėra kaip kitaip grįžti. Galvojau gal vėjas nupūtė, bet pasirodo pro šalį plaukė močiutė su valtimi, ji pagalvojo, kad žmogus nuskendo ir pasiėmė baidarę“, – pasakojo juokdamasis Marius.

Dar pikantiškesnis nuotykis nutiko Kuršių mariose paukščius befotkinant... M.Čepulis taip pat papasakojo, kaip jį užpuolė elnias ir daugelį kitų smagių istorijų.

TV3 nuotr./Mindaugas Stasiulis, Marius Čepulis, Justinas Jankevičius
TV3 nuotr./Mindaugas Stasiulis, Marius Čepulis, Justinas Jankevičius

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką