Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 25d. 22:28

Garsenybės pritaria: Vilnius – geriausia vieta gyventi

Beata Nicholson, Mantas Petruškevičius, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Deivydas Zvonkus
Žmonės.lt nuotr. / Beata Nicholson, Mantas Petruškevičius, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Deivydas Zvonkus

Vilniečiai džiaugiasi – neseniai atlikto „Eurostat“ tyrimo metu paaiškėjo, kad Lietuvos sostinė yra geriausias Europos miestas gyventi. Žmonės.lt kalbinti žinomi vilniečiai šiam miestui negaili pagyrų ir pripažįsta: Vilnius – geriausia vieta gyvenimui.

Dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu Žmonės.lt pasakojo, kad po penkerių metų, praleistų Londone, Vilnių įsimylėjo dar labiau. Čia sparčiai auga kultūros lygis, tolerancija, o mieste sutinkama vis daugiau besišypsančių žmonių.

„Midsummer Vilnius“ nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu
„Midsummer Vilnius“ nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu

„Aš esu buvusi emigrantė ir dabar turiu galimybių pagyventi kituose miestuose, nes tenka dirbti ir svetur. Turiu mylimų miestų pasaulyje, bet Vilnių myliu labiausiai, nes jis, visų pirma, labai išsiplėtė kultūros prasme. Progresavo žmonės, jų mąstymas, požiūris į vienas kitą. Taip pat atsirado daugiau galimybių saviraiškai – meno terpių ir panašiai.

Kiekvienas miestas turi savo veidą, bet Vilniaus atmosfera ypač savita. Šis miestas turi labai didingą dvasią, net kvapą. Vilnius kvepia lietumi, raudonuoju vynu ir dėl to yra labai įkvepiantis.

Negana to, o kiek mes turime įdomios architektūros, parkų... Manau, kad miestas toks ir turi būti: industrija ir gamta, daug kultūros ir besišypsantys žmonės“, – pasakojo J.Arlauskaitė-Jazzu.

Paklausta, kokius miesto minusus galėtų įvardyti, Jazzu teigė, kad Vilnius būtų puikus, jeigu vieni kitiems būtume tolerantiškesni.

„Vilniuje mažai žmonių ir mažai tautų. Taip yra dėl mūsų imigracinės politikos“, – sakė ji.

Jeigu ne Vilniuje, kur dainininkė gyventų? „Turbūt Stokholme. Jis man visai net primena Vilnių. Ir ten labai viskas aišku: švaru, geras maistas ir tvirta politika. Žmonės turi terpę tobulėti dvasiškai, be to, kad jie jau viską turi. Stokholmas – ramybe alsuojantis, konstruktyvus miestas. Arba emogruočiau į visišką priešingybę Stokholmui – Bankoką. Ten labai lengva ieškoti savęs“, – Žmonės.lt pasakojo J.Arlauskaitė-Jazzu.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./ „Leon Somov & Jazzu“ koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./ „Leon Somov & Jazzu“ koncerto akimirka

Kompozitorius Deivydas Zvonkus buvo nusiteikęs šmaikščiai: „Man labai patinka gyventi Vilniuje, bet neturiu su kuo lyginti, nes jokioje kitoje Europos sostinėje dar nesu gyvenęs. Šiame tyrime, manau, pasisekė su vertinimo kriterijais, kurie buvo palankūs mūsų miestui. Bet kokiu atveju, tokį vertinimą girdėti yra labai smagu.“

D.Zvonkus teigė, kad Vilnius nuo jo vaikystės pasikeitė neatpažįstamai. Tai ir yra vienas gražiausių miesto bruožų.

Asmeninio albumo nuotr./Deivydas Zvonkus
Asmeninio albumo nuotr./Deivydas Zvonkus

„Aš nesu urbanistikos ekspertas, todėl sunku kažką profesionaliai komentuoti ir išskirti miesto pliusus. Tiesiog tai yra miestas, į kurį suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos, tad mūsų lokalia prasme jis yra multikultūrinis. Yra labai gražių vietų ir turime nuostabų senamiestį. Kiek nuo vaikystės teko matyti, Vilnius vis gražėja ir gražėja. Tai ir yra didžiausias pliusas. Kalbant apie minusus – šis miestas yra ne prie jūros ir, žinoma, vargina transporto spūstys“, – pasakojo jis.

Jeigų tektų emigruoti, D.Zvonkus pasiryžęs vykti bet kur. Svarbiausia – su mylimais žmonėmis.

„Nesu reiklus aplinkai, tad emigruočiau ten, kur būtų mano artimi žmonės“, – Žmonės.lt teigė D.Zvonkus.

Kulinarė, TV laidų vedėja Beata Nicholson pasakojo, kad visiškai nesistebi tuo, jog Vilnius pripažintas geriausiu gyventi miestu. Pasak jos, pagrindinis miesto privalumas – optimalus dydis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata Nicholson
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata Nicholson

„Aš, kaip vilnietė, praleidusi dešimt metų Londone, galiu 100 proc. patvirtinti, kad gyvenimas Vilniuje yra nepalyginamai geresnis pagal daugelį standartų nei kitose Europos sostinėse ir ypač Londone. Taip yra todėl, kad Vilnius yra labai tinkamo dydžio. Jis yra pakankamai didelis, kad turėtų labai daug žalių plotų, bet gana mažas, kad galėtum nuo vienos miesto dalies iki kitos pervažiuoti per pusvalandį. Tuomet gali spontaniškai planuoti savo laiką. Jis turi mažo miesto jaukumą ir dėl atitinkamo tankio žmonių tu jautiesi savas, pažįstamas“, – pasakojo ji.

Nors Vilniuje gyvenimas geresnis, jeigu tektų emigruoti, Beata rinktųsi Londoną. „Aš visai smagiai jaučiuosi ir Londone, bet ten esu prasmegus minioje. Jei reikėtų kraustytis, emigruočiau į Londoną, nes jį pažįstu. Esu senamadiška, konservatyvi ir renkuosi tai, ką jau žinau. Londonas – vis dėlto antras man labiausiai patinkantis miestas, turintis aibę privalumų“, – pasakojo B.Nicholson.

B.Nicholson teigė, kad miestą teigiamai vertina ne tik jame gyvenantys žmonės, bet ir iš įvairių pasaulio kampelių atvykę svečiai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Beata Nicholson
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Beata Nicholson

„Šią vasarą turėjau nemažai iš užsienio atvykusių draugų. Yra tokių, kurie į Lietuvą grįžta kasmet, nors ir gyvena tokiuose dideliuose miestuose kaip Niujorkas. Jie vardija, kad Vilnius – žalias, jaukus, gražus jo senamiestis ir visko yra, ko reikia: restoranų, barų, kavinių, parduotuvių. Lengva išvažiuoti į gamtą, šalia yra Trakai ir kitos žalumos oazės“, – pasakojo ji.

Kaip ir D.Zvonkus, didžiausią problemą Beata mato nesibaigiančiose spūstyse. „Kaip minusą įvardyčiau visuomeninio transporto trūkumus ir dideles spūstis gatvėse. Bet man vis tiek patinka čia gyventi“, – pozityviai kalbėjo B.Nicholson.

Floristas Mantas Petruškevičius pasakojo, kad miesto grožis slypi architektūroje, tačiau čia gausu ir problemų, ypač – politinių.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius

„Man gera gyventi Vilniuje, nes jis labai gražus ir nuostabus miestas. Ir jokie klibantys politikai nenustelbs Vilniaus grožio. Vilniaus vadovai, nepasakantys griežto žodžio, pinigai skirstomi taip, kad jie nenukeliauja mūsų didingam miestui – tai tik dalis problemų. Norisi jį daugiau puoselėti. Tačiau nenoriu komentuoti apie tam tikrą čia gyvenančių žmonių dalį ir politiką, nes čia, nepaisant visko, yra nuostabu. Man gera gyventi dėl geros atmosferos. Gal daug kas man nepritartų, nes jie įžvelgia tik bloga, bet aš iš tų žmonių, kurie bando įžvelgti tai, kas yra gera“, – pasakojo M.Petruškevičius.

Didžiausią įspūdį mieste, pasak M.Petruškevičiaus, kuria išskirtinė miesto architektūra. „Šis miestas yra ypač jaukus – turime nuostabų senamiestį su nuostabiais pastatais ir, žinoma, gilią istoriją“, – teigė jis.

Jeigu tektų emigruoti, M.Petruškevičius rinktųsi Prancūzijos sostinę. „Aš esu kosmopolitas – nepasakyčiau, kad man tik čia gera gyventi. Jeigu emigruočiau, rinkčiausi Paryžių. Tam tikra prasme, jo gatvės man kartais primena Vilnių. Ir ten puiki atmosfera“, – Žmonės.lt pasakojo M.Petruškevičius.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./ Mantas Petruškevičius
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./ Mantas Petruškevičius

Vilnius – geriausia vieta gyventi

Po atlikto „Eurostat“ tyrimo paaiškėjo, kad Lietuvos sostinė Vilnius yra geriausias Europos miestas, kuriame galima gyventi. Po jo rikiuojasi tokie miestai kaip Stokholmas, Kopenhaga ir Liuksemburgas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilnius – geriausias Europos miestas gyventi

Kaip skelbia portalas wort.lu, apklausos dalyviai atsakinėjo į klausimą, kiek juos tenkina gyvenimo standartai jų miestuose. Dauguma respondentų atsakinėjo pozityviai – labiausiai šiuo aspektu patenkinti buvo Vilniaus gyventojai (98 proc.).

Toliau rikiuojasi Stokholmas ir Kopenhaga – jų gyventojus gyvenimo standartai šiuose miestuose tenkina 97 proc.

Liuksemburgas ir Austrijos sostinė Viena išsidėstę toliau – jų gyventojų pasitenkinimo lygis siekia 96 proc.

Pabaigoje atsidūrė Paryžius (83 proc.), Roma (80 proc.) ir Atėnai (71 proc.).

„Vilnius Street Art“ nuotr./Kačiukai ant 17 troleibuso
„Vilnius Street Art“ nuotr./Kačiukai ant 17 troleibuso
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką