Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 20d. 11:15

Garsenybių pseudonimai

Erika Klimenko-Taja
Mariaus Žičiaus nuotr. / Erika Klimenko-Taja

Dainininko kelias į sceną prasideda ne tik nuo vokalo pamokų, bet ir nuo sceninio vardo. Vieni nusprendžia pramogų pasaulyje būti vadinami taip pat kaip ir gyvenime, kiti ieško įmantrių pseudonimų. Pasidomėjome, kokiomis aplinkybėmis atsirado žinomų mūsų atlikėjų sceniniai vardai.

Erika Klimenko-Taja: „Man labai patinka šis vardas“

Romantiškų dainų kūrėja ir atlikėja E. Klimenko, geriau žinoma kaip Taja, sako, kad jos slapyvardis atsirado netikėtai. „Kai įrašiau pirmąją dainą „Angelas baltas“, mano prodiuseris Andrius Borisevičius sumanė ją pasiūlyti leidybos kompanijai, kad ši išsiųstų dainą radijo stotims. Nusprendėme, kad man reikalingas išskirtinis vardas, nes tuo metu Lietuvos muzikos padangėje visi pasivadindavo tikraisiais vardais. Populiarumu džiaugėsi Erica Jennings, todėl nenorėjau būti maišoma su šia atlikėja. Teko sugalvoti naują vardą, taip aš tapau Taja“, – kelerių metų senumo istoriją prisimena pašnekovė.

Anot Erikos, jos pseudonimas yra moteriškas vardas, kurį kartą išgirdusi įsiminė ilgam. „Nesigailiu, kad pasivadinau Taja. Man labai patinka šis vardas. Būna, kad bičiuliai mane netgi šaukia pseudonimu. Sako, kad jis man netgi labiau tinka nei tikrasis vardas. Nepykstu, pavadinta Taja, nes tai – tarsi mano krikšto vardas“, – šypteli jauna moteris.

G. Žilinsko nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
G. Žilinsko nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Vilija Pilibaitytė-Mia: „Tebenoriu pasikeisti vardą pase“

„Jokios ypatingos istorijos, kaip iš Vilijos tapau Mia, nėra. Viskas susiklostė labai natūraliai“, – apie sceninio vardo atsiradimą pasakoja dainininkė.
Pasirodo, pseudonimą ji sugalvojo pati. „Išgirdau šį vardą, ir jis man iš karto patiko. Trumpas, aiškus, lengvai ištariamas. O dabar ir įaugęs į kraują, – šypteli pašnekovė ir priduria: – Išvertus iš italų kalbos, Mia reiškia „savas“. Manau, man tai ypač tinka.“

Dainininkei taip prilipo slapyvardis, kad ji panoro iš Vilijos tapti Mia ir dokumentuose. „Tebenoriu pasikeisti vardą pase. Tik biurokratiniai procesai šiek tiek užtrunka. Labai tikiuosi, kad netrukus ir dokumentuose bus parašyta Mia Pilibaitytė“, – garsiai savo norą atskleidžia seksualioji atlikėja.

Viganto Ovadnevo nuotr./Dima Šavrovas-Sasha Song
Viganto Ovadnevo nuotr./Dima Šavrovas-Sasha Song

Dima Šavrovas-Sasha Songas: „Mano pseudonimas parankus užsienyje“

Seniau jį pažinojome kaip perspektyvų jaunąjį atlikėją Dimą Šavrovą. Vėliau prodiuserio Egidijaus Dragūno pageidavimu muzikantas trumpam pamiršo tikrąjį vardą ir buvo pavadintas Sasha Sonu.
„Egidijus taip nusprendė, ir aš neprieštaravau. Tada kaip tik pirmą kartą dalyvavau „Eurovizijoje“, ir tokie pokyčiai buvo tik į gera. Vis dėlto žmonės klaidingai tardavo mano scenos vardą – Sasha Sonas („son“ angliškai reiškia sūnus, – aut. past.). Todėl nusprendžiau, kad reikia prirašyti vieną raidelę ir tapti Sasha Song („song“ angliškai reiškia dainuoti, – aut. past.)“, – paaiškina Dima.
Atlikėjas priduria, kad kita priežastis, dėl kurios jis nusprendė įsitaisyti pseudonimą, – siekis išpopuliarėti užsienyje. „Svetur tikrąjį mano vardą ir pavardę būtų sunku ištarti. Todėl turėti slapyvardį labai paranku“, – įsitikinęs pašnekovas.

V. Ovadnevo nuotr./Atlanta
V. Ovadnevo nuotr./Atlanta

Elena Puidokaitė-Atlanta: „Jaučiu, kad šis vardas padeda“

„Prieš dvylika metų, kai pradėjau dainuoti, Lietuvoje buvo daug dainininkių, kurios į sceną buvo kviečiamos tikruoju vardu. Aš to nenorėjau, todėl išsirinkau kitą vardą“, – sako dainininkė ir priduria esanti įsitikinusi, kad turėti slapyvardį yra geras sprendimas. „Tai ypač pasiteisina, kai nori susikurti tam tikrą sceninį įvaizdį, „paslėpti“ tikrąjį veidą bei asmenybę“.

Taip pat Atlanta sako supratusi, kad slapyvardis turi būti labai aiškus, paprastas ir lengvai įsimenamas. Tokie ir buvo pagrindiniai kriterijai, renkantis pseudonimą. „Žodis „Atlanta“ man iš karto patiko, nes atitiko visus minėtus reikalavimus. Be to, jis turi net tris „a“ raides, todėl yra lengvai ištariamas. Tiesa, neturi jokių sąsajų su Atlanto vandenynu. Slapyvardį pasirinkau be jokių pašalinių minčių, vien dėl gražaus sąskambio“, – atvirauja dainininkė.

Paklausta, ar iki šiol yra patenkinta pseudonimu, Elena šypteli: „Dabar, praėjus dvylikai metų nuo karjeros pradžios, galiu drąsiai pasakyti, kad mano pasirinkimas buvo teisingas. Jaučiu, kad šis vardas man padėjo.“

Viganto Ovadnevo nuotr./Edgaras Lubys-Amberlife'as
Viganto Ovadnevo nuotr./Edgaras Lubys-Amberlife'as

Edgaras Lubys-Amberlife‘as: „Slapyvardis man niekada nepatiko“

Dainininkas Edgaras Lubys, geriausiai žinomas kaip Amberlife‘as, tik dabar gali atvirai pasakyti, ką mano apie savo pseudonimą. „Kai pradėjau muzikinę karjerą, turėjau grupę, bet ji nesivadino „Amberlife“. Šį vardą sugalvojome su prodiuseriais Gintaru ir Mindaugu Bendžiais, kai pradėjome drauge dirbti. Norėjosi kažko lietuviška, todėl sugalvojau išversti žodį gintaras į anglų kalbą ir pridėti žodį gyvenimas – „amber“ + „life“, taigi išėjo Amberlife. Bet tik dabar galiu pasakyti, kad ši idėja man nelabai patiko“, – atvirai sako E. Lubys.

Iki šiol Edgaras  scenoje pristatomas kaip atlikėjas Amberlife‘as, kartais taip yra šaukiamas net šeimos narių ar bičiulių. „Žmonės žino: jei nori mane suerzinti, turi pakviesti slapyvardžiu. Būnu baisiai nepatenkintas. Dėl šios priežasties svarstau, kad ilgai nelaukus scenoje reikėtų tapti Edgaru Lubiu“, – ateities planais pasidalija dainininkas. 

Žinovo komentaras
Parapsichologas Sergejus Azanovas,
„Pseudonimas gali nulemti karjerą“

Garsus ezoterikos žinovas S. Azanovas įsitikinęs, kad tinkamas sceninis vardas gali būti raktas į šlovę, todėl, jo nuomone, pseudonimą reikia rinktis neskubotai ir labai atsakingai.
„Slapyvardis keičia visą žmogaus gyvenimą ir likimą, jis gali nulemti karjerą. Asmuo, pasirinkdamas vienokį ar kitokį sceninį vardą, gali koreguoti savo ateitį. Kaip pavyzdį galėčiau išskirti Madonną. Manau, jeigu ji nebūtų pasirinkusi tokio sceninio vardo, vargu ar būtų tapusi viena populiariausių visų laikų atlikėjų. Tikiu, kad lemiamą įtaką šios dainininkės karjeroje turėjo būtent tinkamas pseudonimas“, – nuomone dalijasi parapsichologas.

Specialistas sako negalįs duoti universalių patarimų, kaip išsirinkti tinkamą sceninį vardą, nes tai per daug individualu. Esą vardas, kuris tinka vienam, ne visada tiks kitam. „Yra daug aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis slapyvardį: zodiako ženklas, žmogaus asmeninės savybės, gyvenamoji vieta. Todėl keli žmonės, pasivadinę vienodai, nebūtinai pasieks tokių pačių rezultatų“, – reziumuoja ezoterikas.

Pseudonimas – gėrio ir blogio kova

Brianas Warneris – taip skamba tikrasis ekstravagantiškojo atlikėjo Marilyno Mansono vardas ir pavardė. Vyras dar karjeros pradžioje suprato, kad šis vardas nepadės siekti šlovės. Todėl nusprendė iš dviejų asmenybių – Marilyn Monroe ir Charleso Mansono – vardų ir pavardžių susikurti pseudonimą. Dainininkas didžiuojasi slapyvardžiu, nes jame yra ir gėrio, ir blogio. Žodyje „Marilyn“ 7 raidės. Tai – Dievos skaičius. O „Manson“ turi 6 raides, jos neva velnio skaičius.

Neatsiliepia tikruoju vardu

Garsi amerikiečių popmuzikos žvaigždė Lady Gaga iš tiesų yra Stefani Joanne Angelina Germanotta. Karjeros pradėjusiai siekti merginai nepatiko, kad artimieji ir draugai ją kaskart šaukdavo vienu iš trijų vardų. Nusprendė, kad geriausia išeitis – susikurti slapyvardį. Padėti pasisiūlė tuometis vadybininkas, jis ir pavadino dainininkę Lady Gaga. Šis sceninis vardas prilipo ilgam.

Slapyvardis reikalingas viešbučiuose

Garsiausius pasaulio atlikėjus dažnai itin išvargina šlovė ir paparacų blykstės, todėl jie turi savų būdų, kaip bent iš dalies nuo to apsisaugoti. Štai britų muzikantas Eltonas Johnas, apsistodamas viešbučiuose, prisistato ne tikruoju vardu, o slapyvardžiu. Beje, jis turi net kelis gana keistus pseudonimus: Bobas Viešasis Tualetas, Brajenas Didelė Sėdynė, Seras Hamfris Rankinė.

Žurnalas „JI“
Temos: 1 Edgaras Lubys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Tiesiogiai 24sek

Principinis mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – „Rytas“

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Interviu Aktualu

Žmogaus teisių aktyvistas M.Alataras: „Vilčių dėl Palestinos nebėra. Viskas baigta“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

Aktualu

Raimondas Vėjuonis: Latvija yra pasirengusi ginti save ir tautą

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

24sek

„Žalgiris“ smaginosi mače su „Šiauliais“

Aktualu

Vilniuje susidūrė išskirtinis „Mercedes“ visureigis ir seno modelio BMW

Sportas

Galingu smūgiu graiką iš kojų išvertęs H.Vikšraitis: „Kaip dukrytė sako, buvo „bum“

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Gazas

B.Vanago patarimai: kaip taisyklingai sėdėti automobilyje, kad galėtumėte jį suvaldyti ekstremalioje situacijoje

Maistas

„KitchenJulie“ receptas: paruoštukas pusryčiams – daigintų grikių granola su abrikosais ir riešutais

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Mokslas.IT

Kaip programuotojai išgujo statybas iš kodo rašymo

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Naujienos

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

Aktualu

Receptas „negerti“ niekada negalioja: kaip alkoholizmą gydo islandai?

Tiesiogiai 24sek

Principinis mūšis Klaipėdoje: „Neptūnas“ – „Rytas“

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Interviu Aktualu

Žmogaus teisių aktyvistas M.Alataras: „Vilčių dėl Palestinos nebėra. Viskas baigta“

Pasaulis kišenėje

Lietuvio kelionė Tibete: kalnas, ant kurio mirę tibetiečiai sušeriami ereliams

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

Aktualu

Raimondas Vėjuonis: Latvija yra pasirengusi ginti save ir tautą

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

24sek

„Žalgiris“ smaginosi mače su „Šiauliais“

Aktualu

Vilniuje susidūrė išskirtinis „Mercedes“ visureigis ir seno modelio BMW

Sportas

Galingu smūgiu graiką iš kojų išvertęs H.Vikšraitis: „Kaip dukrytė sako, buvo „bum“

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Gazas

B.Vanago patarimai: kaip taisyklingai sėdėti automobilyje, kad galėtumėte jį suvaldyti ekstremalioje situacijoje

Maistas

„KitchenJulie“ receptas: paruoštukas pusryčiams – daigintų grikių granola su abrikosais ir riešutais

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Aktualu

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius dėl sunkios traumos atsidūrė ligoninėje

Mokslas.IT

Kaip programuotojai išgujo statybas iš kodo rašymo

Gyvenimas

Profesorius E.Subata įvardijo veiksmingus gydymosi nuo alkoholizmo būdus

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką