Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 24d. 13:54

Garsieji broliai Lavrinovičiai sutinka nebesibylinėti dėl nemalonios apie juos parašytos knygos

Kšyštofas ir Darjušas (dešinėje) Lavrinovičiai
15min.lt nuotr. / Kšyštofas ir Darjušas (dešinėje) Lavrinovičiai

Lavrinovičių giminės iškeltą civilinę bylą dėl knygos „Broliai Lavrinovičiai. Po nuopuolio – į šlovės viršūnę“ ieškovai su leidėjais ketina užbaigti taikos sutartimi.

Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje garsiųjų Lavrinovičių giminės iškeltoje civilinėje byloje dėl teisės į privatų gyvenimą pažeidimo, teisės į atvaizdą pažeidimo bei neteisėto atvaizdo panaudojimo reklamos tikslais ir neturtinės žalos atlyginimo priteisimo – netikėtas posūkis.

Aršų ginčą šalys pasirengusios užbaigti taikos sutartimi. Leidėjai įsipareigoja nutraukti knygos „Broliai Lavrinovičiai. Po nuopuolio – į šlovės viršūnę“ platinimą.

Antradienio posėdyje bylą nagrinėjančiai teisėjai Rūtai Burdulienei priminus, kad proceso šalys prieš kurį laiką žadėjo aptarti galimybę baigti ginčą taikiai, ieškovams atstovaujanti advokatė Kristina Čeredničenkaitė džiugiai paskelbė: „Susitarėm!“

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./K.Lavrinovičius su žmona
Kšyštofas Lavrinovičius su žmona Tatjana

Ginčo dalyviai aptartą ir pasirašytą taikos sutarties tekstą perdavė susipažinti teismui. Jei teisėja patvirtins taikų susitarimą, byla nutartimi bus užbaigta.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, atsakovais šioje byloje tapo leidėjų bendrovė ir knygos autorius.

Ieškovų sąrašas – įspūdingas. Tai garsūs krepšininkai broliai dvyniai Darjušas ir Kšyštofas, D.Lavrinovičiaus žmona Edita ir du judviejų vaikai, taip pat K.Lavrinovičiaus sutuoktinė Tatjana bei pastarųjų dvi atžalos. Be to, ieškinį pasirašė ir krepšininkų tėvai Vanda bei Janas Lavrinovičiai.

Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr./Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita
Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita

Lavrinovičių giminės interesams teisme atstovavusi advokatė K.Čeredničenkaitė posėdžio metu pernai spalį pareiškė, kad V. ir J.Lavrinovičiai buvo šaltakraujiškai apgauti: esą rašytojas garsenybių tėvams prisistatė žurnalo „Panelė“ žurnalistu, norinčiu užduoti keletą klausimų. Anot teisininkės, apie ketinimus leisti knygą nebuvo net užsiminta.

Knygoje – ir nemalonūs faktai

Kaip žinoma, knygoje aprašyta brolių dvynių gyvenimo istorija. Autorius pasakoja apie tai, kaip iš paprastų darbininkų šeimos kilę lenkai tapo krepšinio korifėjais, pateikiami trenerių ir kitų juos pažįstančių žmonių komentarai, visa krepšininkų karjeros laimėjimų statistika.

Tačiau ryškiausias akcentas – knygoje išryškinamas kontrastas: skurde gyvenanti brolių išprievartauta Natalija Tomaševič ir dabartinės krepšininkų žmonos. Edita ir Tatjana maudosi prabangoje: kepinasi po Ispanijos saule, grožio procedūroms skiria tūkstančius litų, valgo išskirtinį maistą brangiausiuose pasaulio restoranuose ir nežino žodžio „skurdas“.

Teismas buvo uždraudęs platinti knygą apie brolius Lavrinovičius, kol nebus išnagrinėta dabartinė byla dėl daugiau nei 100 tūkst. litų neturtinės žalos priteisimo.

Taikos sutartimi nekvepėjo

Kaip rašė 15min.lt, priešpaskutinio posėdžio pabaigoje teisėja R.Burdulienė teiravosi, ar šalys neketina baigti bylos taikiai.

„Esam nusiteikę kategoriškai“, – iškart nukirto Lavrinovičių atstovė. Užsiminusi, kad jokio signalo apie taikos sutartį iš kitos pusės nebuvo, K.Čeredničenkaitė pridūrė, jog jeigu oponentai parodytų iniciatyvą – ji būtų svarstoma.

„Nebūsim nusiteikę prieš. Išklausysim, ką siūlo“, – atsakovų advokatas tąsyk sudarė įspūdį, kad jo šalis iniciatyvos rodyti nenusiteikusi.

K.Čeredničenkaitė savo oponentui minėjo, kad „čia galima derėtis dėl žalos atlyginimo, o tas reikalavimas pripažinti, kad informacija buvo renkama neteisėtai, tikrai neišnyks“.

Spalį dėl Vilniaus apygardos teismo užimtumo šios bylos nagrinėjimas atidėtas iki kitų metų. Dabar teisėja planuoja surašyti ir paskelbti nutartį per dieną.

Knygos platinimas nutraukiamas

Knygą apie garsiuosius brolius išleidusios bendrovės „Ekspress leidyba“ direktorius Mindaugas Norvaišis antradienio popietę 15min.lt sakė, kad taikos sutartimi įtvirtintos dvi esminės sąlygos.

Leidėjai įsipareigoja nedelsdami nutraukti knygos platinimą, o ieškovai sutinka atsiimti visas teisines bei finansines pretenzijas. M.Norvaišio supratimu, ieškovams ir buvo svarbiausia ne prisiteisti kompensaciją, o uždrausti knygos, kuri jiems nepatiko, platinimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką