Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 1d. 13:27

V.Repčenkaitė ir kitos garsios moterys įsiamžino intymioje fotosesijoje – žindydamos kūdikius

Violeta Repčenkaitė
Akvilės Razauskienės nuotr. / Violeta Repčenkaitė

Rugpjūčio 1-ąją Santaros klinikų Vaikų ligoninės sienas papuošė nauja fotografijų paroda. Fotografė Akvilė Razauskienė ir jos įamžintos moterys tapo Pasaulinės žindymo savaitės dalimi – čia duris atvėrė ekspozicija „Žindymas – gyvenimo pamatas“.

Parodoje įsiamžino 18 naujagimius auginančios mamų, tarp kurių – ir ne viena žinoma moteris. Prieš A.Razauskienės objektyvą pozavo ir Violeta Repčenkaitė, Virginija Kuklytė, Živilė Kropaitė, Mantautė Morkvėnė, Deimantė Lukoševičiūtė, Dovilė Markevičienė, Ilona Bendoraitienė, Lauryna Varanavičiūtė ir daugelis kitų.

„Esu labai laiminga galėdama prisidėti prie nepaprastai reikšmingo projekto. Ši be galo reikšminga iniciatyva galbūt įkvėps dar daugiau moterų tam, kas taip reikalinga, natūralu ir gražu“, – projekto idėja džiaugėsi V.Repčenkaitė.

 Akvilės Razauskienės nuotr./Violeta Repčenkaitė
Akvilės Razauskienės nuotr./Violeta Repčenkaitė

Paroda „Žindymas – gyvenimo pamatas“ – vienas iš visame pasaulyje pirmąją rugpjūčio savaitę švenčiamos Pasaulinės žindymo savaitės renginių.

Palaikymas šią iniciatyvą, Vaikų ligoninės fondas nusprendė organizuoti ir drauge švęsti šią savaitę.

Trečiadienį Vaikų ligoninės Didžiojoje auditorijoje ir jos fojė vyko parodos atidarymas, kuriame dalyvavo ir čia koncertavusi Vaida Genytė, Vaikų ligoninės Naujagimių skyriaus vedėja Rimutė Vaitkevičienė, gydytojai, taip pat ir pati fotografė A.Razauskienė.

Ji pati yra dviejų vaikų mama, todėl žindymas jai nėra svetimas. Tačiau fotografuoti gana intymias motinos ir kūdikio akimirkas ji sako nusprendusi dėl to, kad norėjo parodyti, kad tai – labai natūralus ir žmogiškas procesas.

 Akvilės Razauskienės nuotr./Virginija Kuklytė
Akvilės Razauskienės nuotr./Virginija Kuklytė
 Akvilės Razauskienės nuotr./Živilė Kropaitė
Akvilės Razauskienės nuotr./Živilė Kropaitė

„Lietuvoje žindymas suskirsto žmones į dvi stovyklas: vieni yra „už“ tai, garsiai apie tai kalba, kiti – priešingai, stengiasi tai daryti labai intymiai, nuošaliai. Norėjau parodyti moteris, mamas, skirtingas jų istorijas, pabrėžti, jog žindymas nėra gašlu, jog tai yra labai jautrus procesas“, – 15min pasakojo A.Razauskienė.

Lietuvių moteris ji vadina šiek tiek skandinaviškomis, esą jos – labai jautrios, o ir nors apie žindymą kalba garsiai, praktikoje žindo tyliai ir gana slaptai, stengdamosi neapsinuoginti.

„Seksizmas yra visame pasaulyje. Jei tu nufotografuoji moterį nuoga krūtimi, kur matosi spenelis – ta nuotrauka yra tampa neva pornografine. Tačiau nuotraukoje nuogais speneliais pozuoja vyras, tai jis virsta grožio etalonu. Reikia suprasti, kad tai gamtos duota, kad moteris yra stebuklinga vien tuo, kad ji gali maitinti vaiką, ji sukuria ryšį su vaiku, žindymas yra didelę naudą teikiamas dalykas. Todėl man buvo keista, kad yra tiek daug skirtingų nuomonių“, – pasakojo fotografė.

Ruošdamasi projektui ji atsirinko keletą modelių. Dalį jų rekomendavo akušerė Ieva Girdvainienė, ji pasiūlė įamžini dvynukus auginančias mamas, moteris, kurios žindo du vaikus vienu metu, kurių vienam 11 mėnesių, o kitam – net 6-eri.

Fotosesijoje taip pat dalyvavo ir žinomos moterys, su kuriomis A.Razauskienė pati užmezgė kontaktą, pati jas susirado.

Tai jau ne pirmas kartas, kai fotografė A.Razauskienė įamžina jautrias motinystės akimirkas. Šių metų gegužės pradžioje Vilniaus gimdymo namuose buvo eksponuojama jos paroda #manogyvenimorandas, kurioje fotografavosi moterys, kurių vaikai pasaulį išvydo Cezario pjūviu būdu.

Tuomet prie „Mamų radijo“ įkūrėjos Lauros Mazalienės ir A.Razauskienės socialinės idėjos prisijungė ir žinomos mamos – pedagogė Austėja Landsbergienė, atlikėja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, TV vedėjo Pauliaus Skučo žmona Indrė Kuodytė.

Tuo tarpu prieš porą metų ta pati fotografė Vilniaus gimdymo namuose buvo atidariusi parodą „Mamos suknelė“. Šiuo projektu ji siekė atskleisti mamų ir dukrų ryšį, jo stiprumą, grožį ir išskirtinumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką