Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsūs muzikantai tikisi, kad jų įpėdiniai kurs kokybišką, nuoširdžią ir stilingą muziką

Vilius Alesius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Koncerto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos mėnesį Varėnoje įvyksiančiame festivalyje „Tamsta muzika“ prisistatys trys naujos Lietuvos muzikos viltys – jaunų grupių konkurso „Red Bull Tourbus“ nugalėtojai. Prieš tai šios grupės pirmąjį krikštą patirs trijuose koncertuose, kuriuose į sceną lips kartu su scenos vilkais „Skamp“, „G&G Sindikatu“ ir „Saulės kliošu“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie tai, kokia yra jaunoji Lietuvos muzikantų karta ir su kokiais iššūkiais ji susiduria, klausiame trylika metų „skampu“ besivadinančio Viliaus Alesiaus, 15-ąjį gimtadienį švenčiančio „G&G Sindikato“ nario Dj Mamamios ir daugiau nei dešimtmetį savo muzika džiuginančio „Saulės kliošo“ būgnininko Lauryno Šarkino.

Kokia, jūsų akimis, yra jaunoji muzikantų karta?

Dj Mamania: Nauja karta – auganti ir ieškanti savo skambesio. Ji įkvėpimo semiasi iš senesnės muzikos, įleidžia naujų vėjų ir šiek tiek eksperimentuoja, tačiau toli nepabėga nuo klasikinių garsų.

L.Šarkinas: Žiauriai gera, pasaulietiška. Pasidarėme labai europietiški, atviri, grojame ne tik sau, ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui.

V.Alesius: Dabar atsirado daug angliškai dainuojančių grupių – anksčiau būdavo vos viena kita. Erica (Erica Jennings – aut.past.) buvo viena pirmųjų Lietuvoje, dainavusių angliškai.

Koks stilius, temos vis labiau populiarėja muzikoje?

Studijos „Ciklopas“ nuotr./Dj Mamania
Dj Mamania

Dj Mamania: Nors temos nėra rodiklis, apibrėžiantis populiarumą, tačiau aš džiaugiuosi, girdėdamas vis daugiau indie roko grupių, kurios, jei taip galima sakyti, groja labai tvarkingai.

L.Šarkinas: Populiarėja š***, kaip ir anksčiau. Tuo pačiu populiarėja ir nuoširdi muzika, tai, kas anksčiau buvo neįvertinta.

V.Alesius: Dabartiniai muzikantai mėgsta džiazuoti, tarp jaunimo plinta funk, jazz-fank stiliai. Atsiranda nemažai hiphopo atstovų.

Kokios muzikos trokšta Lietuvos, pasaulio rinka?

Dj Mamania: Galėčiau tiksliau pasakyti, kokios muzikos aš daugiau norėčiau matyti Lietuvoje. Norėčiau, kad būtų daugiau gero, jauno roko, kaip grupių IR, „Freaks On Floor“ ir, aišku, hiphopo, kaip „Dee&Kamy“.

L.Šarkinas: Nuoširdžios muzikos. Žmonės nori išgirsti nuomonę apie gyvenimą, išgirsti kitą jo versiją.

V.Alesius: Reikia pasižiūrėti į populiariausius muzikos topus. Nebūtinai trokštama popmuzikos – yra visokių žmonių ir visokių poreikių. Svarbiausia, kad būtų kuriama kokybiška, stilinga muzika – tai visada būna įvertinta klausytojų.

Tuo metu jau buvome įrašę dainą „Summertime“ ir atidavę radijui. Būdami Vokietijoje sužinojome, kad ji labai populiari – tikriausiai ji ir išsaugojo mūsų draugystę, padėjo mums susitaikyti.

Kur dažniausiai atrandate kūrybingų, jaunų atlikėjų?

Dj Mamania: Koncertuose, festivaliuose. Dažniausiai grupe susidomiu išgirdęs ją gyvai ir grįžęs namo daugiau pasistudijuoju. Pastaruoju metu taip atradau grupę „Karma“.

L.Šarkinas: Įvairiuose konkursuose, pavyzdžiui, „Garažas“. Anksčiau vyko „Blogiausių grupių festivalis“, kuriame buvo galima sutikti įdomių atlikėjų. Dažnai jaunos grupės protestuoja ir nenori dalyvauti tokiuose garsiuose festivaliuose, kaip „Kaunas Jazz“ ir renkasi „undergroundą“.

V.Alesius: Atradimo džiaugsmai dažniausiai patiriami festivaliuose, pavyzdžiui, „Heineken Opener“, „Tamstos“, Klaipėdos džiazo festivaliuose. Taip pat ir „Be2Gether“ festivalyje, gaila, kad jis šiemet nevyksta. Daug naujų muzikantų pernai buvo galima išgirsti „Opus 3“ organizuotame konkurse. Internete dažniausiai reikia žinoti, ko ieškoti. Būna, kad vieną kitą gerą muzikantą „užrodo“ ir draugai.

Koks didžiausias šansas jaunam atlikėjui būti išgirstam, išpopuliarėti, rasti savo klausytoją?

Dj Mamania: Jų yra daug, bet šiuo metu vienas geresnių yra būtent „Red Bull Tourbus“ konkursas. Neabejoju, kad šioje atrankoje pats asmeniškai atrasiu naujos muzikos.

L.Šarkinas: Groti senamiestyje arba pasirodyti „telike“.

V.Alesius: Reikia dalyvauti muzikos konkursuose, pavyzdžiui „Red Bull Tourbus“, „Opus 3“ konkurse. Galima išgarsėti ir televizijos talentų atrankose, kaip pavyko Bjellei ir „Peru“, tačiau pasibaigus projektui ir kalbos apie juos nutilo. Radijas naujų, ypač alternatyvių grupių muzikos nepropaguoja – dėl to labai gaila.

Kas, jūsų manymu, yra sunkiausia jaunam atlikėjui?

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Laurynas Šarkinas (Saulės Kliošas)
Laurynas Šarkinas

Dj Mamania: Susitaikyti su mintimi, kad kuo daugiau atsiranda žmonių, kuriems patinka tavo kūryba, tuo daugiau atsiranda ir tų, kuriems ji nepatinka. Tai natūralu, nereikia norėti įtikti visiems.

L.Šarkinas: Sunkiausia yra išspręsti savo asmenines problemas, tik tada galima rimtai pažiūrėti į muziką.

V.Alesius: Sunkiausia rasti bendraminčius, suburti grupę, kuri gyvuotų kaip organizmas, kad viduje „būtų chemija“. Labai svarbu ir lėšos – įrašai studijoje kainuoja, todėl reikia prasimanyti pinigų ar įtikinti būsimą leidėją, kad jis finansuotų įrašus. Tai padaryti yra vis sudėtingiau – Lietuvoje kompaktiniais diskais prekiaujančios leidybinėms firmos verčiasi sunkiai.

Ar jūsų grupei buvo sunku prasiskinti kelią į žinomumą?

Dj Mamania: Ir taip, ir ne. Kūryba juk yra ilga ir sunki, tačiau kai rezultatas džiugina ir atsiranda  klausytojas, tai norisi dar labiau stengtis. Beje, mes atsidūrėme vietoje ir laiku. Žinomumas nebuvo mūsų tikslas. Muzika – mūsų tikslas nr.1!

L.Šarkinas: Mes dar nežinomi. Jeigu pabandytume, turbūt prasiskintume. 

V.Alesius: Pačioje pradžioje buvo nelengva. Buvome grupė, kuri dainuoja ir angliškai, ir prancūziškai, ir lietuviškai, ir vokiškai repavome. Daug kas mums sakė: „baikit, ką jūs čia su ta anglų kalba“... O dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis. Kai pabaigę mokyklą iš Vokietijos atvažiavome į Lietuvą ir pirmus metus bandėme kurti, buvo sunku. Neturėjome pinigų, turėjome nedaug pasirodymų. Vienu metu buvome stipriai su susipykę Viktoru (Viktoru Diawara – aut.past.). Tuo metu jau buvome įrašę dainą „Summertime“ ir atidavę radijui. Būdami Vokietijoje sužinojome, kad ji labai populiari – tikriausiai ji ir išsaugojo mūsų draugystę, padėjo mums susitaikyti. Nuo to laiko viskas pasikeitė, traukinys įsibėgėjo – prasidėjo koncertai, užsakymai, „Eurovizija“...

Geriausios „Red Bull Tourbus“ konkurso grupės koncertuos:

liepos 5 d. 18 val. Vilniuje prie Baltojo tilto kartu su „G&G Sindikatu“;

liepos 7 d. 18 val. Kaune, Santakos slėnyje kartu su „Skamp“;

liepos 9 d. 18 val. Nidos prieplaukoje kartu su „Saulės kliošu“.

Finalinis konkurso „Red Bull Tourbus“ etapas įvyks liepos 22-24 d. Varėnoje, festivalyje „Tamsta muzika“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką